Tragiczny pożar platformy wiertniczej w Azerbejdżanie – zginęły 32 osoby

Kategorie: 

Azerskie Biuro Prokuratora Generalnego otworzyło sprawę karną z powodu pożaru na platformie morskiej w polu Guneszli na Morzu Kaspijskim. Ponadto prezydent tego kraju powołał Komisję Państwową do zbadania przyczyn i skutków katastrofy.

 

Po wypadku wspólne oświadczenie wydali Oil Company BP, Ministerstwo Sytuacji Nadzwyczajnych i Prokurator Generalny Azerbejdżanu. Oświadczono, że nad rozwikłaniem przyczyn tragedii pracuje zespół śledczych.

 

W Azerbejdżanie na platformie morskiej na Morzu Kaspijskim pojawił się ogień. Według agencji, do pożaru doszło z powodu awarii sieci gazowej podczas sztormowej pogody.

„Chociaż systemy łączności naftowej i gazowej, prowadzącej do platformy głębinowej, zostały zablokowane i wstrzymano pracę 28 studni ropy naftowej i gazu, ogień nie gaśnie ze względu na pozostałości paliwa w rurociągu i wypalanie systemów" - czytamy w raporcie.

Poinformowano również, że 04 grudnia br. jedna z łodzi, która ewakuowała ludzi z platformy, w wyniku silnych wiatrów i wysokich fal nie dotarła do brzegu i zatonęła w morzu. Z wody wyłowiono trzech żywych pracowników, ale czwarty niestety już nie żył.

„W sobotę rano ratownicy znaleźli pustą łódź 50 km od południowej części platformy. W poszukiwanie zaginionych zaangażowani są azerbejdżańscy ratownicy i służby Oil Company BP, a także Ministerstwa Sytuacji Nadzwyczajnych, Państwowe Służby Graniczne i śmigłowce. Według doniesień, liczba osób zaginionych może wynosić maksymalnie 30 osób” – podano w raporcie.

Prezydent Azerbejdżanu Ilham Alijew powołał Komisję Państwową z premierem Arturem Rasizade na czele, aby „przyspieszyć wysiłki ratownicze, poprawić koordynację pomiędzy odpowiednimi agencjami rządowymi, a także zbadać przyczyny i jak najszybciej usunąć skutki pożaru na platformie morskiej”.

 

Na razie podjęto wszelkie możliwe działania, aby zapewnić właściwą pomoc rannym i rodzinom ofiar. Z nieoficjalnych źródeł wiadomo, że na tej platformie mogli pracować Polacy.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Zenek :)

"Polecam

"Polecam
.https://www.youtube.com/embed/wRnBgdEUHTc

Cz.1 Syria/Turcja z udziałem min. Satanowskiego, Starikowa i Korotczenko.
Cz.2 Spór z hohłami.

Tu poruszona interesująca sprawa – wyciek informacji na temat nakazu pani Christine Lagarde PEŁNEGO sprywatyzowania systemu przesyłu gazu.

I tu (znów) pojawia się nazwisko Biden. Dla przypomnienia, syn wice-prezydenta USA Hunter Biden został członkiem zarządu największej firmy wydobywczej na u’krainie. I jak wyciek tej informacji nieoczekiwanie składa się w czasie z wizytą samego wice prezydenta w krainie na „U”!

------

A tu ciekawy artykuł CNN
http://ireport.cnn.com/docs/DOC-1283327

Ukraine’s gas transportation system is without exaggeration a key element of European energy security and natural gas supply. That’s why it should be controlled by advanced private investors, not by corrupt officials. If Ukraine wants keep receiving international aid, it must completely and strictly meet its obligations, from A to Z!”

Ciekawe kogóż mają na myśli Wink

( https://adnovumteam.wordpress.com/2015/12/05/wojna-domowa-na-ukrainie-5-12-2015r-289-dzien-od-nowego-rozejmu/comment-page-4/#comment-79213
i dalsze w wątku)"

Ukraiński gazociąg i żydowscy terroryści zwani banderowcami to EKONOMICZNY NÓŻ NA GARDLE..... GOSPODAREK słowianojęzycznej Europy..... (bo zachód się "WYŻYWI" z Nord Stream'u)......

i by nazi go ZAWSZE MIAŁO komisje jewrejoRopy CELOWO TORPEDUJĄ WSZELKIE POMYSŁY Gazpromu na OMINIĘCIE TEGO banderowskiego wrzoda...

a przy okazji CELOWO SPRAWIAJĄ iż gospodarki "nowej UE" są NIEKONKURENCYJNE dla tych ze "starej" bo muszą drożej płacić za "czynniki energetyczne" i tak NIEEFEKTYWNEJ w stosunku do zachodnich technologii. Ten sam cel - ZAGŁADZANIA I NISZCZENIA KRAJÓW ROZWIJAJĄCYCH SIĘ ale już globalnie - ma nazistowskie pieprzenie o DZIURZE OZONOWE, GLOBALNYM OCIEPLENIU czy teraz równie modnym OGRANICZANIU EMISJI CO2. To wszystko to HARACZ jaki BIEDOTA ma bulić na rzecz BOGATYCH..... i CHCIWYCH.......

HARACZ JAKI MA SPRAWIĆ IŻ BIEDOTA ZAWSZE BĘDZIE BIEDNA.....I NA POSTRONKU PANA LICHWIARZA W MYCCE

ale skandujcie dalej ZAHOD ZAHOD....... na pewno dostaniecie...... ichni "dobrobyt"...... za wierne lizanie podeszw.....

To jest to PARTNERSTWO....... "NARODÓW"..... w ramach którego każą wam ginąć w ICH WOJNACH za pedofilskich spaślaków z cygarami z zębach..... rżących z waszej WIELOWIEKOWEJ naiwności w "TRAKTATY Z NAZI".... w ich "MOC".....

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem