Na świecie gwałtownie spada populacja trzmieli i pszczół

Kategorie: 

Matthias Fuerst  z University of London mówi, że liczba trzmieli i pszczół spada gwałtownie na całym świecie. Przyczyną mogą być wirusy i grzyby. To kolejny naukowiec, który próbuje zwrócić uwagę na poważny problem, donosi Gismeteo.

 

Fuerst i jego koledzy od kilku lat prowadzą badania nad pszczołami. Naukowcy próbują dowiedzieć się, dlaczego ich liczba maleje, szczególnie w ostatnich dwóch latach. Badacze odwiedzili 26 regionów Wielkiej Brytanii. Połapali pszczoły i trzmiele w celu przeprowadzenia ekspertyz pod kątem obecności grzybów, roztoczy i chorób.


Okazało się, że większość owadów zmaga się z pasożytem Nosema ceranae. Atakują je także szkodliwe grzyby, co prowadzi do odkształcenia skrzydeł i innych problemów związanych z kondycją tych stworzeń. Wszystkie owady mają zarażać się rzekomo od dziko żyjących trzmieli. Ponadto przeprowadzono eksperyment.

Naukowcy dodali zarodniki grzybów i wirusy do słodkiego nektaru, którym karmią się dzikie pszczoły. Stwierdzono, że w związku z tym średnia długość ich życia skróciła się o sześć dni.


 

 

Wiadomość pochodzi z portalu poświęconego przyrodzie

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika gwiezdnywendrowca

A wszystkiemu są winni ludzie

A wszystkiemu są winni ludzie bezduszni i bez serca o gadzich instynktach, których tylko zysk się liczy. GMO, Pestycydy. Herbicydy firmy Monsanto oto przyczyna umierania tak wspaniałych i cudownych owadów, które za opiekę złotem odpłacają. Opiekuję się pszczółkami. Trzeba sercem patrzeć  na otaczająca nas żywą planetę ,to wtedy i tylko wtedy ją wraz z różnorodnością istnień będziemy wstanie uratować. Opracowuję metodę zasadzie już mam gotową do szybkiego rojenia się pszczółek. Jeszcze tylko muszę do tego przekonać jak najwięcej pszczelarzy , będzie ciężko ,ponieważ większość nastawiona jest na zyski i w okresie rojenia w barbarzyński sposób uśmierca królowe aby nie powstawały nowe rodziny pszczele, tym sposobem zwiększają wydajność robotnic ,bo po zlikwidowaniu królowej wyrojone pszczoły wracają do ula zamiast tworzyć i powielać nowe rodziny. W sezonie z jednej rodziny wychodzi do trzech nowych rodzin. Więc sami widzicie ,że dla zysku i sami pszczelarze przyczyniają się do zmniejszania populacji pszczół na świecie.  Pozdrawiam świadomych i jednocześnie ogromnie się cieszę ,że jest nas coraz to więcej świadomych. NASI GÓRĄ!

Jst asertywny. Więc nie oczekuję od  świata moralnści, po prostu zmieniam go sobą. Świat i otaczająca nas rzeczywistość jest taka jaką kreujemy ,więc nie należy oczekiwać czegoś innego niz nasze poglądy.

Portret użytkownika bruno

Ostatnimy czasy ciągle

Ostatnimy czasy ciągle powielacie różne kretynizmy z sieci!!! Ten portal zaczyna schodzić na psy. Za wymieranie pszczół i nie tylko odpowiedzialne są fale elektromagnetyczne a nie żadne grzyby. Jakoś tyle tysięcy lat pszczoły miały się dobrze a akurat teraz w dobie gigantycznego smogu elektromagnetycznego pszczoły wymierają z powodu grzybów? Tylko kretyn jest w stanie w to uwierzyć.

Portret użytkownika Pulsar

Się nie dziwię, że spada

Się nie dziwię, że spada liczba pszczół.
Nagminne stosowanie chemii w rolnictwie (np: imidacloprid, hydrometylofurfural), by zwiększyć zyski że sprzedaży, nie patrząc na dalekosiężne skutki, jakie niesie podkręcanie śruby sprzedaży płodów rolnych oraz miodów - niesie zagładę całemu ekosystemowi. Co godzinę ponoć ginie jakiś gatunek na ziemi. Życie na ziemi jest połączone w łańcuch ekosystemu. Każdorazowe wykruszanie się tych ogniw powoduje rozsypanie się owego systemu i to z chciwości człowieka.   

Portret użytkownika tubylec

Wirusy i grzyby .. no jasne,

Wirusy i grzyby .. no jasne, wszystkie organizmy na Ziemi od waleni po pszczoły nagle okazały się bardzo chore .. zapylaczy ubywa m.in. dlatego bo przybywa upraw GMO których ani pszczoły ani trzmiele ani nic nie będzie zapylać, bo owady nie są głupie i w przeciwieństwie do ludzi mają instynkt samozachowawczy. I przez to jest coraz mniej pożywienia dla nich, nie będą jeść miodku GMO i dlatego zmniejszyły populację. Bojkotują Monsanto tak po prostu a ludzie zamiast brać z nich przykład to dopiero debatują, czy bojkotować czy nie.
W przyszłości bardzo będzie potrzebna wiedza jak przywrócić populację pszczół czy życie organiczne gleby, jak odtruć wodę, odbudować ekosystem .. uczcie się tego już dziś.

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem