Tsunami porozrzucało samochody i sprzęty plażowiczów na plaży w Brazylii

Kategorie: 

Rzadkie zjawisko meteorologiczne zwane tsunami o podłożu meteorologicznym, miało miejsce na jednej z plaż w Rio Grande do Sul na wybrzeżu Atlantyku , donosi The Telegraph.

 

Gdy słyszymy o fali tsunami zwykle występuje ona w wyniku aktywności sejsmicznej lub wulkanicznej prowadzącej do powstawania podmorskich osuwisk generujących ruchy wody. Okazuje się, że podobne zjawisko może zostać wywołane również w wyniku działania zjawisk meteorologicznych.

 

Do zdarzenia doszło 9 lutego o godzinie 13:30. Nagły duży przypływ, o wysokości aż metra, uderzył w plażę i zmył rzeczy wczasowiczów. W niektórych przypadkach doszło do tego, źe woda zdołąłą nawet poprzestawiać zaparkowane w pobliżu samochody. Wiele pojazdów w związku z tym utknęło w piasku. Na szczęście w całym tym zamieszaniu nikt nie odniósł obrażeń.


Ostatni raz takie zdarzenie miało tam miejsce w 1977 roku. Miejscowi wspominają, że trzymetrowa fala rzuciła niektórych turystów na skały. Nie obeszło się wówczas bez ofiar w ludziach. Takie meteorologiczne tsunami związane jest ze spadkiem ciśnienia atmosferycznego, co prowadzi z kolei do wzrostu poziomu morza od 1 do 13 mm.

 

Powstają wtedy warunki typowe dla cyklonu i tworzy się „niewielkie wzgórze” wody, które osiada szybko i formuje silne fale. Podobne zjawisko miało miejsce w New Jersey w 2013 roku i w angielskim Plymouth w 2011 roku.


 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Spartan

felicyta,a ty uważasz się za

felicyta,a ty uważasz się za niewinną ? nie używasz chemi ,nie jeździsz samochodem ,nie tolerujesz plastiku ,nie używasz elektroniki ? wszyscy z tych "dobroci " korzystamy ,więc też jesteśmy winni.To tak samo jak złodziej ukradnie pieniądze a ty doskonale o tym wiedządz z przyjemnością pomagasz mu je wydać 

Portret użytkownika felicyta

To nie zadne oczyszczanie

To nie zadne oczyszczanie tylko niszczaca dzialalnosc rzadzacych nami psychopatow. Maja forse, HAARPa i inne srodki aby zaburzac wszystko co naturalne. Chca poprzez te sztucznie wywolywane kataklizmy uczynic haos na Ziemi, zeby  potem wprowadzic "porzadek"czyli NWO.
 

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem