Trzy duże komety osiągną peryhelium w odstępie kilku tygodni

Kategorie: 

Jak już wspominaliśmy listopad będzie wyjątkowy pod względem ilości obserwowanych komet. Niektórzy nazywają go już miesiącem komet. Faktem jest, że praktycznie w jednym kadrze można będzie zawrzeć komety Encke, ISON i Lovejoy. Niektórzy twierdzą, że to nagromadzenie komet będzie czymś skutkować dla Ziemi.

 

Najszybciej peryhelium osiągnie kometa Encke, co nastąpi 21 listopada, kiedy to znajdzie się ona w odległości 0,339 AU od naszej gwiazdy. Kometa 2P/Encke ma bardzo krótki okres obiegu orbity sięgający 3 lat. Dlatego nazywa się ją krótkookresową. Od jej odkrycia ludzkość obserwowała ją już 60 razy.

Kometa 2P/Encke - foto: D.Puch

Dosłownie w tydzień później w peryhelium znajdzie się kometa ISON. Z kolei ta kometa jest zupełnym przeciwieństwem Encke, gdyż należy do rodzaju komet nieokresowych, zwanych też jednopojawieniowymi. Dokładnie 28 listopada kometa C/2012 S1 ISON znajdzie się w odległości 0,0124809 AU od powierzchni Słońca. To tylko nieco więcej niż milion kilometrów.

Kometa C/2012 S1 (ISON) - 27 X 2013

Za to kometa C/2013 R1 (Lovejoy) to kolejne odkrycie Terrego Loveyoya, amatora astronoma z Australii. Wspomniany powyżej obiekt odkrył on 7 września 2013 roku. Do tej pory ustalono, że kometa ta ma dosyć skondensowaną komę. Jej peryhelium przypada 25 grudnia 2013 roku i nastąpi w odległości 0.88 AU.

Kometa C/2013 R1 (Lovejoy) - 5 X 2013

Niektórzy zwracają uwagę, że ta swoista kumulacja komet w krótkim okresie czasu może skutkować deszczami meteorów. Jak wiadomo pozostałości komet to fragmenty pyłu i gruzu, który często daje początek regularnym rojom meteorów, które pojawiają się nad ziemskim niebem. Gdy Ziemia będzie przelatywać przez pozostałości tych komet może dojść do powstawania tak zwanych spadających gwiazd.

 

Więcej informacji na ten temat można znaleźć w serwisie astronomicznym - tylkoastronomia.pl

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika asp

pewnie dla szarego obywatela,

pewnie dla szarego obywatela, ten cudownie zapowiadany rok komet przejdzie niezauważony. Miało być jasno w dzień, apokalipsa, kometa na pół nieba, a skończy się tym, że żadnej nie będzie widać w miastach gołym okiem ( jak kiedyś haleya boppa ) i tyle. Niema się czym podniecać

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika MCRemek

one się nie zdeżą tylko

one się nie zdeżą tylko będzie to tak wyglądało jakby się miały zdeżyć, a pojawi się krzyż, następi ostrzeżenie i wszyscy ludzie spojżą na swoje grzechy jak w lustrze odbite tak jak widzi je Bóg. być możę będzie to na skutek potężnego wybuchu na słońcu, który musiałby być po pojawieniu się krzyża z komet.
Snowden może mieć trochę racji, z proroctwa wynika żę wielu umrze, ale głównie na skutek zatrzymania akcji serca z powodu siłnych grzechów które zobaczą jakby w lustrzanym odbiciu swojej duszy. 
W 2012 tak hucznie wyśmianym przez wielu, tak naprawde zaczął sie początek końća. w grudniu 2012 rozpoczął się wielki ucisk, który ma trwać 3,5 roku. W tym czasie pojawił się już fałszywy prorok - franczesko, któy pod pozorem ubustwa w kościele dokona jego przewrócenia do góry nogami. W krótce księża będą wysyłani na rekolekcje gdzie złożą (jeszcze o tym nie wiedzą)  śluby dla bestii.  Nie będzie w nich mowy, że w im Jezusa Chrystusa czy coś podobnego.
Problem, reakcja i rozwiązanie. - Właśnie trwa proces tworzenia problemu 0 czyli pedofilia w kościele - spowodować brak zaufania do księży, wzgardzenie - 
reakcja, - rozwiązanie :  odnowienie kościała, obowiązkowe rekolekcje, odnowienie ślubó (tu podkładka bo jak wyżęj pisałem), zmiana za zmianą, zmiana liturgi, obrządku i wyposażenia kościołów.
Między czasie, wkrótce ujawni się antychryst, on jest już gotowy, jest szkolony przez szatana w sprawie szczegułów nie znanych ludziom np: dotyczące ukrzyżowania Jezusa.  Ten zajmnie się polityką i gospodarką na początek i razem z franczesko dojdzie do najgorszego. 
To będzie trwało jakieś 7 lat łącznie.
W tym czasie oczywiście będzie działał rząd NWO
 
 
To tylko mały wstęp z tgeo co będzie i jest.
 
 
 

Portret użytkownika Mojeimnie44

zastamawiającym jest fakt że

zastamawiającym jest fakt że w 1998 czy 1999 roku we wszystkich mediach mówiono o zbliżającej się komecie w stronę ziemii, która miała dotrzeć do ziemi między 2013-2014. Z tego co pamiętam miała ona doprowadzić do globalnej destabilizacji i wyniszczenia masowego ludności. Wtedy to mówiono calkiem poważnie lecz potem pamiętam temat całkowicie zaginął i nie pojawiał się bardzo długo.  Rok 2007 był rokiem kryzysu ale dlaczego? Ponieważ banki rozdawały pieniądze na lewo i prawo bez zabespieczenia. Czyżby elity ekonomiczne analizowały sytuację i doszły do wniosku, że jeżeli ma być ta kometa i globalna katastrofa to można ludziom rozdać pieniądze bo i tak one staną się 7lat później bezwartościowe? Staram się podchodzić do takich rzeczy sceptycznie ale ostatnie przemyślenia naprawdę wskazują że tak będzie a teraz sami zobaczcie: - Encke- to słowo kojarzy mi się bardzo ze słowem Enki a to kojarzy się z zapowiedzią apokalipsy czyli według bibli będzie to prorok, ISON- ja syn na niebie widziany jako drugie miejsze słońce czyli tak jakby syn słońca czyli Jezus. No i oczywiście Lovejoy- miłość, radość czyli pokuj na ziemi. Co o tym sądzicie? Czy to tylko moja shiza? Sam nie jestem tego pewien ale wydaje mi się, że wszystko zaczyna do siebie pasować. Nawet początek apokalipsy przypadałby na rok 2012 a dokładniej na jego drugą część bo wtedy po raz pierwszy zarejestrowano komete ISON.

Portret użytkownika Rasta4Peace

Coś w tych kometach musi być

Coś w tych kometach musi być z przepowiedni Hopi w której wspominają o dwóch braciach niebieskim i czerwonym którzy są strażnikami biegunów.
 

Gdy jako mały chłopiec byłem tam na dole, na polu, ojciec mój powiedział do mnie, że pewnego dnia ziemia wywróci się. Dzień, w którym to się stanie, będzie dniem oczyszczenia. Niebo się zaciemni, a my będziemy pełzać jak mrówki, które nic nie widzą. Wówczas stanie się tak, jakby gromady samolotów zaciemniły słońce i zrzuciły na Ziemią masę rzeczy jak deszcz. Dojdzie do zaistnienia czterech zjawisk: będzie deszcz, Ziemia się przewróci, uniesie się ocean oraz będą grzmoty – to stanie się na całej Ziemi, we wszystkich narodach.
Tak Rudolf Kaiser w swej książce Głos wielkiego Ducha cytuje pewnego starszego religijnego wodza Hopi

 
źródło:  http://czasprzebudzenia.wordpress.com/proroctwo-indian-hopi-czekanie-na-prawdziwego-bialego-brata/
 
 
A tutaj co nieco o dwóch braciach niebieską Kachiną i czerwnonym oczyścicielu.
https://prawda2.info/viewtopic.php?t=9542
 
Peace!

Thrive - Wzrost napisy PL - 
ViP  ~~ Victoria is Peace ~~

Portret użytkownika Radski

Dobrze prawisz Rasta :) Ja

Dobrze prawisz Rasta Smile Ja chcialbym tylko dodac pare slow na temat pana imieniem Arch Crawford, ciekawa analiza finansowo-astronomiczno-astrologiczna , Niestety w jezyku angielskim ( zawsze mozna poprosic o tlumaczenie wujka Google'a ) http://www.youtube.com/watch?v=48PsPJGZ9Gg North American power grid shut down: November 13-14, 2013 By Mel Brake via melbrake.wordpress.com, 18 October 2013 (Thanks Connie) Professor James McCanney said that when Comet ISON approaches Mercury on November 13-14 that Comet ISON will make Mercury form a halo effect due to electronically activity as the planet responses to the comet, and that this event may not be watched by North Americans because there could be a potential power grid or blackout. http://www.nytimes.com/2013/08/17/us...kout-blow.html In a New York times article dated August 16, 2013 The North American Utility Reliability Corporation is planning a power drill outage on November 13-14 called Grid Ex-II. This drill involves thousands of thousands of utility workers, business executives, National Guard officers, F.B.I. antiterrorism experts and officials from government agencies in the United States, Canada and Mexico are preparing for an emergency drill in November that will simulate physical attacks and cyberattacks that could take down large sections of the power grid. They will practice for a crisis unlike anything the real grid has ever seen, and more than 150 companies and organizations have signed up to participate. The first drill by The North American Utility Reliability Corporation was in November 2011 (Grid Ex-I) and Comet Lovejoy was approaching the Sun but this time Comet ISON will be closer and effect planets in our solar system. McCanney said that the powers that may use the power grid shut as a false-flag and create fear and prevent North Americans from experiencing Comet ISON. What’s very interesting is that McCanney predictions does coincidence with a planned power grid . Solar Flare Kill Shot predicted for November the 13th 2013 - Arch Crawford, expert analyst interview I have never heard of Arch Crawford, but from the sounds of the interview below, he has a good track record of predicting major events in the financial markets. He uses astrology to assist him with his predictions in the markets and has been named a top analyst for a number of years in relation to the markets. But this time he is predicting a solar flare kill shot type of situation in November, possibly around the 13th. This is based upon certain planetary alignments. He says November will set records in many different areas and that it is going to be an intense month, as not seen before. If you did miss it, we did just have four X class flares within a four day period, X2.3, 29th Oct X1.0, 28th Oct X2.1 & X1.7, 25th Oct Within the video he does go into detail on the astrological information surrounding the situation in November with the planets and what he thinks may happen. He mentions one of the tightest alignments with a 't square' an astrological term, that he has ever seen. (What is a t square?) Going by NASA's prediction and recent information about magnetic activity on the sun, I believe November is about the time the Sun will finish its 11 year solar maximum cycle and when these cycles occur there is a whole lot more extra solar flare activity. Many of us are waiting to see if Major Ed Dames's Solar Kill Shot will ever occur. The month of November may be the month for some decent timing around a possible date for it. What do I think? I really doubt that such a large flare would impact us to the point as described by Major Ed Dames, and I don't think it will be as bad as the carrington event, which was a major solar storm in 1859. But I do think that this second eclipse coming up on the 4th of November will impact the energies and therefore events and peoples actions in a big way for the month of November. On top of that, we have Comet ISON heading past us. It is very interesting timing as the passing of Comet ISON fits right in with a few prophecies in our past about events occurring around the time of a Comet that can be seen with th enaked eye up in the sky.

Portret użytkownika Rasta4Peace

Tak Radski nie wrzucaj,

Tak Radski nie wrzucaj, conajwyżej przetłumaczone. Człowiek jest z natury leniwy i nie chce sie wrzucać na te słowniki jeśli się nie zna wystarczająco a i też to gówniano tłumaczy, ja np mam ponad komunikatywny angielski i gdy tłumaczyłem filmiki na swoim kanale wybiórczo słówka tylko przetłumaczałem w translatorze a i też trzeba dobrze odmienić słowo Wink
 Pozdrawiam !!!

Thrive - Wzrost napisy PL - 
ViP  ~~ Victoria is Peace ~~

Portret użytkownika MISTRZ MORFEUSZ

 Niebo się zaciemni, a my

 Niebo się zaciemni, a my będziemy pełzać jak mrówki, które nic nie widzą.        mrówki nie musza widziec one porozumiewaja sie telepatycznie lub w jakis inny sposób.gdy wyciagnie sie królowa z mrowiska mrówki beda pracowac jakby nigdy nic ale gdy królowa zabijemy nawet kilometr dalej mrówki przestana pracowac cale mrowisko sie zatrzyma.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem