Tomsk trzeba przesunąć do innej strefy czasowej

Kategorie: 

Grupa inicjatywna obywateli zażądała przesunięcia Tomska do innej strefy czasowej. Petycję w tej sprawie złożono na ręce Siergieja Zwaczkina, gubernatora regionu Tomska i deputowanych do Dumy Państwowej Rosji i Dumy Ustawodawczej Tomska.

 

Mieszkańcy Tomska zażądali, aby władze zainterweniowały i przesunęły zegar o godzinę do przodu. Różnica czasu między Tomskiem, a Moskwą wyniesie cztery godziny, podaje News Agency TV 2.

„Według szacunków Wydziału Geografii Uniwersytetu Moskiewskiego, Tomsk traci około 200 godzin rocznie, co jest widoczne z początkiem nadejścia ciemności nawet w lecie. To z kolei wyraźnie nie sprzyja oszczędności energii i zmniejszeniu liczby wypadków na drogach. O pozytywnym nastawieniu mieszkańców miasta do zmiany nie ma potrzeby mówić. Oni chcą się cieszyć życiem, a mają za mało światła dziennego, ponieważ nawet w lecie o 21:00 jest już ciemno” – napisano w petycji.

W październiku 2014 roku, kiedy w Rosji podjęto ostateczną decyzję o przejściu na czas zimowy, Tomsk przeszedł do strefy czasowej wspólnie z Republiką Ałtaju, Nowosybirskiem i regionem Omska (do czasu moskiewskiego dodaje się trzy godziny). Kuzbas, który znalazł się w jednej strefie czasowej z Tomskiem, pod naciskiem mieszkańców, przesunięto już do innej strefy czasowej.

 


 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Ricelord

Dalej myślicie, że Bronek to

Dalej myślicie, że Bronek to taki poczciwy starszy człowiek, który sobie nie radzi? Jest mądrzejszy, sprytniejszy i bardziej niebezpieczny niż wam się wydaje. Tylko że do opini publicznej przedostają się jedynie najjaskrawsze obrazy jego wizerunku. Umyślnie zwraca naszą uwagę na jego wpadki. Dzięki temu nie zauważamy tego, co kryje się za żelazną kurtyną. Jest parasolem chroniącym ogromne przekręty i ciemne interesy swoje, ale i swoich poprzedników m. in. Kwaśniewskiego i Wałęsy. Dlatego udzielają mu tak silnego poparcia. Nie było by mowy o tak wysokim poparciu bezinteresownie.
Tutaj zobaczycie prawdziwy obraz prezydenta Bronisława Komorowskiego:  https://www.youtube.com/watch?v=KzAhr_6vd84
Obejrzyjcie całość,  a przekonacie się, z kim macie doczynienia.
Ps. Nie uważam Dudy za lepszego kandydata. Jego ugrupowanie jest w rządzie tak samo długo. Mieli czas aby się wykazać jednak tego nie zrobili. Myślę, że on sam również nie wniesie nic nowego. Mimo wszystko, w porównaniu do konkurenta, Duda jest "krystalicznie czysty"

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem