„Taniec was wyzwoli” – zamieszki na Techno Parade w spokojnej Szwajcarii

Kategorie: 

Gazem łzawiącym i armatkami wodnymi policja musiała potraktować uczestników szalonej imprezy muzycznej w Bernie. Podczas Techno Parade pod hasłem "Taniec was wyzwoli" większość młodych ludzi zachowywała się spokojnie. Niektórzy wszczęli jednak burdy z policją, donosi Zeit Online. Funkcjonariusze zostali zaatakowani butelkami i petardami.

 

Parada techno przeszła ulicami Berna z soboty na niedzielę. Doszło do gwałtownych starć uczestników z policją. Znaczna część  z 7 tys. zamaskowanych tancerzy próbowała zaatakować parlament. Policja użyła gazu łzawiącego i armatek wodnych.

Rozróby rozpoczęły się w godzinach wieczornych. Tłum tańczył w mieście Berno między samochodami w rytm muzyki techno  słuchanej z głośników. Policja mówi o 7 tys. miłośników techno, uczestniczących w masowym wibrowaniu. W ubiegłym roku wzięło w nim udział 20 tys. osób. Władze, choć to wydaje się bardzo dziwne, pobłażliwie i tolerancyjnie odnoszą się do wydarzeń, które miały miejsce w Bernie.

Parada została zorganizowana po raz trzeci przez anonimowe grupy umawiające się na Facebooku pod hasłem „Taniec was wyzwoli”. Organizatorzy domagają się prawa do świętowania i protestują przeciwko wysokim czynszom w Bernie. Budynek parlamentu pobrudzono farbą. 20 policjantów zostało rannych. Aresztowano ponad 60 osób.

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem