Talibowie wyrazili gotowość przejęcia Afganistanu, gdy NATO się wycofa a USA to rozważa

Kategorie: 

Tajny amerykański raport wojskowy mówi o tym, że Talibowie wspierani przez Pakistan są przygotowani do przejęcia Afganistanu po tym, gdy siły NATO wycofają się z tego kraju.

 

Tak sensacyjne informacje podała gazeta The Times a rzecznik sił sprzymierzonych NATO w Afganistanie, Ppłk Jimmie Cummings potwierdził istnienie dokumentu, ale jak mówił nie ma on aż tak strategicznego znaczenia.

 

Raport USA może mieć za zadanie wzmocnienie stopnia pewności Talibów, że Amerykanie pozwolą im przejąć władze. Jednym z podstawowych warunków stawianych Talibom jest zerwanie kontaktów z Al Kaidą. Dodatkowo oczywiście chodzi o wstrzymanie ognia i ataków partyzanckich.

Rzecznik Talibanu, Zabidullah Mujahid powiedział, że aby można było rozmawiać o warunkach pokoju potrzebne jest dalej budowanie zaufania do USA najlepiej w postaci wypuszczenia określonych więźniów przechwyconych i przetrzymywanych w bazach CIA. Rozmowy pokojowe mają się podobno rozpocząć w ciągu najbliższych tygodni w Arabii Saudyjskiej.

 

Komentarz ZnZ

Jakby na to nie patrzeć to sam fakt głośnego wyrażania woli rozwiązania polubownie konfliktu afgańskiego to swoisty przełom. Nie dziwi wcale fakt niezbyt głośnego wyrażania i analizowania doniosłości tych rozmów w mediach głównego nurtu również polskich. Nie będzie łatwe przekonanie mas wierzących, że Talibowie są źli, aby zrewidowali swoje poglądy i uznali, że jednak są OK. a te bomby i zniszczenie, jakie Amerykanie, ale i nasi chłopcy robią w Afganistanie to w istocie nieporozumienie, bo do Talibów nam blisko. Oj blisko blisko…

 

Źródłohttp://www.reuters.com/article/2012/02/01/us-afghanistan-idUSTRE8100E520120201

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika escobar

Zderzenia lub konflikty

Zderzenia lub konflikty pomiędzy światami zachodnimi i arabskimi trwały zawsze. Każdy ze światów jest "zamknięty w sobie". Propagowanie przez te dwa światy koncepcji konfliktu i wizji, w której ludzie żyjący w odmiennych kręgach kulturowych nigdy nie będą w stanie stworzyć tolerancyjnego świata. Każda ideologia władzy ma swą wulgarną wersję przeznaczoną do praktycznego wykorzystania, a każdy z przywódców (baz względu na ustrój polityczny, religię, itd.) chce odegrać ważną rolę we współczesnym świecie. Każdy przedstawia swego wroga jako pozbawionego racji i co najmniej moralnie podejrzanego. Za wrogów ogłasza się zarówno poszczególnych ludzi, organizacje społeczne, stosunki społeczne, przedmioty i zjawiska przyrody, jak i wytwory ludzkiej fantazji. Wybór zależy od teoretyczno-programowych założeń danej siły politycznej, warunków historycznych, tradycji i doraźnych potrzeb politycznych. Władający tym światem chcą być autorytetami w sprawach moralności i wiary, niestety większość z ludzi to kupuje w ciemno. A przecież moralność i wiara mają być aktami rozumnymi, a nie prawdami przyjętymi ślepo, bez uzasadnienia. Ale niestety tak się dzieje i powadzi to do konfliktów, agresji , ludobójstwa pod przykrywką „innej lepszej moralności i wiary”. Wolność człowieka jest wprawdzie stopniowalna, jednakże poniżej pewnego progu przestaje być wolnością, stając się zniewoleniem. Niestety najważniejsze prawa człowieka i jego podstawowe wolności w sferze życia prywatnego w tym duchowego, są mu zabierane albo wręcz niszczone . Wszystko nabiera w pewnym momencie na sile i tworzy "Wielką Mieszankę Wybuchową" … która niestety kiedyś wybuchnie. 

Portret użytkownika Afterwiner7

USS Enterprise jest na

USS Enterprise jest na służbie od 50 lat. Ten lotniskowiec ma być zresztą wycofany w przyszłym roku i zastąpiony supernowoczesnym, USS Gerald Ford. Czy to możliwe, że USS Enterprise zostanie zaatakowany lub nawet zatopiony? Kolejna Operacja Fałszywej Flagi:http://www.youtube.com/watch?v=KWqVHmVQErY&feature=player_embedded Akcja plakat !W związku z podpisaniem umowy ACTA przez polski rząd, mimo protestów tysięcy ludzi, nadszedł czas by nasze manifestacje nabrały nowego wymiaru. Władza udowodniła, że nie interesują ją nasze sprzeciwy, nasza wola i opinie, a jedynie pieniądze.Wzrost podatków, ceny benzyny, wysokie bezrobocie utworzyły czarę goryczy, której ostatnią kroplą okazało się być podpisanie porozumienia ACTA. Polski naród obudził się, po latach bycia oszukiwanym i odzieranym z godności.Co robimy?Po pierwsze – informujemy ludzi.Myślisz, że to mało? Protestujących jest wielu, ale może być ich jeszcze więcej. Zadbajmy o naszą jedność, obalmy mit, że 90% manifestujących nie ma pojęcia czym jest ACTA. Uświadomienie ludzi z płynących zagrożeń to pierwszy krok by przestali wierzyć w gorliwe, acz obłudne zapewnienia polityków, że „to nic takiego”. Zaśmiejmy się w twarz kłamcom powtarzającym, że ACTA nie ograniczy praw i swobód obywateli.Po drugie – pokażmy, że jest nas wielu, że nie zapomnieliśmy, że wciąż walczymy razem, ramię w ramię, o nasze wspólne dobro.Politycy śmieli się z protestów, z politowaniem mówili: „należy ich ignorować, a znudzą im się strajki”. Pogoda również nam nie sprzyja. Naszą siłą jest zapał, pogoda ducha i nadzieja na to, że możemy sprawić by jutro było lepsze.Jak?W nocy, z 12/13 lutego, rozpoczynamy akcję, zatytułowaną „Plakat”. Nie ma ona w sobie żadnych ukrytych przekazów. Chcemy obejść kontrolę monitoringową w większych miastach i obkleić je plakatami o charakterze informacyjno-propagandowym. Naszym celem jest przyciągnięcie uwagi do problemu, szerzenie wiedzy na temat ACTA, a także pokazanie polskim władzom, że nie pozwolimy się uciszyć kilkoma złudnymi obietnicami.Założenia akcji są proste: dzielimy miasto na osiedla, lub ulice, do których wyruszamy małymi grupami. Plakaty wieszamy na przystankach autobusowych, słupach i innych miejscach użytku publicznego. Uważajmy jednak by nikogo (poza władzami lokalnymi) nie urazić. (Nie oklejamy okien, samochodów, domów)Projekt plakatu jest jeden na całą Polskę jako symbol zjednoczenia wszystkich miast w myśl jednej idei. Ponieważ koszt druku jest zbyt duży, wspólnie ustaliliśmy, że wydrukowanie jednego w formacie A4 i danego na ksera będzie dużo bardziej wygodne. (koszt ksera to 10-20 gr./szt.)Uwagi:- Należy uważać na monitoring. Sprawdzą się wszelkiego rodzaju czapki (nie kominiarki!), szaliki zasłaniające częściowo twarz.- Nie nadziejcie się na policję. A przynajmniej próbujcieNASZ PLAKAT, JEDEN WZÓR NA CAŁĄ POLSKĘ:http://imageshack.us/photo/my-images/96/beznazwy2ep.jpg/http://www.facebook.com/events/169991856443765/


Niech żyje Wolna Polska! Chwała Bohaterom!
''Siła i honor!''

Portret użytkownika gwizdnywendrowca

Oczywiście ,że tak bo

Oczywiście ,że tak bo ludzkość żądna krwi nie miłości do bliźniego , nie pielęgnuje pokoju nie prowadzi negocjacji pokojowych rozwiązań tylko szabelka! Więc i wypełnia się to co większość kreuje w swej wyobraźni i tworzy obraz jaki widzimy na co dzień ! Ręce opadają jak czytam negatywne teksty ,ale cóż ciężko wykorzenić pokoleniowe dogmaty. Pradziadek tak myślał dziadek, ojciec więc i ja muszę . Płakać się chce!!!

Rozpoznaj znaki, jakie pozostawiłeś sobie schodząc na ziemię, a zrozumiesz swój sens istnienia i egzystencję na ziemi, oraz ujrzysz i zrozumiesz zamysł Boży

Portret użytkownika Apokryf

Moi mili, co do

Moi mili, co do autentyczności i tłumaczeń pisma świętego nie jest tak źle jakby mogło się wydawać. Owszem, można zarzucić, że nie zostały wcielone do ST i NT wszyskie wartościowe nauki. Jednak e które są stanowią sedno sprawy, reszta to raczej dla "wtajemniczonych" Wink Interesuję się tym od  kilkunastu lat, wierzcie lub też nie. Najnowsze przekłady odkrytych starodruków dokonane już po II wojnie światowej wskazują, że z przekładem NT jest naprawdę dorze. Jeśli, więc to co jest zapisane w NT trafiło do waszych serc to dobrze, jeśli nie bedę modlił się za Was.

Portret użytkownika Marr

11 lat wojny... miliardy $,

11 lat wojny... miliardy $, życie żołnierzy (między innymi naszych)... i Co? I teraz okazuje się, że ci z którymi walczyliśmy to jednak nie tacy źli? Że można im władzę oddać? Ha!!! ... To przecież jakieś jaja są:/

Portret użytkownika Wojox

Nie dziwię się że wszystko

Nie dziwię się że wszystko się spełnia. Dziwię się natomiast że pokładacie ufność w Nostradamusach i innych którzy mają "pomocnika". Nie ufacie Bibli a to testament i instrukcja od naszego Stwórcy. Wszystko jest tam opisane i wszystko jest proste. Jezusa słuchał tylko prosty lud, bogacze i "uczeni w pisach" nim gardzili. Biblia wyraźnie podaje co miało być w dniach końcowych. Ale też ostrzega żebyśmy nie korzystali jednocześnie ze stołu bożego i stołu demonów.A tu co chwilę czytam, aż mnie mdli, chanelingi, Nostradamus, Jackowski, cała masa "objawień" itd.. Tylko zdrowa nauka z Biblii nie idzie z tym w parze...

Trzy etapy poznawania prawdy: najpierw wyśmiewana, później zaprzeczana a na końcu oczywista. Arthur Schopenhauer

Małe litery w moich postach,to nie błąd,tylko celowe podkreślenie braku szacunku dla skurwysynów.

Portret użytkownika devoratus

Litości, mnie aż włosy dęba

Litości, mnie aż włosy dęba stają na samą myśl, że w dalszym ciągu istnieje ktoś, kto łyka bzdety opisane w książce, którą przedstawiono światu jako "napisaną przez Boga".
 
Biblia to zbiór rozmaitych legend znacznie starszych od niej samej, w pewnym sensie to plagiat, w dodatku do oryginału nikt nie ma dostępu a to co znamy to wielokrotne tłumaczenia dokonywane przez ludzi, którzy wstawiali do niej takie teksty, jakie uznawali za korzystne.
 
Biblia i teksty w niej zawarte są całkiem sensownymi wskazówkami dotyczącymi tego, jak żyć - ale jeśli ktoś naprawdę wierzy w to, że napisał ją osobiście Bóg - to będzie w stanie uwierzyć we wszystko.
 
P.S.
"testament Stwórcy" ?
To Bóg nie żyje ?
 
Nie jestem chyba na bieżąco...

 

 

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem