Syria nie przyznaje się do ataków moździerzowych na Turcję i obwinia rebeliantów

Kategorie: 

Okazuje się, że informacja jakoby Syria przepraszała za ataki moździerzowe na granicy z Turcją jest nieprawdziwa. Przedstawiciel Syrii w ONZ jasno dal do zrozumienia, że to, co mówiła Ankara to kłamstwa i wskazywał, że stanowi to pretekst do wtargnięcia na terytorium ich kraju.

Oznacza to, że Syria nie przyznała się do ataku moździerzowego, który doprowadził do wirtualnego wypowiedzenia wojny z Turcją. Wskazano, że ostrzał został przeprowadzony przez rebeliantów. Wiadomość jakoby reżim Assada brał odpowiedzialność za ataki, pojawiła się zaraz po tym, gdy turecki parlament zatwierdził wojskowe ataki przeciwko Syrii.

W niemiecki kanale publicznym ZDF pokazano dwa oddzielne reportaże, w których powiedziano wprost, że to syryjscy rebelianci przyznali się do zamachu w Akcakale. Ponadto, w ostatnim nagraniu pokazują syryjskich rebeliantów, którzy rzekomo przebywali w tym samym regionie, gdzie doszło do ataku moździerzowego.


Jak wyjaśnił w ONZ przedstawiciel Syrii, Baszar al-Jaafari, Syria odmówiła przyjęcia odpowiedzialności za incydent, oraz wyraża kondolencje dla ofiar z Turcji. Przedstawiciel syryjski poinformował, że trwa badanie, kto prowadził ten ostrzał. Dochodzenie nie jest jeszcze kompletne a władze syryjskie wykonują swoje obowiązki prawidłowo. Według wszystkich posiadanych informacji za ostrzał Akcakale odpowiadają rebelianci. Ostatnio pojawiły się doniesienia, że Turcja dostarcza do Syrii mundury syryjskie ponieważ wojska Assada przechwyciły jeden transport. To wszystko powoduje, że incydenty na granicy moga tworzyć przebrani za syryjczyków prowokatorzy.

 

Pomimo stwierdzenia al-Jaafariego, że Syria nie przeprosiła i nie przyznała się do ataku, incydent z Akcakale uruchomił i tak cały łańcuch zdarzeń, który może się skończyć bardzo źle dla światowego pokoju. To, że taki podejrzany incydent może prowadzić do konfrontacji militarnej pokazuje, w jakim stopniu zdeterminowane jest NATO i sprzymierzone kraje z Zatoki Perskiej, które mogą być gotowe zrobić wszystko, by stworzyć pretekst do zmiany reżimu w Syrii, i nie zawahają się nawet od fabrykowania incydentów.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Marek431

ja widze ze manipulacja ze

ja widze ze manipulacja ze strony lucyferów idzie do przodu. Wiadomo robią chaos bo chcą zniszczyć religie, w dodatku po co mają sie mieszac w konflikt jak moga sie sami zniszczyc, prowokacje zrobic niby ze to syryjscy rebelianci fajnie zrobic i maja problem z glowy bo ci pewnie nagloscia ze syria atakuje turcje hahaha lucyferek czy szatan USA dziala i mysle ze niedlugo to sie skonczy 3 wojna swiatowa jak tak dalej bedzie a pewnie usa o to chodzi.

Portret użytkownika MORFEUS

Od samego początku było

Od samego początku było wiadomo, że to prowokacja tzw. "rebeliantów", którzy ponoszą coraz większe straty w Syrii i słabną z dnia na dzień. Tzw. "rebelianci" liczą więc na to, że poprzez takie prowokowanie i wystrzeliwanie w stronę Turcji "zagubionych pocisków moździeżowych" od południa uderzy na Syrię rozwścieczona tymi "zaczepkami" potężna armia turecka. Po co armia syryjska mająca tak poważny problem wewnętrzny i totalny chaos w państwie miałaby napadać na kraj posiadający szóstą pod względem wielkości armię świata, należącą w dodadtku do NATO? Przecież to nawet dzieci w przedszkolu potrafią się domyślić, że to prowokacje grubymi nićmi szyte. Widocznie niektórzy chcą swoje problemy rozwiązać rękami napuszczczonych na siebie wzajenmnie muzułmanów (sunnitów - Turków i szyitów - Syryjczyków), a w dalszej kolejności i chrześcijan, gdzie wszyscy są przeciwko wszystkim i każdy walczy z każdym. To jest majstersztyk wymyślić coś takiego. W ten sposób upiekli dwie pieczenie na jednym ogniu, a sami siedzą sobie w ciepełku i się śmieją do rozpuku jacy ludzie potrafią być naiwni i głupi. Śmieją się i dalej knują komu by tu jeszcze wbić nóż w plecy. Żenua.

Portret użytkownika Abdul

Zapodam tylo cytatem z Pisma

Zapodam tylo cytatem z Pisma Świętego:(3) A gdy siedział na Górze Oliwnej, przystąpili do niego uczniowie na osobności, mówiąc: Powiedz nam, kiedy się to stanie i jaki będzie znak twego przyjścia i końca świata? (4) A Jezus odpowiadając, rzekł im: Baczcie, żeby was kto nie zwiódł. (5) Albowiem wielu przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Jam jest Chrystus, i wielu zwiodą. Diablo Potem usłyszycie o wojnach i wieści wojenne. Baczcie, abyście się nie trwożyli, bo musi się to stać, ale to jeszcze nie koniec. (7) Powstanie bowiem naród przeciwko narodowi i królestwo przeciwko królestwu, i będzie głód, i mór, a miejscami trzęsienia ziemi. (8) Ale to wszystko dopiero początek boleści.

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem