Trwa ofensywa wojsk syryjskich przeciwko terrorystom

Kategorie: 

W czasie trwania wojny w Syrii kilkukrotnie już zdawało się, ze wojska rządowe będą w stanie zakończyć tą krwawą wojnę. Potem jednak okazywało się, że terroryści sunniccy dostawali wsparcie ze strony sprzyjających im reżimów takich jak Katar, Arabia Saudyjska, USA, Francja i Wielka Brytania. Wsparcie lotnicze zapewnił terrorystom nawet Izrael, który militarnie włączył się w konflikt stając się niemal jego stroną.

 

Napędzanie spirali przemocy odbywa się właśnie, dlatego, że Zachód i Arabowie mają swoje interesy, których realizacja będzie możliwa po obaleniu Assada i umieszczeniu na jego miejsce spolegliwego władcę marionetkowego takiego jak w Iraku. Potem będzie można rozkraść ten kraj i budować tam, co się chce, na przykład rurociąg gazowy z Kataru do Europy.

 

Obecnie jednak wiele wskazuje na to, że żarty się skończyły i wsparcie dla terrorystów będzie zrównoważone przez Rosję, która cały czas uzbraja syryjskie wojska rządowe. Kiedyś robiła to po cichu przez port Tartus, który stanowi bazę militarną Rosji na Morzu Śródziemnym. Skomplikowana sytuacja polityczna zwykle nie jest opisywana w zachodnich mediach, a bez jej zrozumienia konflikt syryjski może wyglądać zupełnie inaczej, zwłaszcza, gdy wiedzę o nim czerpie się z zachodnich mediów, w tym i polskich.

Wycisza się w nich napaści Izraela stwierdzając, że państwo żydowskie ma prawo do "obrony" i wyolbrzymia się rzekome zbrodnie wojsk rządowych a nawet oskarża się je o stosowanie broni chemicznej, co ostatecznie udowodniono terrorystom. Szybko jednak takie informacje są wyciszane i nie zmienił tego nawet ostatni raport ONZ stwierdzający, że sunniccy najemnicy walczący w Syrii użyli gazu bojowego Sarin.

 

Obecnie trwa kolejna ofensywa wojsk syryjskich i odnosi zdecydowane sukcesy. Terroryści są metodycznie tropieni i likwidowani. Władze informują, że większość z zabitych w walce żołnierzy tak zwanej syryjskiej opozycji to obcokrajowcy. Udało się odbić znajdujące się w okolicy Libanu miasto Qusair. W nalotach zginęły podobno 52 osoby w tym 48 terrorystów. Miasto stanowiło istotny punkt oporu przeciwko Assadowi a jego zdobycie umożliwia legalnemu rządowi Syrii kontrolowanie terytorium od Damaszku do wybrzeża. Oznacza to, że pod względem strategicznym osiągnięto sukces, który może przechylić szalę zwycięstwa.

 

Biorąc pod uwagę doświadczenie z przeszłości można teraz oczekiwać kolejnej fazy wsparcia militarnego dla walczących w Syrii terrorystów. Zapewne nadal zachodnie media będą ich tytułować "opozycją syryjską" mimo, że są to najemnicy.  Bardzo możliwe, ze we wszystko wmiesza się Izrael, który wyraźnie aspiruje do tego, aby być głównym mocarstwem na Bliskim Wschodzie. Sytuacja w Syrii stanie się wtedy jeszcze bardziej niebezpieczna i realnie zagrozi pokojowi na świecie.

 

 

Źródło: http://www.bbc.co.uk/news/world-middle-east-22592627

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika SurvivorMan

Prosisz terrorystę, aby

Prosisz terrorystę, aby zlikwidował terroryzm? Obama terrorysta, Netanjahu terrorysta, Putin terrorysta, połowa muzułmańskiego świata to terroryści, którzy rosną w siłę, a gdy urosną (a to już niebawem się stanie), zaczną nawracać niewiernych... Cywilizowany Świat jest zepsuty do szpiku kości i to cywilizowani ludzie (czyli wszyscy, którzy są w stanie zrobić niemal wszystko w pogoni za pieniądzem) są największymi prymitywani i największym złem na tej planecie! Nie Obama... Nie Putin czy ktokolwiek inny z osobna, lecz WSZYSCY RAZEM I BEZ WYJĄTKU!!!

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika ad vocem

Ależ się Assad cacka z

Ależ się Assad cacka z terrorystami.
Robactwo niszczy się wszelkimi możliwymi sposobami.Już po izraelskiej napaści z powietrza na Syrię powinien użyć broni chemicznej i wytruć to uzrojone przez USA tałatajstwo.Robactwa nie obejmuje jakakolwiek konwencja.Na co jeszcze czeka?Na Boskie zmiłowanie?

Portret użytkownika SurvivorMan

Ten chory Świat, coraz

Ten chory Świat, coraz bardziej jest dla mnie niezrozumiały... Coraz bardziej się w nim gubię... Zastanawiam się nad takim hipotetycznym wydarzeniem: Analogicznie, jeśli w Polsce opozycjoniści z PiSu zaatakowaliby panujący rząd (no co... w końcu też są skrajnie niezadowoleni i oburzeni), to czy też byliby nazwani terrorystami? Albo... Dlaczego syryjska opozycja to terroryści, a opozycja w Bahrajnie to lud uciskany?  Jaka jest na prawdę dzisiaj definicja słowa TERRORYZM? O co tu do k..wy nędzy chodzi w tym wszystkim?

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika ola

Posłuchaj -zarówno w Egipcie,

Posłuchaj -zarówno w Egipcie, Tunezji, a zwłaszcza w Libii scenariusz był taki sam jak innych krajach arabskich, to ,że w Syrii nie wychodzi zachodowi to z tego powodu,że rosjanie mają tam swoje bazy i interesy.Kadafii nie chciał pomocy Putina bo zawierzył Sarkozyemu i Berlusconiemu, a oni wydym...go bez mydła.Nawet w czasie ataków NATO na Libię  Kadafii był przekonany o lojalności Włoch i Francji...ot przeliczył się.

Portret użytkownika SurvivorMan

A ja to widzę tak: Gdy w

A ja to widzę tak: Gdy w Tunezji i Egipcie zrobiło się gorąco, to muzułmańska, zapatrzona w swojego Bożka biedota z pozostałych krajów arabskich, postanowiła zrobić zadymę w swoich krajach, licząc że odmienią w ten sposób swoje nędzne życie, a może (przynajmniej co poniektórzy) dorwą się osobiście do władzy... I o ile w  Libii Zachód faktycznie mógł mieć interes, o tyle konflikty w pozostałych krajach, mają naturę czysto wewnętrzną... Po prostu...  W Syrii Baszar al-Asad rozpoczął przeganianie opozycji za pomocą czołgów i ostrej amunicji, a to była tylko woda na młyn dla opozycjonistów, którzy również z kamieni i koktajli Mołotowa, przeszli na coraz bardziej zaawansowaną broń! Czyż Polska nie przerabiała namiastki Syrii u schyłku komunizmu? Przecież też opozycja była przeganiana czołgami... U nas na szczęście nie doszło do regularnej wojny!

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika Juszka1980OGL

bo ty tam byłeś i najlepiej

bo ty tam byłeś i najlepiej wiesz co jest kłąmstwem. to powiedz nam co jest prawdą? 
ps dlaczego w egipcie czy libii powstańcy nie byli nazywani terrorystami?? 
czyżby walka o większą wolność była w każdym kraju inaczej traktowana??? to jak nazwiesz prawdziwą solidarność, tą która miała idee i prawdziwe hasła?? też terrorystami przeciw ruskim??
Jak to jest w tej Syrii wytłumacz nam o wszech wiedzący.

Portret użytkownika Juszka1980OGL

no i kto tu jest niepoważny

no i kto tu jest niepoważny :D 
widząc twoje odpowiedzi dochodzę do wniosku że to właśnie ty jesteś olewany i to nie tylko słownie ale i fizycznie.
nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi świadczące właśnie o tobie.
skorocoś piszesz to wytłumacz się dlaczego tak jest, no chyba że kłamiesz.
flesz- próbujesz zabłysnąc ale nie masz czym nawet rzetelnej odpowiedzi nie potrafisz dać, szeroka gęba przeplatana brakiem wiedzy.

Portret użytkownika Juszka1980OGL

szambo - ja już nie będę

szambo - ja już nie będę wnikał gdzie mieszkasz.
idiota to jedyny przymiotnik jaki znasz bo tak nawet twoi rodzice cie nazywali, masz coś konstruktywnego do powiedzenia to powiedz a wyzywanie tylko i wyłącznie świadczy o twoich kompleksach, ty masz swój punkt iwdzenia ja mam swój skąd masz pewność który jest tym włąściwym bo co tak mówią na ZnZ a tak w TVN kto kłąmmie byłes w Syrii?? wiesz co to walka o wolność?? wielka pan w necie a świecie to cip... ale zapamiętaj jak urodziłęś sie cip.. to nie wyrośniesz na człowieka i nic tego nie zmieni a tym bardziej takie pogardliwe i szydzące wypowiedzi.

Portret użytkownika borek

Flesz7 napisał: Kto i jakim

Flesz7 wrote:
Kto i jakim prawem nazywa te programy np. "Faktami".
Bardziej trafne byłyby "Brednie" i "Brednie po bredniach"...

może by założyć własną TV internetową i robić swoje fakty ciekawe co by w tedy pisali o nich na forach ...

Portret użytkownika ola

BRAWO, BRAWO. - NARESZCIE

BRAWO, BRAWO. - NARESZCIE TRAFNA NAZWA DLA TVN!!!Jednakże tak powinny być zatytułowane prawie eszystkie media w polsce, a dlaczego bo są reżimowe i przekazują mniej wiadomości rzeczywistych niż DTV za komuny.

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem