Szwedzki Breivik, który zabijał imigrantów w Malmö, otrzymał wyrok dożywocia

Kategorie: 

W Sądzie Rejonowym w Malmö w Szwecji skazano seryjnego mordercę Petera Mangsita, który z broni palnej zabijał imigrantów. Podobnie, jak norweski zabójca Anders Breivik, sprawca działał z pobudek nacjonalistycznych.

 

Piątkowy werdykt dotyczący czterdziestoletniego neonazisty Piotr Mangsita, jest bezprecedensowy. W szwedzkim kodeksie karnym kara więzienia nie może przekraczać 18 lat. Zgodnie jednak z decyzją sądu Peter Mangsit zasłużył na dożywocie, a więc resztę życia spędzi za kratkami.

 

Skazany będzie musiał zapłacić odszkodowanie rodzinom ofiar w wysokości 1,1 milion koron (165 tysięcy dolarów). Mangsit wykazał się skrajną brutalnością i całkowitym brakiem współczucia dla ludzi. W lipcu Sąd Rejonowy w Malmö uznał Mangsita winnym trzech morderstw i zorganizowania kilkunastu zamachów. Pierwszymi ofiarami zabójcy byli dwaj mężczyźni w wieku 23 i 66 lat, z którymi rozprawił się 13 czerwca 2003 roku. Sześć lat później, 10 października 2009 r., Mangsit zastrzelił 20 - letniego Szweda, który siedział w samochodzie z ciemnoskórymi imigrantami. Kompanii Szweda zostali poważnie ranni.

 

Do swoich sprawców strzelał z austriackiego pistoletu Glock 19. Do ludzi mierzył, gdy przebywali w domach, w biurach, w samochodach i po prostu, kiedy szli ulicą. Zazwyczaj celował w plecy. Policja zatrzymała Mangsita w listopadzie 2010. Morderca próbował zablokować proces poprzez wnoszenie licznych odwołań i próśb o zmianę sędziego. Sprawa Petera Mangsita wzbudziła uwagę Szwedów i mieszkających w Szwecji cudzoziemców.  W samym Malmö żyje ponad 300 tys. imigrantów z różnych krajów.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika dBx

Breivik nie działał z pobudek

Breivik nie działał z pobudek nacjonalistycznych czyli w 100% szlachetnych. Jeśli ktoś nie wie o co chodzi, to polecam analizę znaczenia nacjonalizmu, najbardziej pozytywnej cechy państwowotwórczej. Otóz w/w gagatek dostał się do norweskiej partii prawicowej na zlecenie Norweskiej Wielkiej Loży Masońskiej, został z niej szybko wyrzucony po rozpoznaniu agenturalnego charakteru jego udziału. Po czym już po zaistnieniu jako prawicowiec od strony formalnej, wykonała misję życia, którą prawdopodobnie zleciła mu masoneria. Jego czyn na pewno wygenerował zła prasę prawicy, wśród stada owiec prowadzonych na rzeż, czyli konsumentów mediów głównego ścieku.
 Co ciekawe, tuż po jego zbrodni na członkach norweskiego odpowiednika młodzieżówki Platformy nieprawnie zwanej Obywatelską ( marzenie propagandandystów tzw. rządu POlskiego), w sieci było mnóstwo fotografii owego bandyty w masońskim stroju organizacyjnym. Spróbujcie dzisiaj wykonać manewr: Google, Breivik, szukaj, grafika. Pośród tysiąca zdjęć pokazuje się jedno typu: Anders w niebieskim fartuszku.

Portret użytkownika syzyf

"Szwedzki Breivik, który

"Szwedzki Breivik, który zabijał imigrantów w Malmö, otrzymał wyrok dożywocia" - jaka jest roznica miedzy szweckim a izraelskim  Breivikiem ??? -szwecki ma dozywotnie wiezienie! aczkolwiek w KODEKSIE KARNYM W KRAJU KTURYM ZYJE NIE MA TAKIEJ KARY!!!(wierzac autorowi artykulu!bo sam nie wiem nic na temat kodeksu karnego w szwecji!!!)  , izraelski dozywotnia emeryture wojskowa! jest jeszcze muzulmanski Breivik ktury nie dba o "nagrody tego swiata"! , jaki moral z tego wynika ???  ......... jestesmy jeszcze U SIEBIE??? ........ za nasze czyny mozemy beknac ze tak powiem , moja biernosc na pewno zostanie ukarana! mowie "moja" , bo nie moge nikogo osadzac TYLKO SIEBIE ! jestem swiadom ze przechodzac obojetnie obok zla jestem tak samo winny jak wyrzadzajacy to zlo....i nie mam dla siebie usprawiedliwienia!!!.......... 

Portret użytkownika SurvivorMan

Zabijanie nie jest wyjściem i

Zabijanie nie jest wyjściem i musi być surowo karane... Jednak uważam, że kraje mające 5% i więcej mniejszości muzułmańskiej, powinny dla własnego dobra rozpocząć masowe wysiedlanie...
Z muzułmanami jest ten problem że dopóki stanowią 1-4% populacji, są jedynie egzotyczną, nieszkodliwą mniejszością.
5-10% - zaczynają domagać się odrębnego prawa dla siebie, ponieważ w ich świadomości uruchamia się typowe islamskie myślenie, że Muzułmanin jest kimś lepszym od niemuzułmanina.
11-20% - jak wyżej, tylko do przekonywania o swoich racjach, zaczynają używać manifestacji i kamieni.
21-30% - zaczynają stosować politykę zastraszania, często zakończoną zamachami.
31-50% - kraj jest regularnie nękany wojnami na tle religijnym.
Powyżej 50% - kraj właściwie staje się już państwem islamskim, gdzie mniejszość innych wyznań jest regularnie mordowana!
"Istnieją znaki, że Allah udzieli wielkiego zwycięstwa islamowi w Europie. Bez mieczy, bez karabinów, bez podbojów. Niepotrzebni są nam terroryści, nie potrzebni samobójcy. 50 milionów muzułmanów [w Europie] przekształci ją w muzułmański kontynent w ciągu kilku dziesięcioleci." - to są słowa Kaddafiego, które wypowiedział w wywiadzie dla telewizji Al-Jazeera w 2006 roku.
Nie trzeba ich specjalnie interpretować. Są jasne jak Słońce!
 

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika lolx

No a w Polsce NOP i ONR

No a w Polsce NOP i ONR działa leglanie czyli rozumiem że mimo iż konstytucja zabranaia porgagowania faszyzmu to on progpagowany jest u nas kiedy to rząd zmieni i zakarze tego chociaż skoro PiS daje na to przyzwolenie i PO też to ręce opadają . Póki Polski Braveik się nie ujawni to faszyzm będzie nadal propagowany u nas .

Portret użytkownika papa

Europejski MATRIX: aby nie

Europejski MATRIX:
aby nie urazic ludzi o lekko czrnej karnacje z południa zwani pieszczotliwie arabami (muzułmanianami) w europie robi sieeeeee:
- likwiduje krzyze !!!!!!!!!!!!!!!!
- nie stawia sie choinek z okacji swiąt
- i wiele innych ciekawych pomysłow.
jeszcze troche to nie bedę mógł we własnym kraju sobie jajek pomalowac.
Zadaje pytanie to ja jestem u nich czy oni umnie.
Dlatego takich brejwików bedzie coraz wiecej w europie - mam nadzieje.
 

Portret użytkownika fakir

to nie nacjonalistyczne tylko

to nie nacjonalistyczne tylko faszystowskie i rasistowskie pobudki i prosiłbym admina żeby nie mieszał tych pojęć bo nacjonalizm to pojęcie i cecha jak najbardziej pozytywna, prosiłbym więc aby nie powtarzać tu głupot mendialnych bo dobrym przykładem postaw nacjonalistycznych jest Grecja gdzie setki tysięcy ludzi natychmiast wyszły na ulicę bronić swojej godności i interesu narodu, gdy tylko pojawiło się zagrożenie... innym przykładem wspaniałego nacjonalizmu jest Islandia gdzie zwykli ludzie (nacjonaliści) doprowadzili do tego, że osądzono i przymknięto wielu banksterów nacjonalizując przy tym banki oraz krótko podsumowano i zakończono współpracę z tzw. unią europejską!

Portret użytkownika pale horse

co za stek bzdur , człowieku

co za stek bzdur , człowieku przestań siać taki farmazon .  Nacjonalizm przyjazną cechą ??? tu nawet się smiac nie wypada , nacjonalizm był główna przyczyną każdej większej wojny włącznie z I i II wojną światową , gdzie zaborcza polityka i ksenofobia doprowadziły do bratobójczej wojny między organizmami tego samego gatunku . Nacjonalizm to pochwała dla smierci , nienawisc do inności , totalitaryzm w najczystszej postaci !!! W Grecji setki tysięc\y ludzi którzy wychodza na ulice głownie pod przewodnictwem związków zawodowych , które 'uważaj' są lewicowe lub skrajnie lewicowe(syndykalistyczne) mają poglądy najbliższe ideom wolnościowym ,  podobnie się ma sytuacja w Islandii gdzie ludzie o nacjonaliźmie nie mają bladego pojęcia , a zmiany tam zachodzące to zwykła wypadkowa walczenia o swoje prawa .
Zmykaj do ksiązek trolu >>>>>>>
 

Portret użytkownika fakir

jedynym niedouczonym trolem

jedynym niedouczonym trolem tutaj jesteś ty osobiście skoro nacjonalizm (to był faszyzm podłączony pod silny nacjonalizm narodowy) kojarzy ci się z hitlerem, stalinem i drugą wojną światową i niczym więcej, bredzisz i mieszasz pojęcia, wplątujesz w to wszystko jeszcze totalitaryzm bez powodu i sensu, a i tak wiadomo już po pierwszym zdaniu że nic nie zrozumiałeś z tego co napisałem... nic dziwnego że jest jak jest skoro takie głąby siedzą w kraju i łykają kit o zbawiennych wpływach globalizacji, demokracji, prywatyzacji i onanizacji...

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem