Tropikalne monsuny we Włoszech, siedem ofiar kataklizmu w Genui

Kategorie: 

To niesamowite, jakiego kataklizmu doświadczyła dzisiaj Genua. W tym włoskim mieście doszło do zjawiska nagłej powodzi spowodowanej przez rzęsiste opady deszczu.

 

Podobny kataklizm nawiedził wcześniej Rzym, Dublin i północne wybrzeże Włoch. Teraz jest kolejne nasilenie zjawisk pogodowych nad Włochami. Wynikiem tego powódź w znajdującej się na północy włoskiego buta Genui. Mieszkańcy nazywają tą powódź apokaliptyczną.

Media włoskie donoszą o siedmiu ofiarach żywiołu. Genua w wielu miejscach jest zniszczona. Po ulicach walają się porozrzucane siłą wody samochody. Krajobraz w wielu miejscach przypomina ten po przejściu tsunami.

Setki osób zostało ewakuowanych przez strażaków. Wśród siedmiu ofiar sześć zostało zidentyfikowanych. Jest kilkunastu zaginionych. Włoskie siły zbrojne są w gotowości, aby wkroczyć do miasta w celu zaprowadzenia porządku.

 

 

 

Źródłohttp://www.tgcom.mediaset.it/cronaca/liguria/articoli/1026881/genova-sommersa-dal-nubifragio%3Cbr%3Esette-i-morti-accertati-un-disperso.shtml?refresh_cens

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika gregluc

wychodzi na to że geoklimat

wychodzi na to że geoklimat nam się zmienia. Zadyma sniezna w USA i monsuny na południu Europy, ciekawe jakie jeszcze zmiany nas czekają. Zaczynam wierzyc ze zgodnie z przepowiedniami o.Klimuszko w Polsce beda rosnąc pomarańcza. Z drugiej strony strasza nas epoką lodowcową bo juz ocieplenie kliamtu jest niemodne. Powiem wam szczerze ze Ci pseudo naukowcy nie wiedza nic a tylko kieruja sie poszlakami. Zmiany kliamtu są nieobliczalne i żadne programowanie i animacje komputerowe nie są tego w stanie przewidziec, bo klimat to "żywy organizm" który nie da sie za rękę prowadzic. W tej chwili namaclanie dostrzegamy zmiany i próbujemy je przypasowac , sa to tylko przypuszczenia przyczyn, skutki sa natomiast namacalne i trudne do przewidzenia w przyszłosci.

"Nie czyń innym, czego dla siebie nie pragniesz" ( 孔夫子)

Portret użytkownika Kasjopeja

"Powiem wam szczerze ze Ci

"Powiem wam szczerze ze Ci pseudo naukowcy nie wiedza nic a tylko kieruja sie poszlakami." A ty, co wiesz i czym się kierujesz? Ameryki żeś nie odkrył. Skąd naukowcy mają wiedzieć, co będzie jutro? Nikt tego nie wie (nie licząc może jakichś tvn'owych wróżek). Ty jesteś w stanie przewidzieć, co wydarzy się za godzinę? Podejrzewam, że nie jesteś, naukowcy też.  Co rusz pojawiają się nowe teorie na różne tematy, bo co rusz odkrywane są nowe poszlaki, pojawiają się nowe dowody, nowe obserwacje i nowe wnioski, to jest oczywiste i nie wiem, czemu cię to tak oburzyło. Jak widzimy burą chmurę na niebie, to spodziewamy się deszczu albo burzy, ale nigdy nie mamy 100% pewności, chmura zawsze może zmienić kierunek.Teoria globalnego ocieplenia nadal jest "modna" jak to określiłeś, tylko widocznie niektórzy naukowcy odkryli nowe poszlaki, na podstawie nowych obserwacji pojawiły się nowe wnioski, bo na tym polega nauka. Kiedy spragnieni wrzucimy do szklanki z ciepłą colą kilka kostek lodu, to po krótkiej chwili ciepły napój zmienia się w lodowaty, a szklanka pokrywa się parą. Co się może stać z ziemskim klimatem, kiedy pod wpływem ocieplenia będą topić się lodowce i ogromne ilości lodowatej wody wpłyną do oceanów? Moja logika mi podpowiada, że klimat mógłby się niechcący ochłodzić, niczym taka szklanka z colą, ale pewności żadnej nie mam oczywiście, bo jak taką teorię udowodnić? Zimny napój to nie dowód, więc chyba pozostaje jedynie czekać na to, co przyniesie czas.

Portret użytkownika gregluc

droga kasjo nie oburza mnie

droga kasjo nie oburza mnie fakt iż naukowcy sie mylą ale to iż swoje niesprawdzalne wyliczenia traktują jako pewnik i stąd takich nazywam pseudonaukocami bo zapominają czym jest nauka. Empiryczne podejscie jest uzasadnione jesli opieramy sie na sprawdzonych teoriach co w zasadzie w praktyce oznacza tylko sprawdzalnosc "czasową", znaczy w obecnym czasie. Za kilka, -nascie, -dziesiąt się okaze ze juz inne prawa opisują swiat i wtedy co dzisiaj sie nam wydaje byc pewnym pozniej okaze się conajmniej nie pełnym obrazem rzeczywistosci. Ale na tym polega nauka by poznawac ale nie na tym by ją wykorzystywac do haniebnych celów jak chocby handle emisją CO2 . Ale by oganrąc to wszystko nie mozna byc tylko slepo zapatrzony w jedną teorię bo wtedy tylko widzisz jedną drogę.

"Nie czyń innym, czego dla siebie nie pragniesz" ( 孔夫子)

Portret użytkownika kbk

"Zmiany kliamtu są

"Zmiany kliamtu są nieobliczalne", a wg mnie sa jak najbardziej "obliczalne", bo skad sluzby we Wloszech wiedzialy kilka dni wczesniej, ze maja sie spodziewac tych ulew i mobilizowaly ludzi do ewaukacji?  Skoro sa "obliczalne" znaczy sie technicznie wykrywalne i przewidywalne. Haarp i tego typu urzadzenia sa w stanie zdzialac bardzo duzo.I na przyszlosc, wypowiadaj sie w liczbie pojedynczej.

Portret użytkownika gregluc

mylisz pojęcie  zmiana

mylisz pojęcie  zmiana klimatu z prognozą pogody. prognozowac skutecznie mozna z wyprzedzeniem 3-dniowym. A zmiany nie polegają na tym ze przewidzimy opad tylko to iz ten opad jest anomalią dla danego terenu. Chyba nie musze wyjasniac słowa anomalia?

"Nie czyń innym, czego dla siebie nie pragniesz" ( 孔夫子)

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem