Tajemnicze światła i przerwana transmisja z dokowania promu Endeavour

Kategorie: 

Do zdarzenia doszło 18 maja podczas procedury dokowania promu kosmicznego Endeavour do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Podczas podejścia do śluzy pojawiły się trzy niezidentyfikowane obiekty chwilę potem następuje reakcja z Ziemi.

 

Kontrola naziemna wydaje się reagować stanowczym żądaniem zastopowania transmisji wideo. Trzy nieznane obiekty orbitują w różnych kierunkach a po chwili daje się usłyszeć komendę ‘Endeavour proszę przerwać transmisję!’. Chwilę potem NASA zatrzymuje transmisję wideo.

 

Co tak naprawdę orbitowało w okolicy ISS? Mogły to być śmieci kosmiczne, świecące odbitym światłem Słońca a przerwaną transmisję można tłumaczyć względami proceduralnymi. Ostatni lot wahadłowca Endeavour był obserwowany przez wiele osób i powyższe wideo wskazuje, że feed wideo był nagrywany przez niektórych z nich.

 

Zamiast wydawać komendy o przerwaniu transmisji NASA mogłaby po prostu opóźnić ją o kilkadziesiąt sekund filtrując zawartość lub po prostu przerwać ją z Ziemi. Teoria o interwencji z Centrum Kontroli Lotów jest mocno naciągana, ale fakt, że jest to najprawdopodobniej ostatni lot tego pojazdu powoduje, że warte jest to wzmianki.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Andrzej1

W momencie podejścia ISS była

W momencie podejścia ISS była w cieniu Ziemi, nie jest możliwe aby "śmieci" połyskiwały, bo po pierwsze kto by je oświetlałby pulsującym światłem zmieniając kolor przy okazji, po drugie wyraźnie widać że obiekt nadlatujący z ciemności zmienia prędkość, a ten wznoszący się przyspiesza, śmieci kosmiczne mają stałą prędkość, nie zwalniają ani nie przyspieszają, co mają powiedzieć w NASA?, tak wiecie rozumiecie, tam tego, no to przecież kolejna ekspedycja z Syriusza, a ci co odlatują to Plejadianie, więc po co tyle szumu, współpracujemy z nimi od 45 lat a wy się czepiacie, idźcie lepiej do roboty tyrać na kolejny kredyt Smile

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem