Tradycyjne brutalne zabójstwa delfinów na wybrzeżu Japonii

Kategorie: 

Ambasador USA w Japonii, Caroline Kennedy (najstarsza córka 35-go prezydenta USA Johna F. Kennedy'ego) wyraziła oburzenie z powodu tradycyjnego uboju delfinów w zachodniej Japonii. Na swoim blogu napisała, że jest głęboko zaniepokojona  bezwzględnością zabija delfinów i dodała, że USA sprzeciwia się polowaniu na delfiny. Niepubliczna organizacja ochrony przyrody Sea Shepherd w poniedziałek ogłosiła, że rybacy zagonili już do zatoki ponad 200 delfinów, zamykając im dojście do morza przy pomocy sieci.

 

RIA Novosti cytują wypowiedź Esihide Sugi, przedstawiciela japońskich władz: „polowanie na delfiny w Japonii jest jedną z tradycyjnych praktyk połowowych i jest wprowadzona w życie zgodnie z prawem”. Wypowiedź skwitował słowami, że delfiny nie są objęte przepisami Międzynarodowej Komisji Wielorybniczej i każdy kraj może zdecydować, jak kontrolować ich liczebność. Japonia od kilku lat twierdzi, że liczba delfinów musi być kontrolowana w celu ochrony interesów rybaków.

 

Każdego roku od października do kwietnia w zachodniej Japonii rozpoczyna się sezon polowań na delfiny. Grupa rybaków z wioski Taiji w prefekturze Wakayama przy pomocy specjalnych narzędzi tworzy tzw. kurtynę szumu i zapędza setki delfinów do małej zatoki, gdzie zwierzęta są zamykane. Następnie część delfinów zostanie wyselekcjonowana do życia w niewoli w delfinariach. W tym celu zjeżdżają się przedstawicieli wielu krajów, aby wybrać delfiny, które będą zabierane i wykorzystywane do pokazów. Cena za sztukę dochodzi do 150 tys. dolarów. Część ssaków jest następnie wypuszczana na wolność z powrotem do morza, a pozostałe rybacy gonią na płytką wodę i zabijają przy użyciu noży, włóczni i haków. Jednak wiele delfinów nie umiera natychmiast.

 

Wioska Taiji stała się znana na całym świecie za sprawą filmu Louisa Psihoyosa pn. Bay.  Pokazano w nim ubijanie delfinów harpunami i cały proces polowania. Twórcy obrazu chcieli uświadomić widza, że Japończycy robią dobry biznes na tych zwierzętach, a także chcieli powiedzieć o cierpieniu delfinów przetrzymywanych w delfinariach.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika koszerr umysłów

Mam pytanie do mądrali

Mam pytanie do mądrali próbujących, przy okazji tego artykułu, wykpić chrześcijańską tradycję i chrześcijan jako takich:

Skoro wg. was koszmarem jest zabicie i zjedzenie karpia świątecznego i twierdzicie, że to zbrodnia popełniana dla naszego Boga to w takim razie czym jest seks z 3-letnimi dziewczynkami opisywany, popierany i zalecany w syjonistycznym talmudzie?

Kim jest WASZ bóg? Boję się myśleć.

Portret użytkownika koszerr umysłów

Skoro ta wioska jest tak

Skoro ta wioska jest tak znana i wiadomo kto katuje/morduje te wspaniałe ssaki to ja chętnie się złożę na pluton egzekucyjny, który pojedzie i zrobi porządek w tej wiosce.

Nie wyobrażam sobie jakim trzeba być psycholem, żeby zabijać DELFINY. Co nie oznacza, że umiałbym zabić psa czy gęś, ale delfin to naprawdę wyjątkowe, bardzo inteligentne stworzenie, momentami można snuć przypuszczenia że one mają z nami więcej wspólnego niż sądzimy.

Jeżeli rząd japoński pozwala na tę rzeź i cały świat też się przygląda temu to coś tu jest chyba nie tak. Przestaję lubić Japońców.

Portret użytkownika magi74

Tallinn, nie gniewaj sie ale

Tallinn, nie gniewaj sie ale napisales to wszystko bardzo delikatnie. Dla mnie troche zabrzmialo jak sprawozdanie z wycieczki ale ok. Temat poruszony. Zastanawia mnie kto dal Japoncom prawo do jakiejkolwiek selekcji. A moze te delfiny np. polskie sa. Dowody osobiste maja przy sobie? Nie ma znaczenia japonskie, czy norweskie. Tak nie wolno postepowac z jakimkolwiek zywym stworzeniem, ktore czuje jak my. I tu zaraz pewnie odezwa sie glosy na temat wegetarianizmu i veganizmu jako choroby psychicznej. A moze jest wlasnie odwrotnie i to kanibalizm jest choroba ciezka. Trzeba obejrzec ten film " Zatoka" , po ktorym nie da sie zlapac oddechu i trudno uwierzyc do czego zdolny jest czlowiek. Nie wiele odbiegaja od tego wydarzenia hodowle psow w Chinach i Korei. Wedlug mnie wyrazenie oburzenia jest cholernie niewlasciwym  krokiem. Cuz, trudno, by rozpoczac wojne miedzy narodami z powodu kilkuset plywajacych ssakow. Wiem tylko jedno, zaplata za to wszystko nadejdzie predzej czy pozniej.

Portret użytkownika Roni Tornado

Człowiek jest

Człowiek jest najokrutniejszym potworem na Ziemi. Zawłaszczył sobie całą Ziemię, pozostałych mieszkańców ziemi zamknął w klatkach ( zwierzęta), bądz choduje ich dla mięsa w fabrykach śmierci. Wyniszcza planetę i nawet atakuje swoich pobratyńców różniących się chociażby kolorem skóry, bądz płcią. Tą podłą ludzkość stworzył Bóg na swój obraz i podobieństwo.

Portret użytkownika labrador

" Chciałbym abyś mogła

"
Chciałbym abyś mogła pływać
Tak jak delfiny, tak jak delfiny potrafią
Chociaż nic
Nic nas przy sobie nie utrzyma
Możemy ich pokonać, już na zawsze
Och, możemy być bohaterami
Tylko na jeden dzień

Ja, ja będę królem
A ty, ty będziesz królową
Chociaż nic ich nie odciągnie
Możemy być bohaterami, tylko na jeden dzień
Możemy być sobą, tylko na jeden dzień

Ja, ja to pamiętam (pamiętam)
Staliśmy pod murem (pod murem)
Broń strzelała nad naszymi głowami
(nad naszymi głowami)
I całowaliśmy się
Tak jakby nic nie mogło się stać
(nic nie mogło się stać)
Wstyd był po drugiej stronie
Och, możemy ich pokonać, już na zawsze
Wtedy możemy być bohaterami
Tylko na jeden dzień "Bowie. MUSIMY ICH POKONAĆ!

Portret użytkownika koszerr umysłów

Ależ z ciebie zionie

Ależ z ciebie zionie nienawiść do Boga. Nie ma chyba tematu, żebyś nie rzuciła jakimś podłym, zaowalowanym oszczerstwem. Jesteśmy stworzeni na obraz i podobieństwo Boga ale jako jedyne istoty żywe mamy daną WOLNĄ WOLĘ i zostało to wyraźnie podkreślone przez Stwórcę.

Patrząc więc od strony filozoficznej: Bóg dał nam życie. I nie jest naszym aniołem stróżem ani dobrym wujkiem. To my czynimy świat takim jaki jest. Tobie też nikt nie każe czynić zła takimi słowami, a jednak to robisz.

Wypraszam sobie, abyś kiedykolwiek jeszcze obrażała ludzi wierzących takimi bezczelnymi wypowiedziami i to jeszcze jako moderator. Na przytyki w stosunku do homoseksualistów reagujesz natychmiastowo emocjami, a sama co robisz w inną stronę?

Portret użytkownika Klaus

150 tys. dolarów. Rozumiem,

150 tys. dolarów. Rozumiem, że ktoś chce tyle pieniędzy za wychowanie delfina od małego - czyli wyhodował go tak jak się hoduje świnki. Nie rozumiem, jak można wypłynąć w może, złapać inne stworzenie - ssaka! wyrwać go ze swojego środowiska i sprzedać za 150. tys dolarów. Moim marzeniem jest to, żeby przeczytac kiedyś post, w którym dowiem się, że jakiś szybki, uzbrojony kuter zatopił jednostki rybackie łowiące delfiny.
Japonia dla mnie była kiedyś krajem, którym się fascynowałem. Po takich informacjach pozostaje niesmak i niechęć do tego kraju. Już zazwsze będę na nich patrzył przez pryzmat krwi z pomordowanych delfinów, morskich stworzeń, za którymi nikt nie może konkretnie stanąć w obronie.

Portret użytkownika simon

a co ma delfin do karpia ?

a co ma delfin do karpia ? przestańcie płakać to już się robi żałosne, ... delfin to ssak a karp to pieprzona ryba, nawet w bajkach je jedzą. idźcie sobie płakać gdzie indziej, ja wole narzekać na tych co narzekają niż narzekać na wszystko i czekać aż na mnie zaczną narzekać! haha 

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem