Tornado w północnym Teksasie zabiło 11 osób

Kategorie: 

Ekstremalna pogoda w południowych stanach USA nadal zbierać śmiertelne żniwo. Po okresie bezprecedensowego ciepła nastąpiła zmiana skutkująca burzami śnieżnymi, które dotknęły nawet Teksas i Nowy Meksyk. Oprócz tego powstały liczne tornada, a część z nich wywołała potężne zniszczenia i doprowadziła do śmierci aż 11 osób.

 

W Teksasie w wyniku przejścia tornado zginęło 11 osób, donosi CNN. Poważnie ucierpiało Dallas i jego okolice. W mieście Garland zginęło 8 osób, a 15 zostało rannych. Kolejne 3 poniosły śmierć w okolicach Collin. Tym samym łączna liczba zabitych przez tornada w południowych stanach wzrosła do 26.


W sumie aż 15 milionów mieszkańców USA doświadczyło podczas tych świąt ekstremalnych zjawisk pogodowych. W niektórych miejscach spadło ponad 40 cm śniegu, co w tych obszarach jest czymś niespotykanym.

Pogoda wywołała też liczne tornada, które zaatakowały wiele siedzib ludzkich. Kilkaset domów zostało zrównanych z ziemią, a bardzo wiele zostało uszkodzonych. Są też setki rannych. Media przypominają, że taki bezprecedensowy atak natury miał miejsce w USA pod koniec XIX wieku. Na dodatek zła pogoda nie ustępuje i możliwe są kolejne niszczycielskie tornada.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika czas jest bliski

Nawracajcie sie i wierzcie w

Nawracajcie sie i wierzcie w Ewangelie w milosci! Nasz Pan jest blisko! Nie zakladajcie masek ale zaakceptujcie Prawde i przygotujcie serca. Król powraca by odebrac to co do Niego nalezy, czy jednak znajdzie na ziemi wiare, gdy przyjdzie? Kto wytrwa do konca ten bedzie zbawiony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem