Turcja na celowniku Iranu na wypadek ataku ze strony USA lub Izraela

Kategorie: 

Jak donosi izraelska gazeta Haaretz, jeden z dowódców irańskiej Gwardii Rewolucyjnej Generał Amir Ali Hajizadeh poinformował, że jego kraj wyznacza cele w Turcji, które zostaną zaatakowane w ramach retorsji za ewentualny atak.

 

Generał Hajizadeh jest odpowiedzialny za lotnictwo. Wyjaśnił, że wycelowanie rakiet w należące do NATO elementy tarczy antyrakietowej zainstalowane w Turcji jest elementem nowej strategii obronnej Iranu.

Iran zamierza odpowiadać zagrożeniem na zagrożenie zamiast przyjmować pozycję defensywną. Według Teheranu, stacja radarowa w Turcji ma za zadanie chronić Izrael przed rakietami z Iranu.

"Jeśli izraelskie rakiety uderzą na jakąś z naszych instalacji nuklearnych lub centrów dowodzenia, powinni wiedzieć, że odpowiemy i żadna część terytorium Izraela nie będzie bezpieczna, włącznie z izraelskimi instalacjami nuklearnymi" powiedział General Yadollah Javani " Oni(Izrael) wiedzą, że mamy zdolności, aby to zrobić"

 

 

Komentarz ZnZ:

Trwa swoista wojna nerwów zwykle poprzedzającą inwazję wojskową. Objawia się to prężeniem muskułów przez każdą ze stron ewentualnego konfliktu. Wydaje się, że otoczenie polityczne ataku na Iran jest dla Izraela doskonałe. Mają poparcie USA oraz większość regionu pogrążonego w chaosie rewolucji. Wszystko to powoduje, że ewentualny izraelski atak na Iran nie spotka się z odpowiednio silnym oddźwiękiem społeczeństw zajętych własnymi problemami społecznymi.

 

 

Źródło: http://www.haaretz.com/news/diplomacy-defense/iran-to-hit-turkey-if-nuclear-program-targeted-by-israel-u-s-general-says-1.397862

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika gdybym

Widac ze do tej wojny musi

Widac ze do tej wojny musi dojsc skoro chlopaki az tak sie gotuja do boju.Pewnie wiekszosc generalow po wszystkich stronach zaciera sobie rece na mysl o tym rozpierdzielu ktory nas czeka zeby tylko sobie powydawac rozkazy i myslec ze robi sie cos "waznego" haha 

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem