Trzecia próba nuklearna Korei Północnej wywołała falę krytyki na świecie

Kategorie: 

Zgodnie z przypuszczeniami Korea Północna wykonała dzisiaj swoją kolejną próbę jądrową. Nie jest jasne, czy był to podwójny wybuch czy tylko pojedynczy. Wiadomo za to, że eksplozja wywołała sztuczne trzęsienie ziemi o magnitudzie około 5 stopni w skali Richtera.

 

Korea Północna oświadczyła, że ​​badania nad energia jądrowa są wykonywane po to, aby stawić czoła zagrożeniu, jakim są Stany Zjednoczone. Twierdzą oni, że USA stosuje podwójne standardy i na przykład nie widzi problemu w wystrzeleniu satelity z Korei Południowej, ale każdą próbę Północy traktuje, jako niedopuszczalną.

Koreańczycy z północy twierdzą, że celem prób jądrowych jest stworzenie broni jądrowej, która będzie mogła być przenoszona za pomocą pocisków rakietowych. Według kierownictwa Korei Północnej, to powinno być niezawodnym gwarantem niepodległości republiki i środkiem odstraszających agresywnych przeciwników.

Ostatnio w serwisie YouTube pojawił się interesujący film przedstawiający rzekomy sen o zjednoczonej Korei. Oczywiście w tej wersji przyszłości Korea miałaby zostać komunistycznym rajem, co już samo w sobie brzmi dziwacznie, ale w drugiej części tej propagandówki pojawia się Nowy Jork w ruinach i spadające rakiety. To wystarczyło, aby administracja YouTube kasowała wszystkie kopie tego nagrania. Obecnie można je zobaczyć na białoruskich stronach.

 

Korea Północna to nie jest chłopiec do bicia i ma jedną z największych armii na świecie. Niektórzy pewnie wiedza o tym, że stan wojny między obu Koreami nadal trwa i do dzisiaj dochodzi do incydentów, które grożą ponownemu rozlaniu się tego konfliktu.

 

Nie poprawia tego niedawne oświadczenie Departamentu Stanu USA, w którym wspomina się o możliwości "prewencyjnego ataku na KRLD". Presja ekonomiczna wywierana na reżim przez USA i jego wspólników pogorszyła i tak już złą sytuacje Koreańczyków. Księżycowa gospodarka znana z reżimów komunistycznych plus sankcje gospodarcze doprowadziły do tego, że w niektórych miejscach dochodzi do głodu porównywalnego z tym, jaki miał miejsce w latach trzydziestych ubiegłego wieku na Ukrainie. Wtedy też, tak jak obecnie w Korei Północnej, dochodzilo nawet do przypadków kanibalizmu.

 

Z jednej strony to obrzydliwe, że rządzący Koreą Północną rozwijają broń jądrową i pracują nad kosztownymi programami rakietowymi, podczas gdy ludzie umierają z głodu. Jednak gdyby doszło do agresji USA to ludzie umieraliby nie tylko z głodu, więc tego typu odstraszanie może ma jednak jakiś sens. 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Pacal

Dla nich jest tylko jedno

Dla nich jest tylko jedno rozwiązanie, nie dwa!
Jeżeli nie chcą umierać z głodu, powinni niezwłocznie:
- poddać się żądaniom mocarstw reprezentujacych świat cywilizowany;
- zmienić ustrój na prawdziwie demokratycnzy;
- zaakceptpować pilotaż profesjonalistów w zakresie szeroko rozumianych przemian ustrojowych i gospodarczych;
- nawiazać realne stosunki dyuplomatyczxne z znaczniejszymi państwami demokratycnzymi;
- dostosować warunki życia i gospodarkę do uznanych standartów;
- wyrzec sie przemocy i śmiesznych gróźb w czym chodzi głównie o zaprzestanie zbrojeń z zakresu globalnego rażenia.

Portret użytkownika Takitam

Do tej pory reżim

Do tej pory reżim północnokoreański zachowywał się jak wariat. Teraz mamy już wariata z brzytwą. Poczytałem trochę wypowiedzi na forum związanych z tym tematem. Głównie przewijają się opinie że innym wolno - to im też. Tylko że w cywilizowanych krajach istnieją ścisłe procedury ewentualnego użycia takiej broni, w Korei Płn. jedyną procedurą może być kaprys wodza narodu. Jak mu podskoczy adrenalinka, to wyda jedynie słuszny rozkaz który natychmiast zostanie wykonany. W tym kontekscie czym innym jest broń jądrowa w rękach USA czy Rosji, a czym innym w rękach niezrównoważonego psychicznie wodza narodu.

Portret użytkownika anubis

witam , jak pare dni temu

witam , jak pare dni temu korea poludniowa wyslala rakietke do gory to byla gitara , polnocna nie moze nic robic bo to odrazu prowokacja Czym sa stany ?? Za kogo sie ten gruby , wojna nie nazarty kraj uwaza ?? Oni maja ile chca broni atomowych , usrael tak samo . Kazde panstwo ktore ma u wladzy zyda ma pozwolenie , reszta sa niebezpieczni terrorysci .... zeby sie z tego nie zesr..li w majty razem ze swojim przywodcom... 

Portret użytkownika stereo

jak czytam opinie że broń

jak czytam opinie że broń jądrowa musi być skonstruowana po to aby się bronić przed innymi to mnie śmiech zbiera. broń jądrowa to tylko straszak równie dobrze można zbudować rakiety balistyczne i wypełnić je rudą uranową i efekt będzie taki sam bo broń ta ma być tylko środkiem nacisku lub postrachem dla innych. Przecież powszechnie wiadomo że Korea Północna może sobie wsadzić gdzieś te swoje kilka głowic nuklearnych bo skutki takiego atatku na kraj wielkości usa byłyby niewielkie. za to potencjał nuklearny nawet średnich mocarstw np Francji i Wlk. Brytanii mógłby zamienić tą dziurę w jeszcze większą dziurę plus do tego radioaktywną

Portret użytkownika jaron

Myślę, że po kolejnej próbie

Myślę, że po kolejnej próbie atomowej ( czwartej), którą zapowiada Phenjan oraz po kolejnej próbie rakietowej, Chiny uznają, że nie ma co utrzymywać Kima i w ciągu kilku lat może dojść w Korei do kolejnej wiosny ludów za Amerykańskie pieniadze. Tylko że sąsiedzi mogą tego nie przetrwać.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem