Trwa walka o życie grindwali z Nowej Zelandii

Kategorie: 

Kilka dni temu donosiliśmy o ponad 90 osobnikach grindwali, które z niewiadomych przyczyn znalazły się w pułapce na plażach Nowej Zelandii. Wolontariusze i odpowiednie służby pracowały cały czas nad ocaleniem zwierząt. Niestety z połowicznym rezultatem.

 

Z prawie setki osobników do morza udało się skierować jedynie 17 z nich. Zwłok jest jednak więcej, bo w sumie ponad 50. Kilkadziesiąt grindwali zdołano wyprowadzić na morze, ale w czasie porannego przypływu znowu znalazły się na plaży.

 

Obecnie przy zwierzętach czuwa 50 weterynarzy i wielu wolontariuszy, którzy polewają zwierzęta i kopią kanały, które maja umożliwić ich transport w stronę morza.

 

Źródło:

http://eco.ria.ru/danger/20120124/547651288.html

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Rasta4Peace

Zwierzęta chcą z własnej woli

Zwierzęta chcą z własnej woli odejść z tej planety a oni znowu je do wody wrzucają noi znowu wypływają, ile biedne stworzenia sie muszą namęczyć nawet na koniec swojej egzystenncji na tej planecie : /Gdyby chciały to przypływ by im nic nie zrobił, wielkośc płetw może im spokojnie zapewnic przedostanie sie przed przypływ.

Thrive - Wzrost napisy PL - 
ViP  ~~ Victoria is Peace ~~

Portret użytkownika nike

Wygdaje mi sie, ze one cos

Wygdaje mi sie, ze one cos przeczuwaja. Zwierzeta maja ponoc 6 zmysl. Znane sa przeciez przypadki zmiany zachowan zwierzat przed roznymi kataklizmami. np: trzesieniami ziemi. Zostaje nam tylko poczekac. Ale obawiam sie ze juz nie dlugo sie wszystkiego dowiemy.Odnosze od pewnego czasu wrazenie z swiat ogromnie przyspiesza i ze wszystkie te rzeczy z ktorymi mamy do czynienia zaczna sie kumulowac moze nawet juz po polowie roku. Zobaczymy...........

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Używasz Adblock? Blokujesz reklamy, ale podoba ci się to co tu czytasz? Wpłać cegiełkę na utrzymanie portalu, albo odblokuj reklamy na ZnZ