Trwają próby wyjaśnienia jasnego błysku i grzmotu na niebie nad Jakucją

Kategorie: 

KIlka dni temu donosiliśmy o kilku przypadkach obserwacji jasnych obiektów wchodzących w ziemską atmosferę. Urzędnicy i eksperci z różnych rodzajów służb próbują ustalić charakter grzmotu i towarzyszącego mu jasnego błysku na niebie, jaki zaobserwowano nad jednym z obszarów Jakucji. Zdarzenie miało miejsce 05 marca br. w środę o wpół do siódmej rano, donosi Gazeta.ru.

 

Nieznane zjawisko zarejestrowały kamery przemysłowe w kilku miejscowościach regionu Vilyui Ulus, położonego 400 km na północny - zachód od Jakucku. Blogerzy uważają, że błysk i huk mogą być konsekwencją eksplozji meteorytu lub części statku powietrznego, nie wykluczając rakiety kosmicznej.


Regionalny Minister Ochrony Przyrody złożył wniosek do Federalnej Agencji Kosmicznej i do armii w celu wyjaśnienia sprawy.

„Wszystko zadrżało, a po wybuchu na niebie pojawił się gęsty dym” – powiedział Wasilej Aleksandrow, naoczny świadek.

Nieoficjalnie wiadomo, że 05 marca mogło dojść do startu rakiety z kosmodromu Bajkonur w Kazachstanie. Inne wersja mówi, o wystrzeleniu przez wojsko międzykontynentalnej rakiety balistycznej RS Topol - 12T z Kapustin Jar w Astrachaniu, ale wojskowi zaprzeczają kategorycznie. Pocisk wystrzelono rzekomo dzień wcześniej i osiągnął on cel w Sary- Shagan w Kazachstanie. Większość komentatorów jest przekonana, że nad Jakucją eksplodował jednak meteor. Jednak do dzisiaj nie odnaleziono jego pozostałości.

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Psychika

To nie meteoryty. Wiem jak

To nie meteoryty. Wiem jak wygląda meteoryt widziałem mnóstwo deszczy najlepszy pokaz był w sierpniu. Rzecz w tym że oglądając je wsród gwiazd meteoryty pasują do tej naturalnosci gwiazd kosmosu itp a to co zaczeło spadac po deszczu, jakoś jesienią, wygląda inaczej i dziwnie sie spala tak nie naturalnie jakby swiatło było sztuczne. Dziwne jest to że w anglii ponad 50% to sztuczna pogoda bo gdy zaczyna wiac to odrazu widac samoloty na bardzo duzej wysokosci które rozpylają sztuczne chmury i nagle wiatr zaczyna inaczej wiac ale nie tylko bo są przypadki że ledwo widać pełnie księżyca i po chwili znowu pojawiają sie samoloty a potem znika księżyc w mgle jak i gwiazdy. Zauważyłem że jak jest zimno to klawo idzie z tymi ich chmurkami i wśród kresek widac czasem te smieszne ''komety'' ale dziwnym niefartem jak widać 2 komety w 1 godzinie to samolotów przybywa i nie ma wgle nieba. Ostatnio było dużo obserwacji tej dziwnej rzeczy a przedtem swiatełka, podobnej wielkosci jak te komety, wylatywały z księżyca. Razem ze znajomymi jestesmy ciekawi co to bo wiemy jak wygląda normalna kometa a tym bardziej jak normalne niebo w naturalny deszcz meteorytów i nie wygląda to normalnie bo deszcz meteorytów łatwo zaobserwowac a to jest cały czas ukrywane chmurami.

Portret użytkownika Psychika

Po co zdjęcia? i tak jak nie

Po co zdjęcia? i tak jak nie wierzysz to podasz mi byle powód że to zwykłe samoloty albo zdjęcie przerobione itp. po prostu popatrz w niebo czasem a zobaczysz zwykłe samoloty po których smuga znika i odrazu zakują cie w oczy te które latają dziwnie jeden po drugim albo jeden koło drugiego w tym samym kierunku lub w przeciwnych ale po tej samej lini a to nie jest normalne jak i to co zostawiają. Zamiast zdjęcia myśle o nagraniu video hd z całego dnia jednego miejsca na niebie jak szybko sie zmienia. oni zasłaniają najczęscięj słońce gwiazdy komety i księżyc 

Portret użytkownika Kostek

Jak będziesz nagrywał film HD

Jak będziesz nagrywał film HD z przelotów samolotów na wysokości przelotowej, to nie zapomnij użyc do tego dłuuuugiego obiektywu, takiego min. 1200mm. Wtedy zobaczysz jakie samoloty pozostawiają długie smugi na niebie. Zapewniam cię, że zakuje cie to w oczy i będziesz niezmiernie zaskoczony tym co zobaczysz na filmie. I jeszcze jedno, to że samoloty latają jeden za drugim nie ma w tym nic tajemniczego, to normalny ruch. Podobnie jest jak ruch samochodowy, autobusowy itp... Wszędzie obowiązują jasne przepisy i tam na górze szczególnie zaostrzone. Żeby twierdzić czy coś jest normalne lub nie, to trzeba mieć trochę wiedzy w danym temacie.

Portret użytkownika Psychika

sam leciałem wiele razy

sam leciałem wiele razy samolotem i staram sie przy oknie siedzieć i nie widze obok publicznych lini lotniczych innych lini czy też tych samych jak lecą jakieś to daleko a widziałem przypadki gdzie leciały 2 takie same samoloty na tej samej wysokości obok siebie w tym że czasem jeden cos rozpyla a drugi nie jak widze samoloty normalne to lecą pojedynczo i smuga po chwili znika a tamte smugi się łącza i jest wiele wzorów 

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

O nieszczęśni... Asteroidy

O nieszczęśni... Asteroidy latały, lataja i będą latac, ale duże obiekty nie są wstanie uderzyc w Ziemię, gdyż chroni nas zjawisko odrzutu grawitacyjnego. Mozna to porównac do kamyków rzucanych na wirujące smigło. Jedynie małe obiekty o średnicy do 1/mln średnicy Ziemi mogą przejść przez atmosferę i eksplodowac, wskutek napręzen termicznych. Troszkę wnikliwej wiedzy prosze Panstwa a jesli jej nie macie, bo nikt jeszcze tego zjawiska nie odkrył, lub celowo zataił bądźcie spokojni i "nie lękajcie się" - pozdrawiam

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem