Turbulencje atmosferyczne spowodowały wiele tornad na całym świecie

Kategorie: 

Turbulencje atmosferyczne narastają. Telewizje prezentują prawie codziennie kolejne przykłady spektakularnych tornad. Ich występowanie nie ogranicza się już tylko do USA czy innych egotycznych krajów. W ciągu ostatniego tygodnia tornada widziano między innymi w Australii, Japonii i w Portugalii.

 

Powyższy film został nagrany w Australii. Nagranie to robi dzisiaj karierę w różnych telewizjach, Przedstawia ono trąbę powietrzna, która wydarzyła się 18 listopada na wybrzeżu Australii. Całe zjawisko trwało około 15 minut i nie wyrządziło szkód.

 

Równie ciekawą obserwację poczyniono dwa dni temu w Japonii.

Tam również doszło do tornad nad akwenem wodnym. Zwykle tego typu powietrzne wiry słabną po wejściu na ląd i się rozpraszają. Podobny efekt tylko na skalę makro ma miejsce również podczas uderzenia huraganu. Japońskie tornado trwało około 10 minut i w trakcie jego trwania wiło się w dziwacznym tańcu uchwyconym z pokładu helikoptera.

Do zjawiska o dużo większych konsekwencjach doszło za to 16 listopada w Portugalii. Jak widać na powyższym nagraniu tam żywioł uderzył na lądzie i doszło do znacznych uszkodzeń infrastruktury. Wiele drzew i samochodów zostało zniszczonych.

 

Wszystko wskazuje na to, ze ziemska atmosfera na skutek zmian przepływów prądów strumieniowych podlega dużo większej ilości turbulencji. To właśnie ich wynikiem może być taki wysyp zjawisk typu tornado obserwowanych na całym świecie. Gwałtowsność zjawisk pogodowych jest wizytówką zmian klimatu jakie obserwujemy w ciągu ostatnich lat.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Roni Tornado

Tornada są piękne i

Tornada są piękne i zachwycające ale najlepiej podziwiać je z daleka lub oglądać w tv. Spotkać tornado z bliska to tak jak spotkać śmierć, one potrafią obrucić życie ludzi w ruinę i pozbawić ich wszystkiego co mieli : domu, bliskich, pupili.

Portret użytkownika Zenek

Robaki mają pietra bo się

Robaki mają pietra bo się Gaja wkurzyła i zaczyna potrzasać galęzia na której kastrowane lemingi siedzą przyssane do złotodajnego cyca? Takie tornada to jeszcze nie TORNADA jakie szalały przy końcu poprzednich "SŁOŃC MAJÓW". To tylko wprawki na rozprostowanie palców. ;p

Portret użytkownika szaman

Przedstawiam aktualne

Przedstawiam aktualne anomalie temperatury oceanów. Zwróćcie uwagę na cieplejszy obszar na Atlantyku na północny-wschód od Nowego Yorku i chłodniejszy obszar na Pacyfiku poniżej Alaski, skąd zimne fronty atakują USA i bedą sprowadzać śnieg na duży obszar USA. Rónież warto zwrócić uwagę na cieplejszy rejon Morza Śródziemnego, który powoduje ulewy we Włoszech.
http://weather.unisys.com/surface/sst_anom.gif

Portret użytkownika multipass

Banki wstydzą? a kto słyszał

Banki wstydzą? a kto słyszał o Wstydliwym Banku S.A. ??? co to wogóle za stwierdzenie??? "Jak oni się nie wstydzą?" A nie wstydzą się pożyczać "pieniądze" których w banku faktycznie nie ma ludziom i brać za to jeszcze takie odsetki????????? wpisują tylko, że masz kasę na koncie ale czy oni te pieniądze dla ciebie drukują, żebyś mógł wydać??? pomyśl!

Portret użytkownika Ja

Piękne zjawisko, ale

Piękne zjawisko, ale najlepiej je oglądać zdala od własnych domów :] Filary łączące niebo z ziemia ;P
Skoro atmosfera nie jest już obojętna "różne smieci /metale/ unoszą się w powietrzu i spdaja z nieba" to czego moznabyłoby sie spodziewać innego? na dodatek atmosferyczne anomalie występują na wszystkich planetach układu słonecznego, ktoś wykorzystuje zaistniałe zjawisko do eskalacji klęsk żywiołowych, kto i po co?

Kochane pieniążki cóż by głupcy robili gdybyście nie istniały ;]

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem