Trzęsienie ziemi w okolicach filipińskiej wyspy Samar

Kategorie: 

Trzęsienie ziemi o sile 5,6 wystąpiło w sobotę we wschodniej części filipińskiej archipelagu w okolicach wyspy Samar, donosi NewsTV. Spodziewane są kolejne wstrząsy, podaje  filipiński  Instytutu Wulkanologii  i Sejsmologii (FIVS).

 

Epicentrum trzęsienia ziemi znajdowało się 45 km na południowy - wschód od miasta San Policarpo na wyspie Samar. Centrum trzęsienia leży na głębokości 24 kilometrów pod powierzchnią Morza Filipińskiego. Nie ma informacji o stratach i większych uszkodzeniach.


Dwa spośród największych w świecie archipelagów tj. Indonezja i Filipiny stanowią część tak zwanego „Pacific ring of fire”. W wyniku ruchów skorupy ziemskiej w obu krajach często maja miejsce trzęsienia ziemi i wybuchy wulkanów. Niecały tydzień temu ponad 30 osób zostało rannych w wyniku trzęsienia ziemi o sile 5,6 pkt. w prowincji Cotabato na centralnej filipińskiej wyspie Mindanao. W lipcu 1990 roku trzęsienie ziemi o sile 7,8 pkt. w północnej części kraju zabiło ponad 1600 osób.
 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika alvaro31185

ja pisalem ze co rozblyzk to

ja pisalem ze co rozblyzk to aktywnosc sejsmiczna ale co niekturzy zwas przy tej wypowiedzi dalo mi ujemny glos ale jak by oruchaniu napisac to byscie podjarani byli , nie bezpowodu jest napisane ze czlowiek odkad jak zszedl zdzewa to walka o dupe byla wazniesza niz o ogien , co do rozbyskow kiedys tak nie bylo ze pojawial sie wstrzas , teraz tak sie dzieje  pewnie wiatr nacierajacy wychamowywuje  moze slonce powiekszylo sie albo zwalniamy obrot wd wl. osi niewiem ale cos jest na zeczy ale ja bym stawial na urosniecie slonca i wychamowania obrotu wl. osi i tosie objawia za pomoca rozbysku zobaczymy co dalej bedzie. pozro

JESTEM  NIEPELNOSPRSWNY  

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem