Syn Muammara Kadafiego oskarżony o zbrodnie przeciwko ludzkości, grozi mu śmierć

Kategorie: 

Minęły prawie dwa lata od obalenia Muammara Kadafiego, który zginął podczas próby ucieczki. W tym samym roku w listopadzie, jego syn Saif al-Islam Kadafi, który również próbował ratować się ucieczką, został schwytany przez bojówkarzy.

 

Saif al-Islam Kadafi jest oskarżony o zbrodnie przeciwko ludzkości, do których miało dojść w trakcie powstania w 2011 roku. Zarzuca mu się morderstwa i prześladowanie protestujących, działalność szkodliwą dla bezpieczeństwa Libii oraz znieważenie nowej flagi kraju. Międzynarodowy Trybunał Stanu (MTK) domaga się, aby Libia dokonała ekstradycji Kadafiego do Hagi. Kraj jednak odmawia a sędziowie z MTK obawiają się, że oskarżony nie będzie miał sprawiedliwego procesu.

 

Adwokat Kadafiego John Jones powiedział, że oskarżony był przetrzymywany w przerażających warunkach i nie może mieć żadnych świadków którzy zeznawaliby w jego obronie, ponieważ boją się to zrobić. Saif al-Islam jest przesłuchiwany a w dalszym ciągu grozi mu egzekucja. Dlatego tak ważne jest aby Kadafi został ekstradowany do Hagi, ponieważ jego proces odbywający się w Libii jest jednostronny.

 

Profesor Yehudit Ronen, ekspert od Libii słusznie zauważył, że w kraju nie ma wojska ani policji a kontrolę tak na prawdę sprawują uzbrojoni bojówkarze. Poza tym trudno jest powiedzieć, czy ten kraj rzeczywiście posiada jakiś rząd. W sprawie oskarżonego Saifa al-Islama profesor Ronen powiedział, że nie wie czy w ogóle dojdzie do procesu i jak obiektywny on będzie.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika ariel

Termin ludobójstwo o ile

Termin ludobójstwo o ile pamiętam powstał na porzeby procesu w Norymberdze i wymyślił go polski Żyd. 
Zbrodnie są faktem ale ludobójstwo jest faktem politycznym. 
Ostatnio przykład politycznej interpretacji tego terminu mieliśmy w polskim sejmie za co na Ukrainie w podzięce polski prezydent został wysmarowany jajkiem przez Ukraińca.

Portret użytkownika morfeusz

a kto wkoncu oskarzy tego

a kto wkoncu oskarzy tego terroryste najwiekszego baraka obame? za wszystkie jego zbrodnie?wikiliks juz opublikowalo nagrania jak zabijaja cywilna ludnosc  i jak gina ich zolnierze od ognia swoich.kto za to odpowie???moze koreanczyk polnocny przestanie srac wyrzej niz ma dupe i wkoncu zrobi porzadek z tym obama.wszyscy sie ich boja jakby kurwa byli bogami,a opozycjonistow najlepiej nazwac terrorysta.kto dał im prawo decydowac o zyciu drugiego?kto dal czlowiekowi prawo decydowac kto ma zyc a kto nie.

Kochane pieniążki cóż by głupcy robili gdybyście nie istniały ;]

Portret użytkownika Zenek

Zacieranie sladów po zdrodni

Zacieranie sladów po zdrodni przeciwko ludzkości znanwj jako "obalanie Kadafiego". Boją cię kolejnego Miloszewicza jaki im przed sądem wypunktuje niechciane tajemnice. Dla pewności wolą skrytobójczo zabić "kukułcze jajo".

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem