Szczur mógł wyłączać prąd w Fukushimie

Kategorie: 

Szczur mógł spowodować przerwę w dostawie prądu w dotkniętej tsunami elektrowni jądrowej „Fukushima” w Japonii – donosi BBC.<--break->

 

Działania operacyjne firmy TEPCO wykazały, iż gryzoń mógł spowodować zwarcie w rozdzielnicy, co z kolei doprowadziło do wyłączenia energii w elektrowni. Jak podaje TEPCO, w pobliżu rozdzielnicy znaleziono martwego szczura.

 

Incydent miał miejsce w poniedziałek około godziny 19.00 czasu lokalnego. Powstało poważne zagrożenie w „Fukushimie”. Wystąpił błąd i zatrzymał się obieg wody chłodzącej w czterech basenach, w których przechowuje się  8900 sztuk zużytych prętów paliwowych.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika tomas

Nie wiecie przeciez no, to

Nie wiecie przeciez no, to byl komar po tym jak ukasil operatora silowni i postanowil sobie uciac drzemke na jednym z kabli, a podczas snu mial "reakcje zwrotna" i jego rurka ssaca zachaczyla o drugi kabel . Biedaka oswiecilo za zywota, prawdopodobnie teraz lata jako swietlik :+_) podaje BBBC

Portret użytkownika kupa

Bajki dla idiotów. Szczur

Bajki dla idiotów. Szczur wlazł do rozdzielnicy i ugryzł gruby jak palec przewód miedziany, akurat taki który zasilał wszystkie pompy Smile W dodatku kabel był na wierzchu, a nie zamknięty w jakiejś szafie Smile
Po czymś takim znaleźliby nie martwego szczura tylko zwęglone tkanki czegoś co przypomina szczura. Pajace manipulują opinią publiczną jak chcą, a ludzie łykają jak masełko i jajeczko wiejskie.
Martwe to oni mogli znaleźć napromieniowane do bólu ryby, zwierzęta i setki tysięcy ludzi w promieniu wieluset kilometrów od tego szitu. Ale o tym nie powiedzą. Wszystko pod kontrolą. Nic się nie stało.

Portret użytkownika Łukasz_inny

taaaaaa u nas gupi szpital

taaaaaa u nas gupi szpital musi mieć podwójne przyłącze elektryczne każde z niezależnego źródła(lub system agregatów), a u nich elektrownia atomowa na cienkim drucie z jednego źródła jest zasilana
 
A tak naprawdę winny był jeden z pracowników :" otóż idąc na przerwę SengPotkaczPier potknął się o pomarańczowy przedłużacz leżący w poprzek korytarza, niefortunnie okazało się że było to zasilanie chłodzenia bloków reaktora oraz całej infrastruktury technicznej elektrowni w związku z czym nastąpiło stopienie rdzenia i katastrofa ekologiczna. SengPotkaczPier został już stosowanie ukarany, jednocześnie wyraził skruchę i oświadczył że następnym razem będzie bardziej uważał na przedłużacze w elektrowniach atomowych"

Portret użytkownika xx

Ale kit pociskają. Jakby ten

Ale kit pociskają.
Jakby ten szczur zrobił zwarcie, to już z tej rozdzielni by nie wyszedł. Zostałby z niego kawałek węgla pomiędzy szynoprzewodami i nic więcej.

Nie ma to jak przykrywać swój brak kompetencji jakimiś szczurami.

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem