Szkockie referendum niepodległościowe może być początkiem rozpadu Wielkiej Brytanii

Kategorie: 

18 września tego roku odbędzie się szkocie referendum niepodległościowe. Jak wynika z badania opinii publicznej żyjącej na tych terenach, coraz więcej osób zaczyna popierać odłączenie się Szkocji od Wielkiej Brytanii i funkcjonowanie jako oddzielne, niepodległe państwo.

 

Jak donosi Russia Today, około 4 miliony ludzi w wieku powyżej 16 lat będzie mogła wziąć udział w szkockim referendum. Odkąd do władzy doszła Szkocka Partia Narodowa, domaga się ona niepodległości dla tego regionu i nalega aby głosowano za odłączeniem się od Wielkiej Brytanii. Według badań opinii publicznej przeprowadzonych w styczniu, 37% ludzi popiera utworzenie odrębnego państwa a liczba ta stale rośnie.

 

Premier Wielkiej Brytanii David Cameron zaapelował właśnie, aby Szkoci nie głosowali za niepodległością, upolityczniając Igrzyska Olimpijskie jakie odbyły się w Londynie w 2012 roku. Stwierdził, że dla niego najważniejszą rzeczą nie była wygrana 65 medali, tylko barwy flagi Wielkiej Brytanii a wszyscy dopingowali kraj jako całość, jedną drużynę. Dodał również, że Szkocja nie powinna domagać się niepodległości ze względów bezpieczeństwa i ekonomii a gdy do tego dojdzie, Wielka Brytania będzie znacznie osłabiona.

 

W skład Wielkiej Brytanii wchodzą Anglia, Walia, Szkocja i Irlandia Północna a premier Cameron ma powody do obaw. Za 7 miesięcy odbędzie się referendum niepodległościowe w Szkocji a w ostatnich latach w Irlandii Północnej również pojawiają się zwolennicy powstania niezależnego państwa. Jeśli Szkocja jako pierwsza stanie się krajem niepodległym, może to oznaczać początek rozpadu Wielkiej Brytanii.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Pantałyk

A może zamiast się czepać,

A może zamiast się czepać, powinniśmy faktycznie wyjść na ulicę tylko po to, by władzunia wreszcie zdała sobie sprawę z faktu, że nie jesteśmy bezwolnym bydłem czekającym na oczipowanie i sromotną egzystencję w nędzy na stare lata. POMYŚLCIE!
Tylko i wyłącznie działania na polu społeczności lokalnej mogą coś tu jeszcze zmienić. Cała góra państwa jest totalnie przegnita, skorumpowana i trędowata. Ci ludzie są w amoku. Czepili się władzy, stanowisk, stołków i myślą tylko o tym co dzisiaj. Ich nawet nie interesuje fakt że za 10-15lat przy aktualnym kierunku, ich dzieci będą totalnymi niewolnikami tego systemu, będą umierać na raka, z przedawkowania heroiny, będą popełniać samobójstwa i padać na twarz z wycieńczenia. Dla nich liczy się TYLKO ich stanowisko i pensyjka co miesiąc. Dla tego zrobią wszystko i sprzedadzą własne dusze.
Ale my mamy inny problem. Jesteśmy na dole tej piramidy i ich nieudolność, wrogość, patologię i choroby umysłowe czujemy na własnej skórze. Chcą nas ograbić dosłownie ze wszystkiego i decydować o każdej dziedzinie naszego życia. To już Orwell w czystej postaci i nie ma co do tego żadnej wątpliwości.
Jeżeli w krótkim czasie ten system nie upadnie, to perspektywa filmu "Matrix" wydaje się tu być pewnie i tak optymistycznym scenariuszem wobec tego co nas czeka.
Ja 1-go biorę polską flagę i idę pod Urząd Miasta. Niech widzą popaprańcy, że nie każdemu można pluć w twarz i wmawiać w kółko że deszcz pada.
 
Na pohybel zdrajcom Polski i pachołkom zbrodniczego systemu!!! 

Portret użytkownika SurvivorMan

Oglądałem dzisiaj mecz rugby

Oglądałem dzisiaj mecz rugby (w ramach Pucharu Sześciu Narodów), pomiędzy Szkocją i Anglią... Powiem jedno: Nie przypuzczałem, że Szkoci z Angolami aż tak się nienawidzą... Rzuty karne, bijatyki, krew... W tej dyscyplinie sportu ogólnie lekko nie jest, ale tu widać było ten podtekst... 

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika koszer umysłów oryginał 2

Normalka. A próbowałeś kiedyś

Normalka. A próbowałeś kiedyś wypłacić w szkockim banku brytyjskie funty? Dowiesz się z uśmiechem, że "chwilowo zabrakło". Ta cała jedność królestwa brytyjskiego jest lekko plastikowa patrząc chociażby właśnie na odrębność walutową, własną flagę, starannie zachowany dialekt językowy, święta szkockie, tradycje różnego rodzaju, itd.

Szkoci od dawna konsekwentnie dążą do swojego celu i zrealizują go. W dupie mają sprzedajnego psa z Londynu z całą jego bandą. Królową też mają gdzieś.

Szkocka ropa jest więcej warta niż cała Wielka Brytania i może wreszcie zacznie służyć Szkotom, a nie utrzymywaniu milionów ciapatych nierobów rękoma angielskich urzędasów. Są teraz bliżej realizacji tego celu niż kiedykolwiek.

Portret użytkownika veneficus

Mając w pamięci lekcję z

Mając w pamięci lekcję z
wprowadzania traktatu lizbońskiego,
można się domyślać,
że o żadnej niepodległości nie może
być mowy.
Nawet jeśli zagłosują za
odłączeniem sie od Wielkiej Brytanii,
to znajdą "furtkę" by referendum tak
długo powtarzać aż wynik będzie
"właściwy".

Portret użytkownika koszer umysłów oryginał 2

Oczywiście całkowicie

Oczywiście całkowicie popieram działania wolnościowe Szkotów. Oddzielenie się od Korony powinno być pierwszym krokiem. A następnym wystąpienie z Unii Europejsatej, choć być może po odłączeniu się automatycznie z niej wystąpią. Krokiem trzecim powinno być zamknięcie granic dla wszystkich czarnych i ciapatych oraz takie obcięcie socjalu, żeby ci którzy tam rezydują szybko się wynieśli. A tych biegających z nożami w ręku lub podpalających - wybić jak szczury. Nie ma innej drogi do normalności.

Spójrzcie jak to robi Australia. Tam nierób jest po prostu wrogiem publicznym, którego nachodzi się w melinie w środku nocy i za fraki wyrzuca z kraju jeśli nie posiada pracy ani ważnego prawa do pobytu.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem