Trwa silna burza magnetyczna spowodowana przez aktywność słoneczną

Kategorie: 

Grupa plam 1283, odpowiedzialna za ostatnie rozbłyski klasy X, jest nadal aktywna. Wczoraj z tego regionu powstały dwa średniej wielkości rozbłyski słoneczne klasy M. Jest duża szansa na powstanie kolejnych rozbłysków klasy X.

 

Dodatkowo grupa plam 1289, która również znajduje się na półkuli północnej wykazuje oznaki wzrostu.  W piątek, na południowej półkuli, powstała nowa plama zaklasyfikowana, jako 1290.

 

Seria koronalnych wyrzutów masy (CME) z przed kilku dni pędząca w kierunku Ziemi przez ostatnie erupcje z plamy 1283 w dniach 9-11 września przyniesie kolejne ciosy dla ziemskiego pola magnetycznego.  Obserwatorzy nieba na wyższych szerokościach geograficznych powinni być wyczuleni na zorze.

Planetarny indeks K stanowiący współczynnik informujący o poziomie burzy geomagnetycznej sięgnął wartości 7 co świadczy o tym, że burza jest klasyfikowana jako bardzo silna. Przy dobrej pogodzie obserwacja zórz polarnych, zarezerwowana zwykle dla dalekiej północy lub południa, będzie możliwa również z Europy.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika suzej wen

każdy wybuch na słońcu

każdy wybuch na słońcu generue energię, ta energia dociera do ziemi w formie promieniowania. to ogrzewa skorupe ziemską następnie penetruję głębiej strukturę naszej planety również podnosząc temperaturę magmy jak i samego jądra. magma to tlen i krzem, a także glin, żelazo, sód, potas, wapń i magnez oraz śladowe ilości innych pierwiastków. zwiększenie temperatury jądra ziemi i magmy owocuje znanym z fizyki i chemi rozprężaniem się materi i uwalnianiem bądź zatrzymaniem w skorupie gazów powstałych z reakcji. to sprawia, że cała energia tego zawiska jest tak gigantyczna, że stała skorupa ziemi zostaje naruszona a efekty tego są obserwowane jako właśnie trzęsienia ziemi. w miejscach gdzie są kratery wulkaniczne energia jest uwalniana po przez wydalanie gazów wynikających ze wzrostu temperatury magmy. jeżeli dzieje się to na całej planecie to wniosek jest tylko jeden...
 
...po co dywagować skoro oczywistym jest, że aktywność słońca czyli ilość energii/promieniowania wywołuje właśnie wszystko to co się dzieje na świecie. raczej można by się zastanowic czy hiperaktywność słońca może naruszyć stałą warstwę skorupy ziemi w skali globalnej. jeśli tak to dobrze nie będzie. można zbadać rejony gdzie ta skorupa jest nagrubsza ale i to niewiele da ponieważ w innym miejscu jej lichość sprawi, że np na oceanie wytworzy się gigantyczna fala tsunami która i tak dotrze do teoretycznie bezpiecznych miesc... To już się działo na tej planecie jednak wszystko ma znaczenie: kąt nachylenia, czas, ilość rozbłysków itd.
 
czy ktoś pomyślał, że skład chemitrali może ma zadanie odbić część promieniowania generowanego ze słońca. a może to globalny projekt czyli pomysł jak pomóc tej planecie nie rozsypać się i obronić przed przegrzaniem... może ktoś chce dobrze a nie tylko źle czyli zatruć świat i wywołać nieuleczalne choroby. skoro rządy wszystkich państw się na to godzą!!! nawet jeśli tam są cząstki aluminium to może się okazać, że to jedyny znany sposób na to aby "odbić" choć część tego promieniowania które bombarduje tą planetę!!!

co ma być to będzie

Portret użytkownika novakashi-san

tak z innej beczki, w

tak z innej beczki, w najblizszych dniach ma byc widoczny wybuch supernowej, zlokalizowanej miedzy dwoma ostatnimi gwiazdami w dyszlu Wielkiej Niedzwiedzicy. Gwiazda ma byc coraz jasniejsza, czytalem ze mozna juz ja zobaczuc za pomoca lornetki. Supernova oddalona jest od nas o 21 mln lat swietlnych a wiec obserwowany wybuch nastapil 21 milionow lat temu. pozdrawiam!

"Honor to nagroda głupców, Chwała nie przyda się martwym"

http://zmianysolarne.pl/

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem