Szczątki komety ISON zaczynają wpadać w ziemską atmosferę

Kategorie: 

Na obszarze praktycznie całej półkuli północnej notuje się wzrastająca ilość tak zwanych kul ognistych. Nasza planeta znalazła się w obszarze przestrzeni kosmicznej zawierającej znacznie więcej gruzu. W rezultacie niemal codziennie docierają doniesienia o kolejnych spektakularnych obserwacjach spadających obiektów.

 

Naukowcy nie są zgodni co do tego, jakie są przyczyny tak znacznego nasilenia występowania tego typu zjawisk. Oficjalnie nie ma to związku z pasem szczątków po komecie ISON. Rzeczywiście aktualnie spodziewany jest rój meteorów zwany kwadrantydami. Jego czas występowania to 1 do 7 stycznia.

 

Jednak rój ten nigdy nie przynosił aż tak znaczących fragmentów. Notabene nie wiadomo skąd wzięły się kwadrantydy, ponieważ pierwszy raz zaobserwowano je w 1835 roku. Prawdopodobnie są one skutkiem rozpadu lub przelotu jakiejś komety. Zresztą większość rojów meteorów ma taki rodowód.

 

Obserwowane ostatnio spadające ogniste kule nadlatują z innych części nieba niż te, z których zwykle pojawiały się kwadrantydy. Wskazuje to na to, że musi być jakieś inne źródło tych fragmentów i głównym podejrzanym jest pas gruzu pozostawiony po przelocie komety ISON.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Zeus52

Angelus...mówisz o małych

Angelus...mówisz o małych meteorach,które szybko spalaja się w górnych warstwach atmosfery...wtedy faktycznie widac tylko ślad.Jednak wieksze obiekty spadaja niżej,zwalniaja i lecą świecąc bardzo długo.Tak,jak meteoryt tunguski,czy ostatnio czelabiński...No niestety,ale wszyscy widzieli nagrania meteorytu czelabińskiego...no w żadnym razie nie była to tylko smuga,ślad.Oczywiście,ze samej skały nie dało sie zaobserwować,była zbyt mała,a odległość za duża,widoczny był oczywiscie tylko ślad,ale jednak nie było to krótkie mignięcie.Poza tym,o spadajacych satelitach,czy ich częściach wiemy z góry...są pod stała obserwacją.   A co do ISON...to jakieś totalne brednie...tor lotu komety nie ma żadnych punktów stycznych z orbitą Ziemi,a co więcej jest tak bardzo odchylony(jakieś 60mln km...to jak ponad  1/3 odleglości Ziemia-Slonce!!!)od płaszczyzny ekliptyki,że nie ma absolutnie żadnych szans na meteoryty pochodne od ISON...równie dobrze można by spekulować,że Ziemia zderzy się z Wenus...:))

Portret użytkownika olo manolo

Admin, tytul jest mylacy.

Admin, tytul jest mylacy. Zapewniasz w nim ze to szczatki ISON a w tekscie okazuje sie to tylko przypuszczeniem.

Nie krytykuje, tylko informuje - jesli chcecie zamienic ten protal w cos takiego jak wp-niesamowite.pl to nie mam nic przeciwko, po prostu przestane zagladac i bede zyczyc szczescia.

Ale jesli tego nie chcecie to badzcie bardziej rzetelni.

Portret użytkownika Nabuchodonozor

Nie dziwię się że widzieli

Nie dziwię się że widzieli mnogą ilość meteorytów, otóż szczyt przypadł na noc 31.12/01.01 i to nie dziwne że coś na niebie sie pojawiło. Dodam że u mnie były widoczne te meteoryty też w następną noc. Widzicie to co chcecie jesteście tak przestraszeni że własny cień będziecie niedługo uważać ża wytwór Monsanto, NWO, Lobby farmaceutyczne itd... Troszkę powagi a nie dylematów na poziomie gimnazjum.

Portret użytkownika zibi

Dziwny ten meteoryt

Dziwny ten meteoryt kwadratowy przy końcu upadku a wcześniejsze setne sek widać dysk,może by tu ci eksperci od wyśmiewania ufo zaczeli działać a nie tylko choroby wynajdowali, chyba że tylko umieją  gryzmolić,klatka stop ,powiększenie itd,a bym zapomniał ultra do ciebie też to się tyczy pamiętasz o genitaliach chyba że ich nie masz

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem