Szczury z Nowego Jorku mogą stać się nosicielami dżumy

Kategorie: 

Uczeni przeprowadzili badania pasożytów, które żyją na żywych szczurach w Nowym Jorku. Wyniki wykazały, że owady mieszkające na gryzoniach to rodzaj pchły, które kiedyś roznosiły bakterie dżumy. Sprawozdanie z pracy naukowców można znaleźć w magazynie Тhe Journal of Medical Entomology.

 

Eksperci zebrali 6,5 tys. próbek owadów , mieszkających na szczurach w Nowym Jorku tj. wszy, pchły i roztocza.

 

Wyniki pracy pozwoliły naukowcom zidentyfikować bakterie chorobotwórcze transmitowane na owady. Ustalono także, że miejskie gryzonie wciąż są siedliskami pcheł, odpowiedzialnych za epidemię dżumy, która dziesiątkowała mieszkańców średniowiecznej Europy.

 

Naukowcy twierdzą, że badania tego typu nie były prowadzone od 1920 roku, a więc wyniki ich pracy są pożądane i niezbędne. Do tej pory choroba co roku dotyka 2,5 tys. osób, a to oznacza, że jeśli bakterie tej choroby w jakiś sposób dostaną się na większą ilość pcheł w Nowym Jorku, zaraza znowu będzie w stanie rozprzestrzeniać się wśród dużej liczby osób.

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Psycholog

Skomplikowana

Skomplikowana analiza:
 
Teoretycznie prawda. W praktyce głównym problemem stanie się powszechna panika oraz ucieczki ze strefy zero, leki bowiem na tą chorobę od dawna istnieją. Jednakże gdy ognisko rozszerzy się po całych Stanach Zjednoczonych powstanie państwo policyjne, a naród ten będzie podatny na czynniki z zewnątrz. W efekcie ich gospodarka stoczy się i będzie mogła wybuchnąć nowa wojna między Chinami a USA. Najprawdopodobniej globalna. Zwycięstwo Chin doprowadzi do rozpadu NATO (Chiny nie mają środków na zagarnianie Europy). UE albo się rospadnie, albo zostanie uznana państwem (jednakże raczej takiej opcji nie przewiduję). Polska powinna zostać wchłonięta przez rozwijającą się w szybkim tempie Rosję. Strach przed Wschodem spowoduje wywołanie dyktatora we wszystkich państwach zachodniej Europy. Pytanie, czy Europa przeżyje islamizacje. Przypuszczam, że tak. Napływ kultury islamu doprowadzi do wojny domowej. W ten sposób Chiny staną się liderem gospodarczym i spokojnie będą mogły wprowadzać swoje prawo na obcych ziemiach (prawie wszystkich poza Rosją, Indiami, Japonią, Azją Wschodnią oraz afryką Północną, gdyż mogłoby to wywołać IV Wojnę Światową). Jednakże podbój militarny będzie bezcelowy. Chiny rozwiną swoją gospodarkę posiadając na wiele produktów monopol i w ten sposób sprowadzą pogrom.

Żyję dla Ciebie panie Cejrowski, składam śluby Maksowi i przyrzekam wierność Januszowi. Boże, broń prawo tak jak i prawice od biczy lewaków.

Portret użytkownika lolo

Leki pomogą albo i nie w

Leki pomogą albo i nie w zależności od tego czy ktoś majstrował czy nie przy genotypie bakteryjki. Ciągle nie bierzesz tego pod uwagę. Możliwa jest także mutacja naturalna, chociaż ja bardziej patrzę w kierunku laboratoriów wojskowych lub korporacyjnych, zwłaszcza tych międzynarodowych.

 
Jacy ludzie - takie czasy.

Portret użytkownika Psycholog

Dość niepokojąca sugestia.

Dość niepokojąca sugestia. Trzeba byłoby odizolować wschodnie Stany Zjednoczone. Wirus byłby w takim razie zbyt niebezpieczny nawet na próby ratowania ludzi. Miejmy nadzieje, że do tego nie dojdzie. Nawet gdyby zaraza miała pochłonąć jedynie Nowy Jork straty byłyby nieopisane. Na wypadek takiej choroby najlepiej z zimną krwią wysadzić miasto. Byłby to jedyny skuteczny sposób także na walkę z Ebolą, która łatwo może się przedostać do USA. W końcu do tej pory już nie raz słyszeliśmy o zarażonych w tym regionie świata. Szczęśliwie były to jedynie pojedyncze jednostki. Natura wciąż z nami wygrywa, a w takich dyskusjach jak ta tylko to potwierdzamy.

Żyję dla Ciebie panie Cejrowski, składam śluby Maksowi i przyrzekam wierność Januszowi. Boże, broń prawo tak jak i prawice od biczy lewaków.

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem