Trybunał Sprawiedliwości UE zrównał związki partnerskie homoseksualistów z tradycyjnym małżeństwem

Kategorie: 

Najwyższy sąd Unii Europejskiej orzekł, że pary homoseksualne powinny mieć takie same przywileje, prawa i korzyści, jak tradycyjna rodzina. Decyzja sądu odnosi się również do krajów, w których małżeństwa homoseksualne nie są zalegalizowane. Wyrok opublikowany na stronie internetowej Trybunału (tutaj).

 

W czwartek 12 grudnia sąd orzekał wyrok w sprawie Frédéric Hay, pracownika francuskiego banku. Pracodawca odmówił mu premii pieniężnej, która co roku trafiała do osób, żyjących w małżeństwach i nieformalnych związkach. Hay zawarł umowę solidarności cywilnej ze swoim męskim partnerem. Umowa solidarności obywatelskiej, zgodnie z prawem francuskim, jest zawierana między dwiema stronami (tej samej lub różnej płci). Porządkuje i organizuje to ich wspólne życie. Osoby podpisujące umowę muszą być pełnoletnie.


Trybunał uznał przypadek Frédéric Hay za przykład „jawnej i bezpośredniej dyskryminacji ze względu na orientację seksualną”. Przy tej okazji przedstawiciel sądu zauważył,  że decyzja oznacza wprowadzenie nowej normy prawnej w odniesieniu do wszystkich krajów UE.


W chwili założenia sprawy we Francji nie były jeszcze zalegalizowane małżeństwa homoseksualne. Odpowiednie zmiany w przepisach i w prawie francuskim zostały wprowadzone dopiero po podpisaniu specjalnej uchwały przez prezydenta Francois Hollande w maju 2013. W większości krajów UE nie zalegalizowano jeszcze małżeństw homoseksualnych. W szczególności  Chorwacja, które przystąpiła do UE w 2013 roku, przeprowadziła wewnętrzne referendum, w którym obywatele głosowali przeciwko legalizacji małżeństw homoseksualnych.


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika brutal

Czy ktoś pytał mnie o zdanie

Czy ktoś pytał mnie o zdanie w sprawie pedałów ! nie więc ja mam swoje zdanie skoro mi się narzuca takie prawo . pedały mizgać się po piwnicach nie na oczach dzieci !!!! i ma być jak kiedyś kamuflować się. WSTYD przynosicie swoim rodzicom i krewnym !!!  wstyd mi za tych polityków że tacy rządzą tym światem twuuu...

Portret użytkownika brutal

najlepszym policjantem byłby

najlepszym policjantem byłby złodziej bo zna wszystkie ciemne strony i swój fach a kto ustanawia prawo ? złodziej bo robi wszystkie ustawy z których póżniej może legalnie czerpać zyski o których my nie mamay pojęcia jeśli w tym parlamencie jest kilku homosiów to będzie im wstyd się ujawniać ale co innego jak co drugi jest gejem, to wtedy trzeba zrobić ustawe przecież geje to inteligentni ludzie tylko normalni to chołota , a ja zawsze myślałem że normą jest ogół a nie margines a tak nawiasem mówiąc jeszcze dzieci chcieliby wychowywać najlepiej nie swoje żeby odrazu im zaszczepić odpowiednią oriętację seksualną ,mam syna i niewyobrażam sobie że kiedyś mógłby mi taki numer wywinąć i przedstawić mi zięcia ,zatłukł bym się własną pięścią ! a potem każdego napotkanego samice twu......

Portret użytkownika Mimi

Wzieliśmy pieniądze od Unii

Wzieliśmy pieniądze od Unii Europejskiej - to teraz będziemy tańczyć tak jak zagrają. I oni i my wiemy że tego długu nie będziemy w stanie nigdy spłacić, więc zapłaci społeczeństwo które teraz jest bombardowane pedalstwem, ale już w kolejce czeka pedofilia i eutanazja i Bóg wie jakie jeszcze plagi.

Portret użytkownika ostoporoza umysłu

Gdyby homoseksualizm był

Gdyby homoseksualizm był czymś naturalnym wśród ludzi to natura pozwoliłaby na przedłużanie takich zachowań w postaci prokreacji. Jeżeli tak nie jest to jakim prawem podważa sie prawa natury narzucając nam WYNATURZENIA jako równouprawnienia . Jeżeli ktoś jest homoseksualny to trudno- jego wybór ,ale dlaczego bezcześci się pojęcie naturalnego małżeństwa.  Kiedyś sodomia była potępiana, dziś za takie poglądy można zostać nazwany homofobem -paranoja.Jeszcze troche to za sprzeciw wobec homoseksualistów będą sankcjie .

Portret użytkownika ben

Zaraz posypią sie minusy ale

Zaraz posypią sie minusy ale cóż takie mam zdanie + obserwacje i liczne artykuły które ukazały się jak to unia forsuje swoje zboczone pomysły. Oczywiście sorki do osób normalnych a więc do rzeczy wiekszość ludzi z pewnymi odchyleniami seksualnymi to ludzie wykształceni  , często osoby na wysokich stanowiskach .Odsetek osób  normalnych kochających płeć przeciwną hetero jest bardzo wysoki już fakt by począć potomstwo trzeba mężczyzny i kobiety .Bardzo maly odsetek osób mieszkajacych na wsi staje sie homoseksualistami i tu dodatkowym czynnikiem jest wiara, osoby pozbawione jakiejkolwiek wiary ulegaja czesto dewiacją popelniają wiecej przestepstw ,brak poszanowania w rodzinie  jest jednym z czynników dewiacji.Trzeba jeszcze wspomnieć o ludziach zmieniajacych swoja orietacje seksualną ,nie lubie slowa orietacja ale go użyłem , z nudów z chęci zaistnienia ,z załamania bo go żonka opuściła ,często ludzie młodzi są wykorzystywani przez dewiantów dla swych niecnych celi .I dlatego zboczonej Unii europejskiej i tej bandzie  zboczeńców powiedzmy NIE!!!!!!! NIE!!!!!!!

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem