Trzęsienie ziemi w Indiach spowodowało śmierć co najmniej 20 osób

Kategorie: 

Trwają poszukiwania zaginionych i liczba ofiar może wzrosnąć. Według niektórych indyjskich mediów, liczba ofiar w trzęsieniu ziemi może sięgnąć ponad 100 osób. Przypomnijmy, trzęsienie ziemi miało miejsce 18 września o 18:10 czasu lokalnego (16:40 UTC).

 

Jego epicentrum znajdowało się w stanie Sikkim w Himalajach, 68 km od centrum administracyjnego Gangtok. Trzęsienie ziemi zlokalizowano na głębokości 20,7 km. Była też seria wstrząsów wtórnych o wielkości 6,1 i 5,3.

 

Na obszarach dotkniętych trzęsieniem ziemi nie działają telefony komórkowe. Ponadto, niektóre obszary pozostawały bez prądu. Wiele budynków zostało uszkodzonych, drogi są zamknięte, ludzie nie mogą dostać się do domów. Władze zwołały specjalne posiedzenie.

W Nepalu stolicy, Katmandu, podczas trzęsienia ziemi upadł mur ambasady brytyjskiej, co najmniej trzy osoby zginęły.

Indie znajdują się w obszarze aktywnym sejsmicznie, trzęsienia ziemi o różnej mocy występują tu regularnie. W 2004 r. południe kraju została dotknięta przez podwodne trzęsienie ziemi na Oceanie Indyjskim, która zabiło w sumie ponad 224 tysięcy osób.

 

Źródło: http://www.rosbalt.ru/main/2011/09/18/891293.html

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Lech Roch

Wczoraj śniła mi się ogromna

Wczoraj śniła mi się ogromna fala zalewająca mój dom... NIe wiem co jest ale ostatnio mam wrażenie, że to wszystko idzie w złą stronę. Także wczoraj, mimo dość ładnej pogody mieliśmy błyskawice a potem niezły grzmot. Tylko raz, a potem spokój. Dośc dziwne...

Portret użytkownika mazi japonia

Wiekszosc jak czytam uwazam

Wiekszosc jak czytam uwazam ze tak jeszcze nie bylo, a w Japonii nikogo to nie dziwi. Trzeslo trzesie i bedzie trzeslo podpinanie tego pod Elenin jest bezsensu i bez podstawnie. Teraz to wyglada straszniej bo zyjemy w wiekszych skupiskach i jak cos jebnie to sa konkretne liczby w ofiarach. W pierwszej polowie 20 wieku same wojny nikogo nie obchodzily jakies trzesienia, pozatym informacja od niedawna jest wszechdostepna. Niegdys bylo to kosztowne teraz niemal kazdy ma kamere i moze umiescic swoj film w internecie gdzie moga obejrzec go w sumie teoretycznie miliardy. Sa zapisy o wielkich kataklizmach w przeszlosci i o zmianach klimatycznych jak np baltyk skuty lodem tak ze bylo mozna przejsc po nim na druga strone i wiele zajazdow na nim stalo.

Portret użytkownika waryjat

Od 26 początek trzech dni

Od 26 początek trzech dni ciemności. Okolica tej daty to dziwne przybycia do Denver ("rodzinka" NASA, Obama), a tam wiadomo znajduje się jeszcze bardziej dziwniejsze lotnisko i ogromne bunkry. Czy może to tylko na wypadek chaosu, nie wiadomo co, gdzie i komu odbije, w końcu jeżeli rzeczywiście byśmy mieli 3 dni ciemności to mamy hao i potrzeba nam już tylko ordo ab hao

Portret użytkownika ROKO

Jeśli 21-22.09 podczas

Jeśli 21-22.09 podczas koniungcji Venus, ELE, ziemia dojdzie do wzmożonej aktywności sejsmicznej to myślę że to nie będzie przypadek.A to będzie znaczyć że podczas kolejnej, dużej koniungcii ze słońcem będzie już troszkę gorzej.A potem jeszcze gorzej. Jeśli więc tego nieunikniemy to trudno ale wtedy należałoby kogoś grzecznie zapytać dlaczego robi nas w wałka. Nic prostszego jak skrzyknąć się przez komunikatory w kilku językach i postraszyć tych którzy przygotowali sobie nory.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem