Szok! Kometa Lovejoy przetrwała przelot przez koronę Słońca

Kategorie: 

Nowo odkryta kometa, która wleciała wczoraj w Słońce bardzo zaskoczyła naukowców. Nikt nie przypuszczał, że uda jej się dolecieć tak daleko a co dopiero przetrwać podróż i oddalić się w kosmos. Trudno to nazwać innym słowem niż SZOK.

 

Według obowiązującej wersji nauki, komety są bryłami lodu. Zawsze, gdy to prawidło było poddawane w wątpliwość kończyło się to uśmiechem politowania ze strony TYCH, CO PRZECIEŻ WIEDZĄ. Jak jednak wyjaśnić to, że ta "bryła lodu" zdołała nie tylko spenetrować koronę słoneczną, ale po prostu wyleciała z drugiej strony i mimo częściowego odparowania po prostu poleciała dalej.

Kometa Lovejoy udowodniła, że jest zbudowana z czegoś, co było w stanie przetrwać temperaturę ponad miliona stopni Celsjusza, bo taką temperaturę ma korona słoneczna. Teraz nadszedł czas na analizę zdjęć. Powyższy film pochodzi z SDO.

Ciekawe, jakie wyjaśnienie tego zdumiewającego zdarzenia zaproponują nasi naukowcy, gdy już skończą się drapać po głowie.

 

Źródłohttp://www.msnbc.msn.com/id/45691807/ns/technology_and_science-space/

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Alma Gemela

Względem płatnych naukowców

Względem płatnych naukowców mamy zdecydowanie mniejsza wiedzę techniczną i to chyba raczej dobrze, że nie trzymamy sie ustalonych przez nich ''zasad'' działania wszechświata? Obserwacje i opinie(zwykłych) ludzi badających te zjawiska powinny byc dla ''uczonych''- motorem, rywalizacją -co niesie za soba rozwój i zdobywanie coraz większej wiedzy przez wszystkie strony Lol  Mnie ciekawi dlaczego założenie jest takie, że słońce generuje a nie absorbuje ciepło/energię? Tak jak jest to w przypadku Ziemi ? 

''Im większy talent,tym większa możliwość pomyłki'' Talmud

Portret użytkownika Danuta Ignatiuk

  Jedyną pewną rzeczą,która

 Jedyną pewną rzeczą,która pędzi w kierunku Ziemi i została jej do pokonania tylko jedna czwarta trasy-to kometa OLBERS  odkryta w 1815 r!Przyniosła słynne Waterloo Napoleona i ,pole bitwy zasłane trupami poległych żołnierzy gdzieś na terenie obecnej Belgii!Przyniosła przegrane wojny Napoleona z Rosją 1812 r oraz 'bitwę narodów"pod Lipskiem w 1813 r.również dla niego przegrane i jego wielki upadek.W 1887 r  kometa ta powróciła i przyniosła przetasowania na europejskiej scenie po przegranej wojnie Prus i Francji.W 1956/7 r. kometa Olbers znów powróciła-mielismy wieloletnią i krwawą wojnę w Indochinach,powstały pierwsze projekty lotów kosmicznych Alfa-57 i Beta-57 oraz Gamma-59,powstała nowa broń atomowa,jądrowa,kobaltowa,napalmowa,fotojonowa i odkryto zabójczy laser! W dawnym ZSRR oraz USA wybudowano pierwsze reaktory atomowe.Kometa OLBERS z rodziny komet Neptuna powraca średnio co 72 lata.W 2024 stanie ponownie w peryhelium.Gdzie wybuchnie kolejna wielka wojna? Kto tak regularnie wykorzystuje powroty wielkich komet do prowokowania krwawych wydarzeń na arenie międzynarodowej?w 1985 r. zrodziny komet Neptuna powróciła kometa Halleya,wybuchł wtedy reaktor atomowy w Dubnie na Ukrainie (niedaleko Lwowa) nazywany "Czarnobylem".Tak działają powroty wielkich komet. Danuta Ignatiuk-23 XI 2007 r.   Portret użytkownika Danuta IgnatiukW roku 2013  najbliżej Ziemi Danuta Ignatiuk(nie zarejestrowany), ndz., 2011-09-25 14:38 Vote up!Vote down!-4 W roku 2013  najbliżej Ziemi  i Słońca będzie stała kometa Kopffa z 1906 r.Ona bezpośrednio przyniosła rewolucję w Niemczech i w Rosji. Wraca co 6,19 lat.Powróciła 1913,1919,1925,1931,1936,1940,1945,1951...   Proszę sobie sprawdzić, co przyniosła narodom. 1913-wojny bałkańskie 1919-powstało nowe państwo Niemiec, w rok potem Polska toczyła woję z Rosją, miała miejsce Bitwa Warszawska 1920 1925-umierał Lenin 1931-wojna Rosji z Japonią 1936-wojna domowa w Hiszpanii, w rok potem 1937 Japonia zaczęła kolejną wojnę z Chinami 1940-trwała II w.św. 1945-koniec II w.św,kapitulacja III Rzeszy 1951-kometa znów powrócila, w dwa lata potem umarł Stalin,w Polsce trwała wojna domowa 1957-patronowała wojnie w Indochinach i Wietnamie 1963-śmierć prezydenta USA J.F.Kenned'yego na skutek zamachu 1969-w rok potem 13 XII 1970 masakra robotników polskich na Wybrzeżu 1976-10-13 VI 1976-masakra robotników Radomia 1982-koniec epoki Lońki Breżniewa w Rosji,a właściwie Leonidy de Bagration ks.de Wagram! Tak wyglądały rządy na Kremlu! 1989-upadek socjalizmów w Europie-w Polsce,Rumunii, itp... 1995-nadal trwała wojna w Jugosławii 2000-nadal wojna w Serbii 2008-nadal wojna w Serbii,brytyjska policja odkryła proceder ludobójstwa na narodach Europy i szantaże ukraińskim uranem 2013-kometa Kopff powróci.Gdzie wybuchnie kolejna wojna?Co sto lat wstecz były same wojny! 1913,1813,1713,1613,1513,1413,1213,1113,1013,913,813,713,613,513,413,313,213,113,13r.ne 13 r.przed nasza erą, 31r.pne...itp Danuta Ignatiuk-23 XI 2007       

 

Portret użytkownika yazo

Odnośnie czepiania się

Odnośnie czepiania się ortografii w postach..Zwykłe literówki można i należy wybaczyć. Jednakże ordynarne błędy ortograficzne nie mają żadnego usprawiedliwienia i są wynikiem niedouczenia.I proszę nie zasłaniać się dysortografią. To lenistwo umysłowe, niestety bardzo powszechne w sieci.Błędy jako takie nie zmieniają kontekstu wypowiedzi, świadczą jedynie o autorze, podważając jego wiarygodność... bo skoro ktoś nie potrafi poprawnie pisać, to..pozdrawiam

Portret użytkownika gash

Daltonistów też uważasz, za

Daltonistów też uważasz, za leniwych umysłowo z powodu tego, że nie widzą kolorów, a murzynów za brudasów? Taki komentarz raczej świadczy o Twoim ograniczeniu.  Ty na pewno też nie wszystko potrafisz i na pewno masz jakieś upośledzenia i nie życzę Ci, aby ktoś to kiedyś Tobie wypomniał w taki nie miły i dyskryminujący sposób, jak robisz to Ty! Dzięki i pozdro.PSAdmin mógłby popracować nad tym, aby w okienku do wpisywania komentarzy działała opcja sprawdzania pisowni :) 

Portret użytkownika Stanisław

Dbanie o poprawne

Dbanie o poprawne wypowiadanie się czy pisanie w języku ojczystym jest przejawem patriotyzmu. Zasłanianie się jakimiś dziwnymi chorobami jest przejawem ignorancji i lenistwa. Dawniej każdy mógł, bo musiał się nauczyć ortografii. Wynalazki takie jak dysortografia czy dysleksja pojawiły się stosunkowo niedawno i spowodowały że w zasadzie od razu "rozchorowało" się 50% społeczeństwa.

Portret użytkownika babinicz

Po pierwsze nie ma żadnych

Po pierwsze nie ma żadnych dowodów że to była to kometa. Po drugie obiekt juz dużo wcześniej skręcał w stronę słońca czyli albo był przez nie przyciągany albo ktos nim sterował by wykorzystac efekt procy grawitacyjnej. Po trzecie znacie inne takie przypadki ze lecący kamyk opiera się w tak bliskiej odległości, olbrzymiej grawitacji słońca??

Portret użytkownika jaz

Czy ktos mi powie, czy ta

Czy ktos mi powie, czy ta kometa po wylocie "ze Slonca" zminiejszyla sie? Z tego co wiem, to Kometa sklada sie z lodu i jakiejs skaly, lod na powierzchni mogl sie stopic, a warstwa wewnetrzna moglaby pozostac? Wiec w tym chyba nie ma nic nadzwyczajnego?Jezeli sie myle, to prosze mnie poprawic.

Portret użytkownika Israfel

Wiemy, że zbliżyła się do

Wiemy, że zbliżyła się do Słońca blisko, na tyle, że grawitacja zakrzywiła tor jej lotu w bardzo znacznym stopniu. Wydaje mi się też, że odlatywała szybciej niz przyleciała, czyli mógł wystąpić efekt procy grawitacyjnej. Z drugiej strony może to być tylko kwestia perspektywy (samochód jadący kilkadziesiąt metrów przed nami w stronę skrzyżowania wydaje się być cały czas w podobnym miejscu naszego pola widzenia a po skręceniu na skrzyżowaniu nagle zaczyna się szybko oddalać w bok). Jestem ciekaw czy jądro komety, niezależnie czy z metalu, czy skały, zostało stopione i przybrało nowy kształt. Na fakt, że nie wyparowała z pewnością wpływał czas przelotu, czas przebywania w warstwach o różnych temperaturach oraz to, z czaego zbudowane jest jej jądro. Skała przelatując szybko w okolicy słońca mogła stopić się do postaci lawy (albo metal przeszedł w postać płynną).  Potem odlatując ostygła. Ciekawe jaki ma kształt. Może idealna kula? A może cylinder, czy prawie stożek?Macie jakieś pomysły?

" ...nauka prowadzi nas do zrozumienia tego, jaki jest świat, a nie tego, jaki chcielibyśmy, by był ... "
- Carl Sagan

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem