Trwa secesja zachodniej Ukrainy, nikt nie wie jak zachowa się Rosja

Kategorie: 

Sytuacja na Ukrainie zaczyna się robić coraz bardziej niebezpieczna. Trwa tam już regularna rewolucja a cała zachodnia część kraju jest opanowana przez rewolucjonistów. Rząd w Kijowie nie kontroluje sytuacji w kraju. Co więcej rewolucjoniści ukraińscy zaczynają przejmować urzędy na wschodnie, zwykle prorosyjskiej Ukrainie.

 

Cała zachodnia część Ukrainy, która niegdyś wchodziła w skład Kresów Polski jest już opanowana przez siły opozycji. Nie wiadomo tak naprawdę, kto tym rządzi i czy ktokolwiek, bo może to już jest po prostu anarchia, gdy bandy zajmują urzędy i kontrolują fragment terytorium.

 

Ukraińscy nacjonaliści są tam prawdopodobnie siłą dominującą, ponieważ dochodzi do przypadków manifestowania banderowskich tradycji. Jak podaje portal kresy.pl członkowie tych grup zatrzymali polski autokar jadący z Lwowa. Wszyscy znajdujący się w nim Polacy musieli mówić głośno nacjonalistyczne hasła ukraińskie. Wiele osób ze znajdującej się tam wycieczki bardzo się przestraszyło, ale wszyscy wyrecytowali to co chcieli napastnicy. Ten incydent wskazuje, że Ukraina staje się powoli krajem upadłym.

 

To nie za dobra wiadomość dla Polski, bo jest to nasz sąsiad i mimo trudnej przeszłości powinniśmy czuć się za nich odpowiedzialni. Ukraina to przecież w pewnym sensie polskie kolonie. Można się liczyć z różnym obrotem spraw. Kraj ten jest obecnie w podobnym stanie, w którym było USA w trakcie wojny secesyjnej i zupełnie niezrozumiałe jest, że nie wprowadzono jeszcze stanu wyjątkowego.

 

Tymczasem w Kijowie Prezydent Janukowicz zaproponował czołowym przywódcom opozycji, aby wzięli współodpowiedzialność za kraj i zaproponowano im miejsca w rządzie. Oferta została odrzucona i powtórzono żądanie anulowania dyktatorskich ustaw, które uchwalono niedawno, a także rozpisania nowych wyboró prezydenckich jeszcze w tym roku.

 

W konflikt może się wmieszać Rosja, kto wie czy Armia Rosyjska nie przybędzie po prostu z bratnią pomocą. Wszystko jest możliwe zwłaszcza, że rewolucje lubią się rozprzestrzeniać, co musi z pewnością stresować nieco również naszych rządzących. Putin za kilkanaście dni zaczyna swoją olimpiadę w Sochi, która była jego oczkiem w głowie. Destabilizacja Ukrainy to ostatnia rzecz, jakiej potrzebuje Putin, bo ma i tak sporo kłopotu z terrorystami kaukaskimi. Sytuacja bardzo szybko się zmienia.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Polakmały

Sunday January 26 2014,

Sunday January 26 2014, 13:55:46 UTC
7 hours ago
Greece.

6.5

33.0

Coś nieźle trzęsie w tej Grecii dzisiaj już kilkadziesiąt wstrząsów wtórnych!
Może jakiś wulkan tam jest wie ktoś?

Portret użytkownika Zenek

"jest opanowana przez

"jest opanowana przez rewolucjonistów."
 
- jacy rewolucjoniści, zwyczajne obozowe, kapowskie bydło marzące o wielkiej rzeszy  semickiej. Szmalcowniki gardłujące o kolejne REZANIE LACHÓW w intencji którego się niedawno w Lublinie odbyła antypolska prowokacja oficjalnie antysemicka ale tu się KOINCYDENCJE LICZĄ co za sąsiedzi za tym stoją i komu nagle "zebrało się na protestowanie". 
 
Janukowycz w pierwszej kolejności powinien spacyfikować nie Majdan a to swiatowe centrum satanistów ćwi sabataja które ma w swoim państwie. Stamtąd leje się gangrena i kasiora.
 
