Tornada na Bałtyku u wybrzeży Szwecji i Estonii

Kategorie: 

Jeden z mieszkańców wsi na Gotlandii, Lars Lundqvist, w godzinach porannych  14 sierpnia nagrał „ słup wody” – tornado lub trąbę wodną, donosi Local.se.

 

Nad morzem u wybrzeży Gotlandii była burza, która doprowadziła do powstania rzadkiego zjawiska w Szwecji. Zdaniem ekspertów, tornada wodne mogą wystąpić na skutek wiatrów osiągających siłę huraganu – zazwyczaj ponad 31 metrów na sekundę. Według meteorologa Emil Björka w Szwecji nie nakręcono nigdy wcześniej na wideo tornado. Co ciekawe, wirujący słup wody można było obserwować na tle tęczy. Film Larsa Lundquista stał się bardzo popularny i przykuł uwagę internautów.

Lars Lundquist (54) obudził się wcześnie rano w środę w swoim domu na Gotlandii i ujrzał niezwykły widok.

"To był bardzo dramatyczny moment, a ja myślałem, że zrobię kilka zdjęć, ale po 15 minutach zobaczyłam dziwny, szary słupek, i pomyślałem - co jest do cholery? "- powiedział Lundquist. Wkrótce zrozumiał, że ten słup wody, to tornado. 

"Byłem zaskoczony, nigdy nie widziałem takiego widoku. To było imponujące, zwłaszcza, że na niebie była tęcza. Wspaniały widok, wspaniały krajobraz…”  - relacjonuje Lundquist.

Przy tym żartował, że tornado nie było wypełnione rekinami, jak w kultowym już filmie pt. Sharknado.

„Miałem nadzieję zobaczyć rekiny" - powiedział Lundquist. „Ale ja nic nie widziałem. Nie widziałem ani jednej flądry lub dorsza. Nic. Czułem się całkowicie bezpieczne."

Jednemu z Estończyków 13 sierpnia także udało się sfilmować tornado, które pojawiło się w okolicach wyspy Hiiumaa, donosi Postimees Online. Tornada w Estonii zdarzają się bardzo rzadko, choć na ogół jest tam bardzo wietrzenie. Hiiumaa to wyspa należąca do Estonii – dawna szwedzka nazwa Dagö. Finowie nazywają ją Hiidenmaa – ziemią diabła.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika borek

jak byłem dzieckiem często

jak byłem dzieckiem często jeździłem z rodzicami pod namiot nad jeziora w okolicy Poznania , za moich czasów nie nazywało się takie zjawisko tornadem a trąbą powietrzna , osobiście przeżyłem a właściwsze było by powiedzieć że widziałem trzy razy trąbę powietrzną nad jeziorem z czego dwa razy widziałem jak ta trąba zasysa wodę z jeziora , bardzo fajne zjawisko ale raczej nic w nim niezwykłego zawsze się zdarzało a szczególnie podczas upałów i nagłych zmian pogody 

Portret użytkownika Cante

Skoro jesteś taki sprytny to

Skoro jesteś taki sprytny to jakie masz wytłumaczenie tych zjawisk ?Widzisz projekt "manhattan" jak i wiele innych były tajne ... gdy świat się o nich dowiedział już nie były tajne ,co nie oznacza że zaprzestano pracy nad takimi projektami.Piszesz konstruktywnie czy tylko pierdoły?
 

Portret użytkownika Cante

HAARP ... te pięć liter stoi

HAARP ... te pięć liter stoi za dziwnymi zjawiskami pogodowymi na Ziemi . Możemy zaprzeczać , możemy negować istnienie takiej broni , która jak widać jest skutecznie testowana na masową skalę na Ziemi. Dodając możliwość manipulacji naszymi umysłami , wywołując odmienne stany emocjonalne zobaczmy jak daleko zaawansowana technicznie jest ta broń. Nasza ignorancja , niewiedza  ,globalne otumanienie, jest doskonałą przykrywką dla istnienia i działania tejże broni.
 

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Używasz Adblock? Blokujesz reklamy, ale podoba ci się to co tu czytasz? Wpłać cegiełkę na utrzymanie portalu, albo odblokuj reklamy na ZnZ