Tęczowe chmury zawisły nad Śląskiem

Kategorie: 

Spektakularne tęczowe chmury można było zaobserwować wczoraj nad Śląskiem. Pastelowe kolory odbite na chmurach są wynikiem interferencji światła białego odbitego od przezroczystych lub półprzezroczystych ciał składających się z wielu warstw substancji o różnych własnościach optycznych.

 

Każdy teczowy blask jest wynikiem interakcji między znajdującymi się w atmosferze cząstkami zdolnymi do odbijania światła słonecznego. Najczęściej za takie tęczowe chmury odpowiadają znajdujące się w wyższych partiach atmosfery kryształki lodu, które pełnią funkcję podobną do pryzmatów.

 

Tęczowy kolor to nic innego tylko widmo światła słonecznego. Każda gwiazda ma inne widmo, a kolorystyka takiego zjawiska zależy od składu chemicznego naszego Słońca. Niewątpliwie jednak pojawienie się takich chmur jest czymś niezwykłym.

Chmury iryzujące nad Rybnikiem

 

 

Źródło: http://atmospheric-phenomena.blogspot.com/2014/10/video-amazing-colorful-clouds-over.html

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Terki

W piątek wieczorem takie same

W piątek wieczorem takie same "różowe" chmury wisiały wieczorem nad Warszawą. Jechałam pociągiem i patrzyłam na nie przez pół godziny, ale nie przyszło mi do głowy zrobić zdjęcia. Wyglądały pięknie.
Pozdrawiam,
Terki

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

No proszę... Jak się udowodni

No proszę... Jak się udowodni szkodliwość i celowośc CHEMITRALI TO ZARAZ ZBIEGA SIĘ HAŁASTRA SZMACIARZY I TO OD RAZU aż pięć fatałaszków do wycierania sedesów...
 Cooo? boli szefów...?
 Z tego ewidentnie widać jak bardzo komuś zależy, aby zjawisko chemitrali wypłukac z umysłów ludzi.
 Nic z tego szmaty... "Goje" to nie sa takimi zwierzętami za jakich wasi tepogłowi, mało inteligentni neandertalczycy uważają, by dowartościować swoje szmatławe ego...
 Wasza śmierć jest pewna, gdy słowiańskie zastępy podniosą głowy... I miecze królów...

Portret użytkownika Fila

Rzeczywiście jesteś

Rzeczywiście jesteś delikatnie mówiąc niezrównoważony psychiczne. Niczego tu jeszcze nie udowodniłeś a tylko powtarzasz te same bzdety wyznawców teorii spiskowych posługując się przy tym plugawym językiem prosto z rynsztoka i obrażasz wszystkich, którzy się niezgadzaja z twoimi pogladami. Przy tym wywyższasz się jakbyś wszystkie rozumy posiadł. Uważaj abyś nie skończył jak Lucyfer, który też wpadł w pychę mniemając się za równego Bogu. Jego kres będzie w jeziorze gorejącym siarką. A jaki twój - zastanów się choć przez chwilę zanim puścisz koleją wiązankę swgo szmatławego języka.
Nie pisałem, że silniki samolotów tak szybko się zuzywają siejąc metalami, że po roku nic z nich nie zostaje, a po prostu że emitują ich mikroskopije ilości

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

... Acha... udez w stół a

... Acha... udez w stół a puste szklanki zadzwonią.. Skąd wiesz, że ty jesteś w tej szmacianej piątce?.. Widać sama się tak oceniasz sporzedając się za grosze...
...Pomijając bzdety na temat mojej osoby podkreślam, że "mikroskopijne" odpady z silników samolotów w żadnym wypadku nie ,mogą stanowić szerokopowierzchniowego źródła jąder kondensacji... Swojego lucyfera i jahwe możesz sobie wsadzić...do menory...
I pomijasz fakt dowodzący szkodliwość chemitrali, chociażby poprzez zwielokrotnienie samoistnych atmosferycznych rozbłyskówg gamma, czyli abyś zrozumiała sens, promieniowania z rozpadu nuklearnego, czyli rozpadu atomu, które powodują skażenie. Ponownie dołączam te dowody, chociaz twój ograniczony móżdżek, jak i pozostałej czwórki raczej nie jest w stanie tego pojąć...
 Tak, że nie oskażaj mnie o brak dowodów... Gdzie są te "historyczne" fotografie "srebrzysto-tęczowych" chmur kłamco i manipulatorko..
 PKT.1
A oto reakcje jądrowe w wyniku zmiany potencjału elektrycznego zoiemskiej artmosfery spowodowanej opryskami zwanymi CHEMITRAILS:
Efekty bombardowania azotu atmosferycznego neutronami wtórnego promieniowania kosmicznego: PATRZ PKT. 2

Pierwsza reakcja jest endotermiczna, powstaje w niej węgiel C-12 oraz radioaktywny tryt H-3, druga reakcja jest jeszcze silniej endotermiczna, powstaje w niej hel He-4 i radioaktywny tryt. Trzecia reakcja ma charakter egzotermiczny, jest najwydajniejsza a powstaje w niej radioaktywny węgiel C-14 i wodór H-1. Tryt i radiowęgiel ulegają natychmiast rozpadowi promieniotwórczemu, odpowiednio na hel albo azot i procesowi temu towarzyszy emisja elektronu i neutrina elektronowego. Okres półrozpadu trytu wynosi T=12,46 lat, natomiast okres połowicznego zaniku radiowęgla T = 5570 lat:


W wyniku oddziaływania promieniowania kosmicznego występują jeszcze inne reakcje jądrowe, w wyniku których powstają następujące radioizotopy (Polański, 1961):
Beryl Be-7 (T = 53,6 dni)
Beryl Be-10 (T = 2,5E+6 lat
Fosfor P-32 (T = 14,3 dni)
Fosfor P-33 (T = 24,5 dni)
Sód Na-22 (T = 2,6 lat)
Siarka S-35 (T = 87,1 dni)
Chlor Cl-39 (T = 24,5 dni).
Na powierzchni Ziemi, w minerałach zawierających chlor wytwarza się pod wpływem neutronów promieniowania kosmicznego, radioizotop Cl-36:

Izotop chloru Cl-36 jest nietrwały a okres jego połowicznego zaniku T= 3,08 - 4,4 E+5 lat. W wyniku przemiany promieniotwórczej powstaje argon A-36:

 Trzeba byc skonczonym idiotą, by nie rozumiec wpływu produktów tych reakcji na życie na Ziemi..
PKT2
" W roku 1994 zespół naukowców analizujący dane z kosmicznego teleskopu Comptona, sztucznego satelity przeznaczonego do obserwacji promieniowania gamma ze źródeł kosmicznych, doniósł o zaobserwowaniu krótkich, intensywnych i wysokoenergetycznych rozbłysków tego promieniowania, których źródłem była atmosfera Ziemi[1]. Odkrywcy zaobserwowali korelację błysków z aktywnością burzową w atmosferze i zaproponowali, że ich źródłem może być promieniowanie hamowania pochodzące od elektronów rozpędzonych w polu elektrycznym wytworzonym przez chmurę burzową." koniec cytatu...
 Oznacza to, że w kontekście zmienionej elektrostatyki atmosfery wskutek ingerencji w nią chemicznymi zawiesinami o dużym potencjale elektrostatycznym, jaki jest nanoczasteczkowe alluminium ( używane do kondensatorów jak zapewne się domyślasz swoim nawet uszkodzonym umysłem) powoduje potężniejsze te samoistne wyładowania promieni Gamma, mające niezbity, zabójczy wpływ na ziemskie życie.. zdefiniowanym w PKT.1
Oczywiście samoistne rozbłyski gamma w ziemskiej atmosferze występuja obecnie w zwielokrotnoonym natężeniu co podaja niektóre źródła, których obecbnnie ze względu na rozmiar opracowań tu przytaczac nie będę.
 Dlaczego?- bo dlatego..
 Bo chemitrails
 p.m.w.d.
 

Portret użytkownika kowal

Nowa teoria z podbudową

Nowa teoria z podbudową naukową ogłupiania ludu, tym razem kryształkami lodu działającymi jak pryzmaty (które każdy widział). Co prawda nad Polską nigdy owo zjawisko nie występowało no ale może występować i no i się stało. Ale przecież to takie normalne tylko głupi lud nie słyszał i nie widział. Ale lud widzi ciągnące się smugi kondensacyjne za NIEKTÓRYMI samolotami które nie znikają w ciągu 10-20 min tylko rozpływają po niebie tworząc chemiczne chmury. 

Portret użytkownika Fila

Każda chmura jest chemiczna

Każda chmura jest chemiczna bo się składa ze związku chemicznego o symbolu H2O. A dlaczego smugi czasami się rozpływają po niebie tworząc chemiczne chmury (z H2O) ?, bo samolot przelatywał przez wilgotne powietrze w stanie nasycenia, a nawet przesycenia, tylko brakowało mu jąder kondensacji.

Dopóki nie skorzys­tałem z In­terne­tu, nie wie­działem, że na świecie jest ty­lu idiotów. STANISŁAW LEM

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
 • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
   _        ____    
__| | __ __ /___ \ ____
/ _` | \ \ /\ / / // / / |_ /
| (_| | \ V V / / \_/ / / /
\__,_| \_/\_/ \___,_\ /___|
Przepisz kod wyrażony w postaci znaków ASCII