Szybka "ekstradycja w skarpetkach" ostudzi rozpalone głowy sliniące się już do nowej ziemii obiecanej (i tak Antychryst nie weźmie ich za "potomków Scytów na co dziady zajmując Ukrainę liczą).
 
 
 
 

Portret użytkownika nel35

Nasi rządcy próbują być

Nasi rządcy próbują być aktywni na Ukrainie, tymczasem w niektórych rejonach Polska znów robi za czarnego luda, który ich (zdaniem miejscowych) doprowadzi do zguby. W ostatecznym rozrachunku znów będzie mozna zrzucić wszelkie winy na Polaków.

Portret użytkownika sperma_noego

Będząc na Ukrainie w 2008

Będząc na Ukrainie w 2008 ostatniego dnaia pobytu spotkaliśmy Andrewa. Zaprosił nas do siebie do mieszkania, zrobił kanapki, postawił wódkę. Zaczeliśmy rozmawaiać o polityce. I z jego ust padło takie zdanie : " Ja to niedługo stąd uciekam do USA, bo to coraz gorzej zaczyna się robić, żydzi wykupują wszystko co sią da i ustawiają swoich ludzi na wszelakich stanowiskach urzędniczych"
5 lat, mineło, 6 rok leci. Czy to dużo czy mało czasu to chyba nie istotne. Ważne jest to że przewidywania Andrewa się sprawdziły. Chyba tu na ZnZ był artykuł o  spec służbach wysłanych z Izraela na Ukrainski Majdan. Więc nie zapominajmy o tym, a raczej o tych co chcą podpalić świat. 

Portret użytkownika olo manolo

Moze byc w tym sporo prawdy.

Moze byc w tym sporo prawdy. Na Ukrainie media i duza czesc przemyslu naleza do zydow.

Moze Janukowycz zaczal ich wypierac. Moi znajomi na Ukrainie mowia ze jego syn jest teraz najbogatszym czlowiekiem w kraju. Sadze ze klika do ktorej nalezy tez znaczaco powiekszyla swoje majatki przez ostatnie lata. Zaczeli przejmowaz urzedy. Z drugiej strony podobno sa zydzi ktorzy maja na pienku z Tymoszenko a trzymaja z Janukowyczem. Moze byc tak jak u nas - sa dwie frakcje zydow ktore dziela wladze. U nas od kilku lat jest miedzy nimi cos w rodzaju wojny, moze na Ukrainie tez.

Nie zdziwilbym sie gdyby w tej calej rozrobie maczaly palce rozne grupy interesow i panstwa.

Co do przybycia brygady specjalnej Izraela - informacje o tym podawaly rosyjskie media (nie wiem czy tylko), a mialy ja od bylego szefa bezpieki izraelskiej. Troche ciezko mi uwierzyc by ktos taki zdradzal takie informacje samowolnie, ale skoro ostatnimi laty "supertajne" dokumenty wywiadow fruwaja niemal po ulicach, to czemu nie?

Portret użytkownika Adam2222222222222222

Proszę nie pisać takich

Proszę nie pisać takich Bzdur. Żaden ukrainiec nie jest i nie będzie moim bratem! Cała moja rodzina ze strony dzadka została przez tych zwyrodniałych bydlaków  bestialsko wymordowana w swoich domach i nie życzę sobie odnośników o braciach ukraińcach. Tam nic się tak naprawdę nie zmieniło ,propaganda naszej telewizji nic nie mówi. Ten bydlak bandera i jego pomocnicy dalej są gloryfikowani ,to tak jak by Niemcy gloryfikowały zasługi Hitlera i na protestach machali flagą ze sfastyką.
Adam

Portret użytkownika Angellika

Zgadzam sie z Toba w 100%.

Zgadzam sie z Toba w 100%. Jesli chodzi o Hitlera to dodam, ze podczas kazdej wojny gina ludzie, Przy wojnie swiatowej ginie ich tym bardziej ogromna ilosc, ale to, co wyprawiali Ukraincy na Wolyniu nie ma zadnego usprawiedliwienia!!! Polacy na Ukraincow pluc co najwyzej powinni z odraza!!!

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem