Symulacja poprzedniego przebiegunowania słonecznego

Kategorie: 

Poniższe nagranie przedstawia wizualizację słonecznego pola magnetycznego, jakie zarejestrowano od stycznia 1997 roku do grudnia 2013 roku. Możemy dzięki temu zobaczyć poprzednie przebiegunowanie naszej gwiazdy i stopień postępu tego procesu w czasach dzisiejszych.

 

Fioletowe linie pokazują polaryzację ujemną a zielone dodatnią. Szare linie wyznaczają obszary o dużej zmienności magnetycznej. Widać wyraźnie kiedy następuje odwrócenie biegunowości. Proces ten jak wiadomo przebiega co 11 lat, lub troszeczkę dłużej. Okres ten zwany jest cyklem słonecznym. Wszystko wskazuje na to, że obecny, 24 cykl zbliża się do końca.

 

Jak widać na powyższym nagraniu, poprzednim razem, gdy rozpoczynał się aktualnie trwający cykl, nastąpiło całkowite odwrócenie polaryzacji pola. Astrofizycy twierdzą, że wszystko wskazuje na to, iż wkróce rozpocznie się kolejne takie zjawisko. Przebiegunowanie powinno się zacząć do Nowego Roku. Zjawisko to będzie miało ogromną skalę, ponieważ dojdzie do zmiany linii pola magnetycznego sięgających aż za Plutona.

Zwykle w okresie przebiegunowania dochodzi do sporej aktywności słonecznej, dlatego naukowcy nie są do końca pewni, czy to co widzieliśmy w ostatnich miesiącach to rzeczywiście szyt cyklu, czy też przed wędrówką lini pola zobaczymy jeszcze silną aktywność z naszej gwiazdy.

 

 

 

Więcej informacji na temat aktywności słonecznej można znaleźć na portalu zmianysolarne.pl

 

Źródło: http://zmianysolarne.pl/wiadomosc/nowa-wizualizacja-pokazuje-przebiegunowanie-slonca

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika ekscelencja

Witam Wszystkich! jestem

Witam Wszystkich!
jestem ciekawy czy te barwy - fioletowa i zielona to rzeczywiste promieniowanie czy dodane dla zobrazowania procesu przebiegunowania. Jeżeli to rzeczywiste barwy to zobaczcie co oznaczają? Fiolet - czakra korony - duchowość, zieleń - czakra serca, uzdrawianie. Bardzo mi się te kolory podobają. Jeżeli wskutek przebiegunowania będzie odwrotnie oznaczałoby iż serce weźmie górę. Dobrze by było!!! Tak sobie reflektuję...

Portret użytkownika Cristof

Nie bardzo wiem czemu to dla

Nie bardzo wiem czemu to dla Ciebie ma znaczenie ? Zastanawia mnie czemu tak interesuje cię moja wiara...
w tamtą i w tą, co tydzień a jak mam potrzebę to i częściej 
Chcę abyś wiedział że nie mam nic do twojej wiary, a jak poczułeś sie czymś urażony to przepraszam, ale nie tylko mnie męczy czytanie pod każdym tematem o UFO, 
 
chyba nie będziesz mnie pytał o Ewangelię z niedzielnej mszy ? Wink

Viva Cristo Rey 

Portret użytkownika Cristof

@zibi    Znowu ci przeszkadza

@zibi 
 
Znowu ci przeszkadza moja wiara ? oj przecież już pisałem że pomimo ciężkiej choroby byłem w Kościele...  więc "diabełku" schowaj swe rogi. 
Jakie 3 opinie ? 
Ty naprawdę jesteś jakimś chorym fanatykiem ?, najpierw wmawiasz dookoła że jestem jakimś rządowym dezinformatorem, a teraz wmawiasz że mam 3 konta ? 
Chłopie zajmij się czymś pożytecznym niż oczernianie innych bo nie podobają ci sie czyjeś poglądy.  
Zaskoczę cię, wcale nie przeszkadza mi że wierzysz w "UFOnautów", wierz sobie w co chcesz. Przeszkadza mi tylko to że pod każdym tematem wyrażasz swój fanatyzm na temat UFO, nie widziałem ani jednego twego postu dotyczącego czegoś innego niż UFO,  może po prostu jestem tu za krótko ?
Gdzieś przeczytałem że podobno jesteś żonaty ? chyba pod tematem z aktywnością wulkanów... zacytuję aby wszyscy widzieli :
"widziałem jak z wysokości chmur spadł obiekt wyglądał jak by się palił takie ognisko i wpadł w brzozy,do tego zawołałem moją żone niedowiarka i widziała jak błyskało na jasno niebiesko,zapaliła latarke i przestało błyskać" ,
z tego wnioskuję że jesteś dorosłą osobą i to mnie przeraża że popadłeś w fanatyzm...
Mam nadzieję że robisz to tylko ironicznie, żartujesz sobie
Mam wrażenie że to Tobie bardzo przeszkadza moja wiara, bo tylko raz we wszystkich postach napisałem że jestem Katolikiem a Ty bez przerwy nawijasz o mojej wierze ??? Co ci przeszkadza że wierzę w Boga ? może mój avatar Ci przeszkadza ? napierśnik zbroi husarskiej, pozdrawiam 
 
i co ja mam do tego że ktoś ci filmiki usuwa ? 
stąd pewnie twoja frustracja
 

Viva Cristo Rey 

Portret użytkownika zibi

O Cristof jak dobrze cię

O Cristof jak dobrze cię widzieć niech zgadne nie byłeś w kościele w niedziele i nie musisz wierzyć twoja sprawa jak narazie kościół siedzi cicho na ten temat,zdziwiły mnie twoje nagłe 3 opinie pachnie mi ustawką,chyba nie masz kilku kont jak nie którzy tu.Twoje mówienie że nie ma obcych a życie istnieje tylko na ziemi, nie masz potwierdzenia,podaj mi coś że ich nie ma,ja akurat mam inne zdanie a do tego mi filmiki usuwają, dla czego mam tobie uwierzyć z czego,mam pomysł może zgłoś że cię strasze obcymi na początek zgłoś naruszenie  tu na zmianach na ziemi ,załuż mi sprawe,jak wygrasz jeszcze kase zarobisz ,z miłą chęcia spotkam się w sądzie,wiesz straszenie to też paragraf,to by było prawdziwe show ,może jak nie ty może ktoś,i zaczniemy sobie udawadniać istnieją nie istnieją,zastanów się dobrze jest duża kasa do zarobienia albo do stracenia, ale ty jesteś pewien

Portret użytkownika Cristof

@zibi ty wciąż swoje  i

@zibi ty wciąż swoje 
i wmawiasz nam że to my rozpowszechniamy rządową propagandę ? to ty pleciesz bzdury , nie ma żadnych kosmitów i nie było . Życie istnieje tylko na Ziemi , 
jesteś fanatykiem z każdej czarnej plamki zrobisz UFO , tutaj też...
wracaj do domu , pisz na forum dla fanatyków UFO 
to już naprawdę jest fanatyzm , jak widzę twoją aktywność to jedynie piszesz o UFO , wszędzie widzisz ufo ,
 
Może jesteś jakimś propagatorem New Age ?

Viva Cristo Rey 

Portret użytkownika Pio'76

Daleko wyciągnięte

Daleko wyciągnięte podejrzenia co do istnienia życia jedynie na Ziemi. Do niedawna "nie było" innych planet. Teraz mamy ich ponad 1000.
Nie ignorowałbym również wszystkich relacji świadków spotkań z obcymi.
Oczywiście niektórzy mają zbyt pobudzoną wyobraźnię i powtarzają scenariusze filmowe, no ale kto im zabroni? Wink

Portret użytkownika Zenek

"Zwykle w okresie

"Zwykle w okresie przebiegunowania dochodzi do sporej aktywności słonecznej, dlatego naukowcy nie są do końca pewni, czy to co widzieliśmy w ostatnich miesiącach to rzeczywiście szyt cyklu, czy też przed wędrówką lini pola zobaczymy jeszcze silną aktywność z naszej gwiazdy."
 
- to co było obserwowane 28 listopada to było:
wersja 1 - Powiedz Antychrystowi Madagaskar,
wersja 2 - Spieprzaj do Piekła ISONie.
 
Ta aktywność nie oznacza ani "przebiegunowania" ani "szczytowania". Po prostu trza było posprzątać śmiecie jakim się wydawało iż "ludzkość przegrała a oni przejmą planete" (patrz "zapowiedzi" yahvoida Enkiego od Łobos.
 
Luty za to zapowiada się nad wyraz "słonecznie".  Biggrin
 
 
 

Portret użytkownika zibi

  Nie chcę nikogo straszyć

 

Nie chcę nikogo straszyć ale wiecie co to jest,uchwyciłem  to w ostatnich setnych sekundach te niby meteoryty co spadają na ziemie,mówiłem że to obcy, a spadło tego już tysiące jak podał portal tutaj zmiany na ziemi,tak normalnie postawił bym wojsko na baczność,może grozić ludzkości niebezpieczęństwo,ta końcówka nie wygląda na meteor

Portret użytkownika Pulsar

@zibi Możesz to dokładniej

@zibi
Możesz to dokładniej opisać ?
 
Ciekawe spostrzeżenie....
W Biblii można znaleźć podobne wyjaśnienie.
W Księdze Apokalipsy wspomniano:
"...gwiazdy nieba spadły na ziemię, tak jak drzewo figowe potrząsane silnym wiatrem zrzuca swe niedojrzałe figi."

Czym są te "gwiazdy nieba" też można znaleźć w tej księdze.
W księdze Hioba przyrównano do jaśniejących gwiazd porannych... - aniołów (Synów Bożych)  (Hi 38:4-7).
W podobnym tonie wyraża się też Księga Apokalipsy:
"Zrzucony więc został wielki smok, pradawny wąż, zwany Diabłem i Szatanem, który wprowadza w błąd całą zamieszkaną ziemię; zrzucony został na ziemię, a z nim zostali zrzuceni jego aniołowie.
 
Tak więc, nie zawsze spadają na ziemie materialnie ciała.... czasami spadnie coś niematerialniego !
 

Portret użytkownika ARTUR

Skąd można podejrzewać że to

Skąd można podejrzewać że to desant ? Poniżej jest temat o wybuchu supernowej , doszły neutrina do instalacji na biegunie pd. , doszło promieniowanie gamma , doszło światło gdyż widzimy wybuch , mamy też osadników uciekających przed zagładą .Władze Ziemi od dawna wiedziały o wybuchu i dlatego siłami wielu krajów wybudowano " radar " neutrin nie na północy czy równiku ale na Antarktydzie gdyż tam jest najlepsze miejsce do obserwacji , zbudowano też schrony gdyż nie wiadomo kogo jeszcze na Ziemię przywieje a także na wypadek zwiększonego promieniowania , USA np.  w parku Yosemite na zachodzie kraju przejęło pod nadzór wszystkie groty i tunele ukrywając masę sprzętu , tam skały zbudowane są z granitu .

Portret użytkownika greenish

masz rozbujana wyobraznie i

masz rozbujana wyobraznie i potrzebe apokaliptycznych wydarzen a wiesz czemu? Bo czytasz i zaglebiasz sie w takich tematach naapedzajac kolko coraz bardziej. Jesli masz odpowiednni wiek do straszenia ludzi przypomni sobie co odczuwalas i myslales widzac na zywo 9/11 a teraz ogarni mysl w glowie ze staniesz sam na sam z istota ktora nie ma wyobrazni, bo jej nie potrzebuje.
Ave

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem