Szwedzki wywiad dowodzi, że Rosja szykuje się do wojny

Kategorie: 

Szwedzka policja bezpieczeństwa (SAPO) , której członkowie zaangażowani są w działania kontrwywiadowcze, rozpoznała zagrożenie ze strony rosyjskich sił zbrojnych dla bezpieczeństwa narodowego. Szwedzkie ministerstwo obrony narodowej podjęło decyzje o pilnej modernizacji i reformie armii – pisze Svenska Dagbladet.

 

Szwedzi dysponują dowodami, że Rosjanie w ostatnich dniach próbowali zwerbować kilku obywateli szwedzkich do szpiegostwa. Ponadto odnotowano fakty ataków na szwedzkie systemy IT przez Rosjan. Unga powiedział również, że ma informacje o próbach infiltracji obiektów wojskowych w Szwecji . Wreszcie strona rosyjska, według oficera wywiadu, nabyła dużą ilość map „szczególnie wrażliwych obszarów Szwecji".

„Rosja przygotowuje się do wojny i jesteśmy tym zaniepokojeni” – powiedział Wilhelm Unge, szef wywiadu i analityk.

Ekspert zauważa, że wzmogło się działanie rosyjskich służb w całej Skandynawii po aneksji Krymu. Ponadto rosyjskie myśliwce rozpoczęły manewry przy granicach Skandynawii. Rosjanie ćwiczą modelowy atak na szwedzkie obiekty wojskowe.


 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Pantałyk

Rosja jako jedyna

Rosja jako jedyna wypowiedziała wojnę światowej "żydowszczyznie", pod postacą najbardziej perfidnego syjonistycznego nacjonalizmu.
Oczywiście wojnę trudną, gdyż agentów tego reżimu w samej Rosji jest co niemiara. Do końca zresztą nie wiadomo, jakie rolę pełnią oni w strukturach to państwa. Walka idzie o coś więcej i można przypuszczać, że w grze jest przynajmniej jeszcze jedna licząca się siła (Watykan?)
Tak czy inaczej, istotne decyzje i najważniejsze działania zapadają BARDZO wysoko nad naszymi głowami. Piąte przez dziesiąte spada potem swobodnie różnymi kanałami i daje pociechę medialnym przygłupom. A jeszcze większe przygłupy biorą to za prawdę objawioną.

Portret użytkownika pr78

a wiecie ,ze donaldinio i

a wiecie ,ze donaldinio i bronek postanowli kupic 64 mysliwce F 35  cena jednego około 90 mln dolarów bez uzbrojenia i logistyki  razem z uzbrojeniem najtansza wersja kosztuje 120 mln dolarów cały kontrakt wynosił by ponad 10 mld dolarów czyli więcej niz program TARCZA ,,,,,,czyli Polska tez gotuje sie na wojne

Portret użytkownika RAnd

Wkrótce na na niebie zderzą

Wkrótce na na niebie zderzą się dwie komety i każdemu z nas pokaże się wielki Krzyż na niebie. Przygotujcie się bo następnie każdemu z nas Pan Jezus pokaże się i pokaże stan jego duszy oraz da odczuć na chwilę męki piekielne, które są konsekwencją naszych grzechów. Pan Jezus przebaczy każdemu kto go o to poprosi

Portret użytkownika Agaa

polecam czytać nowy testament

polecam czytać nowy testament a nie rzekome objawienia maryjne, „(6) Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie. Gdybyście Mnie poznali, znalibyście i mojego Ojca.(…) ” J 14,6 nie ma żadnej maryji zbawicielki czy pośredniczki, nie dajcie się oszukiwać

Portret użytkownika Xystos

„Rosja przygotowuje się do

„Rosja przygotowuje się do wojny i jesteśmy tym zaniepokojeni” – powiedział Wilhelm Unge

Szwedzi boja sie wszystkiego-nawet huligana z nozem,strzelaja od razu by zabic,bez ostrzezenia.

nazwisko "Unge" , jak mozna sie tak nazywac ?

unge = pogardliwie dzieciak,bekart .

Portret użytkownika HTX

Nie zgadzam sie z pogladami,

Nie zgadzam sie z pogladami, ze w Putinie jest jakakolwiek nadzieja bo on powstrzyma gejow i GMO.
Putin tak samo jak Obama, Merkel czy Tusk... Maja nad soba tego samego szefa. Sa jak wirus w zdrowym organizmie. Owszem, najblizej nam Polakom do naszych Slowianskich braci ze wschodu ale Ci przecietni ludzie z zachodu tak samo sa naszymi bracmi! Tylko jednoczac sie GLOBALNIE i GLOBALNIE obnazajac wspolnego wroga dla calej ludzkosci, moze ten swiat odniesc sukces. I nie inaczej.

Portret użytkownika Sofo11

czy nie przywodca 3 rzeszy

czy nie przywodca 3 rzeszy nie chcial zjednoczyc europy jako rodziny aryjskiej ,myslac o zagrozeniu jakie niesie rasa zolta i banksterzy?
no niestety Ci drudzy juz mieli swe macki wszecie i teraz na rosje przenigdy nie ma co liczyc na jakiegos wyzwoliciela, rosja sluzy jako pionek z ktorym trzeba walczyc jak trzeba, znaczy chlopcy z ameryki ,
mam nadzieje ze londyn i nowy jork uda sie wymazac z mapy braciom slowianom
nie wiem czy tutaj pisalem w 68r realny pkb usa  to 15tys dolar dzis 45 tys kto kradnie te pieniadze ze dzis jedna osoba nie umie utrzymac swej rodziny?
 

So 1:14 BT "Bliski jest wielki dzień Pański, bliski i rychły on bardzo; głos dnia Pańskiego okrutny; wtedy z rozpaczy zakrzyknie i mocarz." 

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem