Trwa niezrozumiała rzeź kałamarnic na wybrzeżu Kalifornii

Kategorie: 

Tysiące martwych Kałamarnic Humboldta odnajduje się wciąż w okolicy wybrzeża Kalifornii. Biolodzy morscy są zaskoczeni skalą występowania martwych zwierząt. Trwają spekluacje co do przyczyn tego niepokojącego zjawiska.

 

Plaże Zatoki Monterey są usłane trupami tych głowonogów. Trwa t ojuz jakiś czas i wciąż zjawisko występuje w podobnym nasileniu. Oceanolodzy wcześniej już stwierdzli, że te zwierzęta migrują daleko na północ od swoich zwykłych miejsc występowania w okolicach Ameryki Południowej. Zwierzeta robią to podobno z powodu kłopotów ze zdobyciem pożywienia.

 

Właśnie brak żywności uważany jest jako najbardziej prawdopodobny powód występowania tak masowych przypadków śmierci kałamarnic. Mimo to ustanowiono kwarantannę na wodach Zatoki Monterey, ponieważ odpowiednie służby muszą ponad wszelka wątpliwość wykluczyć obecność jakiegoś patogenu, który mógłby być odpowiedzialny za tak wiele przypadków śmierci tych zwierząt.

 

Część zwierząt znajdowanych na plażach jeszcze żyła i wolontariusze usiłowali sprowadzić je z powrotem do oceanu. Były to jednak działania w większości daremne a na dodatek niebezpieczne, ponieważ Kałamarnice Humboldta są znane ze swojej agresywności wobec ludzi. W ciągu ostatniego miesiąca znaleziono przynajmniej trzy miejsca występowania kałamarnic na plażach w Kalifornii. Według jednej z wersji, zwierzęta straciły orientację w przestrzeni z powodu toksyn, które dostały się do ich organizmów w żywności. Coś takiego miałoby spowodować, że zwierzęta po prostu zaczęły wypływać na plaże.

 

Co ciekawe, Kałamarnice Humboldta nie były widziane w rejonie Zatoki Monterey od 15 lat.  Ostatni raz widziano je w pobliżu w 1997 roku. Uważa, że ​​ze względu na wzrost temperatury wody w Monterey kałamarnice, będące miłośnikami niskich temperaturach, ruszyłem na północ.

 

 

Źródłohttp://news.nationalgeographic.com/news/2012/12/pictures/121224-humboldt-squid-beach-mystery-science/

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika ridd

Dokladnie, przed 2012.12.21

Dokladnie, przed 2012.12.21 ciagle pisal ze zwierzeta popelniaja samobojstwo, ptaki, meduzy, a prawda jest taka ze to czlowiek zanieczyszcza morza, oceany i to dlatego coraz wiecej zwierzat ginie w taki sposob.

A admin oglupia ludzi piszac swe teorie konca swiata.

Najgorsze jest to ze mlodzi ludzie sa tacy naiwni i lykaja wszystko jak pelikany.

Portret użytkownika b@ron

prawie każde stworzenie wodne

prawie każde stworzenie wodne tak ma że wyskakuje z za ciepłej wody i być może kałamarnice są bardziej wrażliwe na temperature...jednak zastanawiam się czemu już w kilku miejscach znajdywano setki martwych stworzeń niekoniecznie kałamarnic...swojego czasu byłem zapalonym akwarystą i wydaje mi się że aby ryba bądź inne stworzenie wodne wyskakiwało samo z wody temperatura wody musiałaby wzrosnąć co najmniej o kilka stopni...czyżby wzmożona aktywność sejsmiczna miała jakiś wpływ na aż taki wzrost temperatury mórz i oceanów?...zastanawiające jest również to że poziom wód w oceanach przy wzroście temperatury powinien się podnieść a według niektórych źródeł w 2012 roku jest odwrotnie i winią za to La Nina ...tyle że La Nina chłodzi wody...a więc?

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem