Tradycyjne brutalne zabójstwa delfinów na wybrzeżu Japonii

Kategorie: 

Ambasador USA w Japonii, Caroline Kennedy (najstarsza córka 35-go prezydenta USA Johna F. Kennedy'ego) wyraziła oburzenie z powodu tradycyjnego uboju delfinów w zachodniej Japonii. Na swoim blogu napisała, że jest głęboko zaniepokojona  bezwzględnością zabija delfinów i dodała, że USA sprzeciwia się polowaniu na delfiny. Niepubliczna organizacja ochrony przyrody Sea Shepherd w poniedziałek ogłosiła, że rybacy zagonili już do zatoki ponad 200 delfinów, zamykając im dojście do morza przy pomocy sieci.

 

RIA Novosti cytują wypowiedź Esihide Sugi, przedstawiciela japońskich władz: „polowanie na delfiny w Japonii jest jedną z tradycyjnych praktyk połowowych i jest wprowadzona w życie zgodnie z prawem”. Wypowiedź skwitował słowami, że delfiny nie są objęte przepisami Międzynarodowej Komisji Wielorybniczej i każdy kraj może zdecydować, jak kontrolować ich liczebność. Japonia od kilku lat twierdzi, że liczba delfinów musi być kontrolowana w celu ochrony interesów rybaków.

 

Każdego roku od października do kwietnia w zachodniej Japonii rozpoczyna się sezon polowań na delfiny. Grupa rybaków z wioski Taiji w prefekturze Wakayama przy pomocy specjalnych narzędzi tworzy tzw. kurtynę szumu i zapędza setki delfinów do małej zatoki, gdzie zwierzęta są zamykane. Następnie część delfinów zostanie wyselekcjonowana do życia w niewoli w delfinariach. W tym celu zjeżdżają się przedstawicieli wielu krajów, aby wybrać delfiny, które będą zabierane i wykorzystywane do pokazów. Cena za sztukę dochodzi do 150 tys. dolarów. Część ssaków jest następnie wypuszczana na wolność z powrotem do morza, a pozostałe rybacy gonią na płytką wodę i zabijają przy użyciu noży, włóczni i haków. Jednak wiele delfinów nie umiera natychmiast.

 

Wioska Taiji stała się znana na całym świecie za sprawą filmu Louisa Psihoyosa pn. Bay.  Pokazano w nim ubijanie delfinów harpunami i cały proces polowania. Twórcy obrazu chcieli uświadomić widza, że Japończycy robią dobry biznes na tych zwierzętach, a także chcieli powiedzieć o cierpieniu delfinów przetrzymywanych w delfinariach.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika koszerr umysłów

Mam pytanie do mądrali

Mam pytanie do mądrali próbujących, przy okazji tego artykułu, wykpić chrześcijańską tradycję i chrześcijan jako takich:

Skoro wg. was koszmarem jest zabicie i zjedzenie karpia świątecznego i twierdzicie, że to zbrodnia popełniana dla naszego Boga to w takim razie czym jest seks z 3-letnimi dziewczynkami opisywany, popierany i zalecany w syjonistycznym talmudzie?

Kim jest WASZ bóg? Boję się myśleć.

Portret użytkownika koszerr umysłów

Skoro ta wioska jest tak

Skoro ta wioska jest tak znana i wiadomo kto katuje/morduje te wspaniałe ssaki to ja chętnie się złożę na pluton egzekucyjny, który pojedzie i zrobi porządek w tej wiosce.

Nie wyobrażam sobie jakim trzeba być psycholem, żeby zabijać DELFINY. Co nie oznacza, że umiałbym zabić psa czy gęś, ale delfin to naprawdę wyjątkowe, bardzo inteligentne stworzenie, momentami można snuć przypuszczenia że one mają z nami więcej wspólnego niż sądzimy.

Jeżeli rząd japoński pozwala na tę rzeź i cały świat też się przygląda temu to coś tu jest chyba nie tak. Przestaję lubić Japońców.

Portret użytkownika magi74

Tallinn, nie gniewaj sie ale

Tallinn, nie gniewaj sie ale napisales to wszystko bardzo delikatnie. Dla mnie troche zabrzmialo jak sprawozdanie z wycieczki ale ok. Temat poruszony. Zastanawia mnie kto dal Japoncom prawo do jakiejkolwiek selekcji. A moze te delfiny np. polskie sa. Dowody osobiste maja przy sobie? Nie ma znaczenia japonskie, czy norweskie. Tak nie wolno postepowac z jakimkolwiek zywym stworzeniem, ktore czuje jak my. I tu zaraz pewnie odezwa sie glosy na temat wegetarianizmu i veganizmu jako choroby psychicznej. A moze jest wlasnie odwrotnie i to kanibalizm jest choroba ciezka. Trzeba obejrzec ten film " Zatoka" , po ktorym nie da sie zlapac oddechu i trudno uwierzyc do czego zdolny jest czlowiek. Nie wiele odbiegaja od tego wydarzenia hodowle psow w Chinach i Korei. Wedlug mnie wyrazenie oburzenia jest cholernie niewlasciwym  krokiem. Cuz, trudno, by rozpoczac wojne miedzy narodami z powodu kilkuset plywajacych ssakow. Wiem tylko jedno, zaplata za to wszystko nadejdzie predzej czy pozniej.

Portret użytkownika Roni Tornado

Człowiek jest

Człowiek jest najokrutniejszym potworem na Ziemi. Zawłaszczył sobie całą Ziemię, pozostałych mieszkańców ziemi zamknął w klatkach ( zwierzęta), bądz choduje ich dla mięsa w fabrykach śmierci. Wyniszcza planetę i nawet atakuje swoich pobratyńców różniących się chociażby kolorem skóry, bądz płcią. Tą podłą ludzkość stworzył Bóg na swój obraz i podobieństwo.

Portret użytkownika labrador

" Chciałbym abyś mogła

"
Chciałbym abyś mogła pływać
Tak jak delfiny, tak jak delfiny potrafią
Chociaż nic
Nic nas przy sobie nie utrzyma
Możemy ich pokonać, już na zawsze
Och, możemy być bohaterami
Tylko na jeden dzień

Ja, ja będę królem
A ty, ty będziesz królową
Chociaż nic ich nie odciągnie
Możemy być bohaterami, tylko na jeden dzień
Możemy być sobą, tylko na jeden dzień

Ja, ja to pamiętam (pamiętam)
Staliśmy pod murem (pod murem)
Broń strzelała nad naszymi głowami
(nad naszymi głowami)
I całowaliśmy się
Tak jakby nic nie mogło się stać
(nic nie mogło się stać)
Wstyd był po drugiej stronie
Och, możemy ich pokonać, już na zawsze
Wtedy możemy być bohaterami
Tylko na jeden dzień "Bowie. MUSIMY ICH POKONAĆ!

Portret użytkownika koszerr umysłów

Ależ z ciebie zionie

Ależ z ciebie zionie nienawiść do Boga. Nie ma chyba tematu, żebyś nie rzuciła jakimś podłym, zaowalowanym oszczerstwem. Jesteśmy stworzeni na obraz i podobieństwo Boga ale jako jedyne istoty żywe mamy daną WOLNĄ WOLĘ i zostało to wyraźnie podkreślone przez Stwórcę.

Patrząc więc od strony filozoficznej: Bóg dał nam życie. I nie jest naszym aniołem stróżem ani dobrym wujkiem. To my czynimy świat takim jaki jest. Tobie też nikt nie każe czynić zła takimi słowami, a jednak to robisz.

Wypraszam sobie, abyś kiedykolwiek jeszcze obrażała ludzi wierzących takimi bezczelnymi wypowiedziami i to jeszcze jako moderator. Na przytyki w stosunku do homoseksualistów reagujesz natychmiastowo emocjami, a sama co robisz w inną stronę?

Portret użytkownika Klaus

150 tys. dolarów. Rozumiem,

150 tys. dolarów. Rozumiem, że ktoś chce tyle pieniędzy za wychowanie delfina od małego - czyli wyhodował go tak jak się hoduje świnki. Nie rozumiem, jak można wypłynąć w może, złapać inne stworzenie - ssaka! wyrwać go ze swojego środowiska i sprzedać za 150. tys dolarów. Moim marzeniem jest to, żeby przeczytac kiedyś post, w którym dowiem się, że jakiś szybki, uzbrojony kuter zatopił jednostki rybackie łowiące delfiny.
Japonia dla mnie była kiedyś krajem, którym się fascynowałem. Po takich informacjach pozostaje niesmak i niechęć do tego kraju. Już zazwsze będę na nich patrzył przez pryzmat krwi z pomordowanych delfinów, morskich stworzeń, za którymi nikt nie może konkretnie stanąć w obronie.

Portret użytkownika simon

a co ma delfin do karpia ?

a co ma delfin do karpia ? przestańcie płakać to już się robi żałosne, ... delfin to ssak a karp to pieprzona ryba, nawet w bajkach je jedzą. idźcie sobie płakać gdzie indziej, ja wole narzekać na tych co narzekają niż narzekać na wszystko i czekać aż na mnie zaczną narzekać! haha 

Portret użytkownika portmann

tak samo ludzie na świecie

tak samo ludzie na świecie reagują na kretyńską polską tradycję kupowania żywych karpi, które w męczarniach przetrzymywane są w zatłoczonych pojemnikach, poźniej bez wody torturowane kilka-kilkanascie godzin w zależności od czasu robienia dalszych zakupow, potem tłuczenia ich młotkami przez ręczniki. każda tego typu tradycja jest barbarzyństwem, i tylko naprawdę ciężko ograniczony idiota nie pojmie, że można żyć inaczej, a 'święta' będą wciąż takie same bez idiotycznej tradycji istniejącej tylko dlatego, że kiedyś były bardzo odmienne od dzisiejszych realia.

Portret użytkownika koszerr umysłów

A co powiesz na żydowską

A co powiesz na żydowską tradycję uboju rytualnego? Akurat Polaków się uczepiłeś z ich karpiami, które już tak naprawdę mało kto kupuje podobnie jak i wszelkie inne ryby bo są piekielnie drogie i jednocześnie niezdrowe?

Czep się hodowli pangi na początek, którą importuje się do nas masowo i wciska to ludziom. Cierpień tych ryb od momentu narodzin nic nie jest w stanie opisać.

Czep się hodowli kurczaków, świń, królików, lisów, gęsi, itd. Bardzo często są to syjonistyczne geszefty zresztą i zarazem fabryki śmierci. Tego wszystkiego nie dostrzegasz co? Trzeba szpileczkę POLAKOM wbić przy byle okazji.

Zejdź mi z oczu.

Portret użytkownika magi74

  No do jasnej cholery!!

  No do jasnej cholery!! Powiedz mi czym rozni sie skala bolu ryby oceanicznej a tej z marketu. A co Ty- plastykowe rybki kupujesz? Kazdy gatunek rodzi sie z instynktem czy hodowany w sztucznych zbiornikach czy zyjacy na wolnosci. Nawet kot trzymany w domu poluje pomimo iz nigdy nie widzial zielonej laki, po ktorej skacza myszki. Instynktu nie da sie zmienic chyba, ze nadejda czasy kiedy bedziemy miec do czynienia z hodowlami cyborgow. I dla mnie ta tradycja z wigilijnym karpiem jest czyms chorym

Portret użytkownika esqsel

A słyszeliście o takim

A słyszeliście o takim brutalnym rytuale?
Ludzie przynosi do swych domostw żywe karpie i trzyma je w wannach bądź miednicach. Ryby żyją wraz z domownikami często bawią się z nimi dzieci. Następnie dokonywana jest rzeź. Ryby wyciągane są z wody i zgodnie z tradycja (a obecnie i z prawem) ogłuszane przy pomocy tepego narzędzia (najczęściej młotka) uderzeniem w głowę. Gdy Karp jest już znieczulony ( dla pewności proces ogluszania powtarzany jest kilka razy aż zwierzę przestanie merdac ogonem) zostaje zabity przez sciecie głowy. Podczas odrabiania mięsa dzieci dostają do zabawy wnętrzności. Rytuał ten odprawiany jest ku czci narodzin miejscowego Boga.

Portret użytkownika ArDoR

Może nie coroczne, ale

Może nie coroczne, ale przecież coś takiego się dzieje... Energia karmy jaką każdy indywidualnie i grupowo zbiera, prowadzi do takich cyklicznych rozładowań - niejako w imię ząb za ząb (chcąć pozostać w kręgach zwiazanych z pożtwieniem)
Japonia szczególnie się wyspecjalizowała w eksploatacji oceanu, może przez wzgląd na klimat i skąpe ilości ziemi do chodowlii, dlatego szczególnie kontrowersyjne jest to "oranie" oceanu po samo dno żeby wydobyć jakiekolwiek białko, za które gotów jest zapłacić wygłodzony konsument.
To jednak tylko zwierzęta, mowa o myśliwym i ofierze, dlatego tak trzeba na to patrzeć, jak na ekspansję jednego gatunku kosztem drugiego.
W tych jednak okolicznościach, jako całość ekosystemu, gatunki te podlegają naturalnej regulacji, więc w przypadku gdy zasadniczo wzrośnie populacja jednego gatunku, przyroda znajduje sposób na autoregulację, w postaci zmiany czynników  środowiskowych, chorób, kataklizmów...
Wszystko jest idealnie zsynchronizowane ze sobą, to jeden wielki proces a każdy z nas jest takim małym trybikiem, napędzajacym większą całość.
Karma nie znika, ona się przepala w procesach, tak samo jak nie znika cielesna karma, którą codzień spożywamy i która stanowi nasze fizyczne ciało... od tego jaka jest jakość tej "karmy" zależeć będzie jakość Ciała...
Analogicznie jakie czyny i energia pozostawiana na ścieżce życia jaką kroczymy, takie nasze ciało energetyczne, które niczym magnes, będzie przyciągać to z czym rezonujemy, by zbierać plon tego co posialiśmy w ogrodzie swego życia.
Dlatego należy współczuć Japończykom ceny jaką przyjdzie w końcu im zapłacić za bycie częścią tego systemu, pamiętając jednak żeby nie wartościować tych zachowań miarą ludzkich istot, ale głodnej zwierzyny, która cały czas jest naród japonii...
Co zaś delfinów się tyczy, one są też zwierzętami... i dziennie musi także zniknąć miliony małych istnień w ich głodnych pyszczkach, dlatego naturę należy postrzegać jako całość, wówczas łatwiej zaakceptować zasady jakimi się ona kieruje w poszczególnych aktach jakie obserwujemy.
 

Portret użytkownika Anuradha

Zgadzam sie z Tobą w 100%.

Zgadzam sie z Tobą w 100%. "Płacą" właśnie Fukushimą. Już tysiące ludzi pochłonęło ratowanie ekosystemu wokół elektrowni i to jeszcze nie koniec, a z tego co wiem to wyspa tonie. Tylko ludzie znajacy zasady karmy potrafią dostrzec zależności miedzy zachowaniem ludzi w stosunku do wszystkich zywych istnień, a skutkami jakie ono niesie.Dopuki ludzie nie zaczną postrzegać zwierząt jako czujących i myslących współmieszkańców Ziemi, to  zawsze będą jakieś Fukushimy, jakieś wojny i kataklizmy. Musimy wreszcie to zrozumieć, że jesteśmy ze sobą sciśle powiązani energetycznie i karmicznie.

Portret użytkownika Karen

i pewnie tak będie, bo

i pewnie tak będie, bo delfiny to istoty nie tylko bardzo rozumne, ale przede wszystkim czułe i wrażliwe na poziomie istot 4G. A Japońce już i tak są nafaszerowani radioaktywnością i dobrze im tak.

Portret użytkownika ArDoR

Czemu "kiedyś"?Oni są tu cały

Czemu "kiedyś"?Oni są tu cały czas... czemu ich nie widzieliśmy? Bo oni nie chcą przeszkadzać w eksperymencie, i nie manifestują swojej obecności w rezerwacie.
Czasem zdumiewa mnie stanowisko ludzi, pytających:  "czemu się oni nie pokażą", "niech przybędą żebyśmy mogli się z nimi przywitać zobaczyć"...
A co "WY" Ziemianie macie do zaoferowania swoim opiekunom? Czy różnicie się jakoś od zwierząt które traktujecie jak swój "kanibalistyczny" posiłek?
Delfin ma mózg dwukrotnie większy od człowieka - a przecież twierdzicie, że to wielkoś mózgu wyróźnia was w przyrodzie i daje prawo mienić się "panem wszechstworzenia". Delifiny posługują się wyrafinowanym, bardzo rozbudowanym językiem, a to rasa ludzka szczyci się swoimi zdolnościami komunikacyjnymi - co wzbudza uśmiech politowania, gdy nie potrafi się dogadać ze sobą Amerykanin z Mongołem, Polak z Niemcem, nawet Ojciec z synem...
Żadna rasa która zabija w imię dogadzania podniebieniu, nie jest gotowa przystąpić jako partner do gwiezdnej rodziny... i skazana jest na kwarantannę, jako gatunek w ramach królestwa zwierząt.
Chcecie kontaktu, przygotujcie się na niego... z szacunkiem traktując pełnoprawnych współuczestników tego eksperymentu, jakimi są zwierzęta.
 
 
 

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem