Szwedzkie i duńskie statki w drodze do Syrii po broń chemiczną

Kategorie: 

Na Cypr przybyły szwedzkie i duńskie statki, które zostaną skierowane do Syrii. Zabiorą stamtąd broń chemiczną, którą dostarczą do miejsc jej niszczenia. Informacje taką przekazał mediom Georgios Kasoulides, ambasador Cypry w Rosji, podaje ITAR-TASS.

 

Dyplomata  zdradził jaki jest plan odnośnie neutralizacji syryjskiej broni

„Jesteśmy na zaawansowanym etapie przygotowywania tej operacji. Na Cypr przybyły szwedzkie i duńskie statki, które zostaną skierowane do Syrii. Zabiorą stamtąd broń chemiczną. Broń przetransportowana zostanie do innego portu. Na pewno nie trafi na Cypr. W innym porcie przeładowana zostanie na okręty, które są przystosowane do transportu tego typu towarów. Ostatecznie wszystko przejmie specjalna amerykańska jednostka, gdzie zostanie przeprowadzony proces destrukcji syryjskiej przesyłki”.

Problem polega jednak na tym, że nawet jeśli Assad odda całą swoją broń chemiczną, to nadal jakaś jej częśc może się znajdować w rękach bojowników, którzy z pewnością jak w przeszłości, nie zawahają się jej użyć. Wtedy możemy znowu usłyszec, że Assad nie oddał wszystkiego, czerwona linia została przekroczona i spektakl zacznie się od początku.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika ben

Teraz  do Polski bo u nas

Teraz  do Polski bo u nas utylizacja wychodzi taniej zresztą pare  krajów już tak robi a my łykniemy wszystko damy z tym rade część do bałtyku trochę na mazury a reszte na śląsk do kopalnianej dziury

Portret użytkownika euklides

Moim zdaniem Assad zgodził

Moim zdaniem Assad zgodził się współpracować z zachodem i Syria dostała się w zachodnią strefę wpływów. Wiadomo, że obóz zachodni (UE, Arabia Saudyjska, Izrael) chce budowy rurociągu przez Syrię i reżim Assada na to przypuszczalnie poszedł. W efekcie państwa zachodnie zawieszają pomoc dla "rebeliantów". Reżim Assad dla picu pozbywa się broni chemicznej i niedługo wszyscy podadzą sobie rączki na zgodę.
Wiadomo, że taki obrót spraw uderza w rosyjskich potentatów naftowych. Politycy z Rosji się w związku z tym awanturują i robią manewry wojskowe, umieszczają rakiety w okolicach Królewca, grożą użyciem broni jądrowej itd., ale to raczej przejaw frustracji, bo co to za groźba dla sił zachodnich, które Polskę i kraje bałtyckie mają kompletnie w d....e i mogą poświęcić dla kompletnie błachej sprawy, a nie takiego ropociągu.

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem