Szkockie referendum niepodległościowe może być początkiem rozpadu Wielkiej Brytanii

Kategorie: 

18 września tego roku odbędzie się szkocie referendum niepodległościowe. Jak wynika z badania opinii publicznej żyjącej na tych terenach, coraz więcej osób zaczyna popierać odłączenie się Szkocji od Wielkiej Brytanii i funkcjonowanie jako oddzielne, niepodległe państwo.

 

Jak donosi Russia Today, około 4 miliony ludzi w wieku powyżej 16 lat będzie mogła wziąć udział w szkockim referendum. Odkąd do władzy doszła Szkocka Partia Narodowa, domaga się ona niepodległości dla tego regionu i nalega aby głosowano za odłączeniem się od Wielkiej Brytanii. Według badań opinii publicznej przeprowadzonych w styczniu, 37% ludzi popiera utworzenie odrębnego państwa a liczba ta stale rośnie.

 

Premier Wielkiej Brytanii David Cameron zaapelował właśnie, aby Szkoci nie głosowali za niepodległością, upolityczniając Igrzyska Olimpijskie jakie odbyły się w Londynie w 2012 roku. Stwierdził, że dla niego najważniejszą rzeczą nie była wygrana 65 medali, tylko barwy flagi Wielkiej Brytanii a wszyscy dopingowali kraj jako całość, jedną drużynę. Dodał również, że Szkocja nie powinna domagać się niepodległości ze względów bezpieczeństwa i ekonomii a gdy do tego dojdzie, Wielka Brytania będzie znacznie osłabiona.

 

W skład Wielkiej Brytanii wchodzą Anglia, Walia, Szkocja i Irlandia Północna a premier Cameron ma powody do obaw. Za 7 miesięcy odbędzie się referendum niepodległościowe w Szkocji a w ostatnich latach w Irlandii Północnej również pojawiają się zwolennicy powstania niezależnego państwa. Jeśli Szkocja jako pierwsza stanie się krajem niepodległym, może to oznaczać początek rozpadu Wielkiej Brytanii.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Pantałyk

A może zamiast się czepać,

A może zamiast się czepać, powinniśmy faktycznie wyjść na ulicę tylko po to, by władzunia wreszcie zdała sobie sprawę z faktu, że nie jesteśmy bezwolnym bydłem czekającym na oczipowanie i sromotną egzystencję w nędzy na stare lata. POMYŚLCIE!
Tylko i wyłącznie działania na polu społeczności lokalnej mogą coś tu jeszcze zmienić. Cała góra państwa jest totalnie przegnita, skorumpowana i trędowata. Ci ludzie są w amoku. Czepili się władzy, stanowisk, stołków i myślą tylko o tym co dzisiaj. Ich nawet nie interesuje fakt że za 10-15lat przy aktualnym kierunku, ich dzieci będą totalnymi niewolnikami tego systemu, będą umierać na raka, z przedawkowania heroiny, będą popełniać samobójstwa i padać na twarz z wycieńczenia. Dla nich liczy się TYLKO ich stanowisko i pensyjka co miesiąc. Dla tego zrobią wszystko i sprzedadzą własne dusze.
Ale my mamy inny problem. Jesteśmy na dole tej piramidy i ich nieudolność, wrogość, patologię i choroby umysłowe czujemy na własnej skórze. Chcą nas ograbić dosłownie ze wszystkiego i decydować o każdej dziedzinie naszego życia. To już Orwell w czystej postaci i nie ma co do tego żadnej wątpliwości.
Jeżeli w krótkim czasie ten system nie upadnie, to perspektywa filmu "Matrix" wydaje się tu być pewnie i tak optymistycznym scenariuszem wobec tego co nas czeka.
Ja 1-go biorę polską flagę i idę pod Urząd Miasta. Niech widzą popaprańcy, że nie każdemu można pluć w twarz i wmawiać w kółko że deszcz pada.
 
Na pohybel zdrajcom Polski i pachołkom zbrodniczego systemu!!! 

Portret użytkownika SurvivorMan

Oglądałem dzisiaj mecz rugby

Oglądałem dzisiaj mecz rugby (w ramach Pucharu Sześciu Narodów), pomiędzy Szkocją i Anglią... Powiem jedno: Nie przypuzczałem, że Szkoci z Angolami aż tak się nienawidzą... Rzuty karne, bijatyki, krew... W tej dyscyplinie sportu ogólnie lekko nie jest, ale tu widać było ten podtekst... 

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika koszer umysłów oryginał 2

Normalka. A próbowałeś kiedyś

Normalka. A próbowałeś kiedyś wypłacić w szkockim banku brytyjskie funty? Dowiesz się z uśmiechem, że "chwilowo zabrakło". Ta cała jedność królestwa brytyjskiego jest lekko plastikowa patrząc chociażby właśnie na odrębność walutową, własną flagę, starannie zachowany dialekt językowy, święta szkockie, tradycje różnego rodzaju, itd.

Szkoci od dawna konsekwentnie dążą do swojego celu i zrealizują go. W dupie mają sprzedajnego psa z Londynu z całą jego bandą. Królową też mają gdzieś.

Szkocka ropa jest więcej warta niż cała Wielka Brytania i może wreszcie zacznie służyć Szkotom, a nie utrzymywaniu milionów ciapatych nierobów rękoma angielskich urzędasów. Są teraz bliżej realizacji tego celu niż kiedykolwiek.

Portret użytkownika veneficus

Mając w pamięci lekcję z

Mając w pamięci lekcję z
wprowadzania traktatu lizbońskiego,
można się domyślać,
że o żadnej niepodległości nie może
być mowy.
Nawet jeśli zagłosują za
odłączeniem sie od Wielkiej Brytanii,
to znajdą "furtkę" by referendum tak
długo powtarzać aż wynik będzie
"właściwy".

Portret użytkownika koszer umysłów oryginał 2

Oczywiście całkowicie

Oczywiście całkowicie popieram działania wolnościowe Szkotów. Oddzielenie się od Korony powinno być pierwszym krokiem. A następnym wystąpienie z Unii Europejsatej, choć być może po odłączeniu się automatycznie z niej wystąpią. Krokiem trzecim powinno być zamknięcie granic dla wszystkich czarnych i ciapatych oraz takie obcięcie socjalu, żeby ci którzy tam rezydują szybko się wynieśli. A tych biegających z nożami w ręku lub podpalających - wybić jak szczury. Nie ma innej drogi do normalności.

Spójrzcie jak to robi Australia. Tam nierób jest po prostu wrogiem publicznym, którego nachodzi się w melinie w środku nocy i za fraki wyrzuca z kraju jeśli nie posiada pracy ani ważnego prawa do pobytu.

Portret użytkownika trwajacy

Od Szkotow moze sie to tylko

Od Szkotow moze sie to tylko rozprzestrzenic.W Irlandi polnocnej od dawien dawna dziala organizacja "terrorystyczna" o nazwie IRA ktorej zadaniem jest rozbicie angielskiego imperializmu i jezeli Szkoci odzyskaja "niepodleglosc" to Irlandczycy rowniez napewno zaczna do tego dazyc w jeszcze wiekszym stopniu niz to ma miejsce obecnie i wcale nie wydaje mi sie ze przez to w Angli bedzie zylo sie gorzej kto ma zyskac zyska kto stracic to straci.

Portret użytkownika Mateusz

W takim razie UK na arenie

W takim razie UK na arenie międzynarodowej będzie znaczyło tyle co kraj taki jak Polska. A Cameron chce jeszcze by Wielka Brytania wyszła z UE. Wtedy ten kraj zejdzie na całkowity margines; a pomyśleć, że na przełomie XIX i XX wieku Imperium Brytyjskie było największym mocarstwem na świecie... : )

Portret użytkownika koszer umysłów oryginał 2

Mocarstwem? Chyba siedliskiem

Mocarstwem? Chyba siedliskiem bandytów i najemników nie gorszych niż w USA. Grabiących, mordujących i zbijających fortuny na narkotykach w imię jaśnie Korony. A obecna mamuśka w białych rękawiczkach i kolorowych kapelusikach zgrywa wielką damę doskonale wiedząc ile krwi ma na rękach jej rodzina.

Czas najwyższy, żeby to "mocarstwo" siadło na dupie z wrażenia jak nagle się okaże, że Irlandia, Walia i Szkocja odetną się od nich i zatrzasną granice, a w Brytanii pozostanie jedynie banda głodnych, leniwych ciapoli, która bez chwili zastanowienia wyruszy prosto na pałac królewski gdy zabraknie na zasiłki dla nich.

Portret użytkownika euklides

Za to obywatelom UK może się

Za to obywatelom UK może się w związku z tym poprawić. Luksemburg znaczy na arenie międzynarodowej jeszcze mniej niż UK, Polska, Armenia, Nigeria, a ludziom żyje się tam 10 razy lepiej. Co przeciętny obywatel ZSRR miał z potęgi politycznej ZSRR? Co republiki bałtyckie i ich obywatele mają z tego, że należały do ZSRR? Polityka to idiotyczna zabawa chorych na władzę psychopatów.

Portret użytkownika Wojox

Co do Szkocji, nic mnie to

Co do Szkocji, nic mnie to nie obchodzi. Ale przydałoby się aby Anglicy byli odbiorcami przysłowia :
Kto sieje wiatr ten zbiera burzę....
Anglo-Ameryka rozwala wewnętrznie państwa i wypadałoby aby ich się rozpadło...

Trzy etapy poznawania prawdy: najpierw wyśmiewana, później zaprzeczana a na końcu oczywista. Arthur Schopenhauer

Portret użytkownika Martin1991

WYCHODZIMY NA ULICE 1 Marca

WYCHODZIMY NA ULICE 1 Marca 2014 Otóż od pewnego czasu każdy użytkownik internetu na pewno zauważył narastające niezadowolenie wynikające z złego zarządzania państwem i instytucjami mu podlegającymi. Niezadowolenie to przejawia się na każdej płaszczyźnie, niestety tylko w internecie. Jako 38 milionowy naród jesteśmy regularnie upadlani przez nasze elity wywodzące się, oraz odgórnie nam narzucone przez ZSRR. Wszyscy widzimy jak skala degeneracji i złodziejstwa staje się coraz trudniejsza do zniesienia. Nasz rząd, oraz bratnia mu opozycja pacyfikuje nasze nastroje zmuszajac nas do emigracji, która jednak wcale nie jest idealnym rozwiązaniem. Wyjeżdżając na zachód znacznie poprawiamy swoją sytuacje materialną, ale jesteśmy narażeni na życie w świecie przesiąknietym marksistowską ideologią kulturową Gramsciego. Wychowywanie dzieci w atmosferze gender, strach przez urzędami zabierającymi dzieci: Jugendamt, Barnevernet itp. uczucie bycia tym gorszym obywatelem drugiej kategorii, oraz wiele innych czynników sprawia, że wnioski nasuwają się same: Czemu to ja mam wyjeżdzać z mojego kraju, skoro wiadomo kto jest złodziejem i kto jest odpowiedzialny za obecną sytuacje? Przecież te same niezmienne ryje swiecące się na telewizyjnym ekranie gnębią nas od 20-30 lat! Narody Europejskie dojrzewają do tej świadomości i okazują to. Niestety MY jesteśmy chyba jedynym europejskim narodem, który ma w*****ne na to że jest codziennie dupczony i okradany. Wybory parlamentarne i prezydenckie odbędą się dopiero w 2015 roku, a do tego czasu z***bią nam nawet majtki z dupy co pokazali likwidujac OFE (150 mld zł) oraz na szybciacha "gubiąc" 19 mld złotych. Nie ma sensu czekać, jak żul na zasiłek trzeba działać. Pogoda się poprawia i nie jest tak zimno, więc proponuję nastepujacy plan działania. Większość z nas korzysta z forów, oraz stron o przeróżnej tematyce, a jak wiadomo Polacy najlepiej walczą ostatnio w sieci dlatego kopiujcie tą wiadomość wszędzie gdzie się da i oznajmiajcie wiadmość 1.03.2014 wychodzimy wszyscy na ulice. To jest Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, wszyscy tego dnia bądzmy tymi wyklętym! Uprzedzając pytania to tak potwierdzam to ja sobie teraz wymysliłem ten termin i c*uj z tym. Prawdopodobnie pojawi sie wiele bólu dupy w komentarzach, oraz ocen nieprzychylnych tej idei, ale na co mamy do k**wy nedzy czekać? Kopiujcie wklejajcie, twórzcie wydarzenia na facebooku, bo miarka się przebrała. Ten kto uważa inaczej to jest j**any tłuk, albo jest w układzie i mu dobrze w takim systemie gnojacym zwykłych obywateli. Każde forum, każda strona musi być przesiaksięta ta wiadomościa, wklejajcie ją wszędzie nawet na ściane u siebie w pokoju! Oni są zwykłymi tchórzami i dupkami rozprawimy się z nimi szybko. Rozpowszechnianie tego w internecie was nic nie kosztuje, a zyskać możemy wszystko. Kluczem do sukcesu jest zalewanie internetu tą wiadomoscią przez prawie miesiąc, żeby każdemu w głowie utrwaliła się ta data 1.03.2014. Bez względu na to kim jesteś i jaki jest twój status społeczny wesprzyj tą akcje "zalania internetu tą wiadomościa", kopiuj i wklejaj pod każdym neewsem po kilka razy dziennie, żeby nawet niewidomy to zobaczył. Utrwalenie takiej wiadomosci w ludzkiej świadomosci pociągnie oddolne organizowanie się, a w marcu rozliczymy się raz na zawsze z tymi dziadami. Tak więc prosze Was o pomoc, wytrwałość i konsekwencję w działaniu. Z sadola wyjdzie ten promyk, który rozswieli tą ciemność i wyprowadzi nas z skarpety w której znajdujemy się aktualnie. Tak więc 1.03.2014. Do dzieła!!!!!!!!!

Portret użytkownika indygo88

Przez cały czas wmawiają nam,

Przez cały czas wmawiają nam, że jesteśmy słabi, chorzy, biedni, przegrani. Straszą nas piekłem, pandemiami i terrorystami... Mówią: nnnie wychylaj się i tak nic nie zdzialasz! Ale pomyślcie, przecież władza leży w naszych rękach, my musimy wyjść naprzeciw nie gigantycznym bestiom z siedmioma głowami ale ludziom, takim samym jak my, tylko takim z cholernie przerosnietym ego. Mamy szansę, to my tworzymy naszą rzeczywistość, nie oni, my, nas jest więcej.

Portret użytkownika euklides

Jak libertarianie dostaną

Jak libertarianie dostaną pozwolenie na tworzenie autonomii (terytoria wydzielone w województwach stosownie do reprezentacji) w ramach których będą mogli ustalać wysokość podatków i prawa, a wspólna będzie jedynie kwestia obrony tych terytoriów przed innymi państwami, to mogę wyjść i walczyć. Inaczej to się skończy jak z Solidarnością....

Portret użytkownika ad vocen

Zwykła

Zwykła smarkateria.
Myślisz,że tak łatwo obalić rządzące pozaparlamentarne "towarzystwo wzajemnej adoracji" rzucając im podobające się hasła?Jaką siłę polityczną reprezentujecie.Czy nie przypadkiem-CO ŚMIEM PRZYPUSZCZAĆ chcecie kolejnej powtórki"'okrągłego stołu" i kolejnej magdalenki? 

Portret użytkownika ad vocen

Haloooo! Zadałem

Haloooo! Zadałem pytanie!Czyżby staliniątko chciało zrobić "rozpierduchę" bo może niebawem dojść do odcięcia ryja od żłoba ..i z wszystkimi tego odcięcia konsekwencjami?Kim jesteś?

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem