Tranzyt Księżyca na tarczy słonecznej obserwowany przez SDO

Kategorie: 

Dokładnie dwa dni temu miało miejsce ciekawe zjawisko, doszło do kolejnego już obserwowanego tranzytu ciała niebieskiego między obserwatorium słonecznym SDO a naszą gwiazdą.

 

Całe zjawisko trwało 1 godzinę i 41 minut. Należące do NASA obserwatorium Solar Dynamics Observatory (SDO) było w stanie dokonać tej ciekawej obserwacji dzięki swoim matrycom  światłoczułym. Satelita znajduje się w odległości 36 tysięcy kilometrów od Ziemi.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika NIKT

  Tak Roni,  dziwne to, lecz

 Tak Roni,  dziwne to, lecz nie powinno nas to dziwic. Pierwszy raz mialo to mejsce w Kwietniu ubieglego roku. Rogalik byl czerwony jak krew i bardzo cienki oraz duzy. Media pisaly wtedy, ze bylo to calkiem normalne i zdaza sie raz na okolo 50 lat ( widoczne w Europie ). Normalnie, taki Ksiezyc widuje sie w Indiach. Swiadczy to o tym. ze nasza Ziemia sie " przewraca" ( sadze tak, poniewaz widuje to zjawisko w ostatnich 10 miesiacach po raz trzeci. Bylo tez kilka superksiezycy i nietypowych zacmien.Tak wygladal ksiezyc w Kwietniu 2011 roku :Tutaj : Zacmienie ksiezyca w dniu 23.06.2011. 

Portret użytkownika Lemiesz

To co jest z księżycem

To co jest z księżycem (ziemią?), że oglądamy na naszym niebie leżący rogalik rodem z baśni tysiąca i jednej nocy, a nie naszego starego poczci patrzącego w prawo lub w lewo?
Ma ktoś sensowne wyjaśnienie? Tylko proszę szanownych troli o nie pisanie, że tak było zawsze. Księżyc "wyłożyl" się rok, może półtora roku temu i są jeszcze tacy co sięgają pamięcią dalej niż do wczoraj...

Portret użytkownika gwizdnywendrowca

Witam Cię nowy. Najpierw sen

Witam Cię nowy. Najpierw sen trzeba przypisać do siebie,bo sny tak działają a raczej cel i istota snów, aby pomóc i ewentualnie ostrzec. Dopiero jak nie można w żaden sposób przypisać do swojego życia, bierzemy pod uwagę szerszy aspekt rzeczywistości, czyli po kolei rodzina,bliscy, sąsiedzi, miejscowość, kraj, planetę. Wszechświat. To nie reguła, ale pomaga. Nie wiem jak wygląda Twoje życie czy masz swoja połówkę jak tak to przyjrzyj się swojemu związkowi czy oby się nie oddalacie z jakiegoś powodu od siebie. Pozdrawiam GweZdnY.....

Rozpoznaj znaki, jakie pozostawiłeś sobie schodząc na ziemię, a zrozumiesz swój sens istnienia i egzystencję na ziemi, oraz ujrzysz i zrozumiesz zamysł Boży

Portret użytkownika maryna

A dzisiaj śnił mi się

A dzisiaj śnił mi się księżyc, który pękł na pół i te połówki zaczęły się od siebie oddalać. Orientuje się może jakiś ezoteryczny specjalista co to oznacza? Witam wszystkich jestem nowy:)

Portret użytkownika edmund

gwiezdny ma wiele racji w

gwiezdny ma wiele racji w swojej interpretacji.
z drugiej strony:
Peknięty Księżyc symbolizuje też posladki, więc może czeka Cię peknięcie .....
albo przynajmniej utrata cnoty.
 
Trzecia możliwość (już serio) - byc może przejdziesz "opadnięcie łusek" z oczu. Księżyc jest bowiem strażnikiem "tajemnicy". 

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem