Strzelanina w amerykańskiej bazie wojskowej - zginęło czterech żołnierzy

Kategorie: 

Napastnik uzbrojony w broń otworzył wczoraj ogień do żołnierzy piechoty morskiej w mieście Chattanooga w stanie Tennessee. Incydent miał miejsce w bazie rezerwistów amerykańskiej marynarki wojennej oraz w wojskowym centrum rekrutacyjnym. Zginęło 5 osób, wraz z napastnikiem.

 

Służby podejrzewają, że atak na amerykańskich żołnierzy mógł mieć związek z islamskim terroryzmem. Lokalny prokurator określił go jako akt krajowego terroryzmu. Świadkowie twierdzą, że 24-letni Muhammad Youssef Abdulazeez najpierw otworzył ogień w stronę centrum rekrutacyjnego, lecz podczas tego ataku nikt nie został ranny.

 

Mężczyzna poruszał się samochodem i udał się kilkanaście kilometrów dalej do bazy rezerwistów amerykańskiej marynarki wojennej, gdzie otworzył ogień. Zanim napastnik został zastrzelony, zdołał zabić czterech żołnierzy oraz zranić trzy kolejne.

 

Służby badają obecnie, czy Abdulazeez został zainspirowany organizacjami terrorystycznymi, takimi jak ISIL. Co ciekawe, znajomi mężczyzny nie mogą wyjść ze zdziwienia i opisują go jako spokojnego, mądrego i porządnego człowieka, który ich zdaniem  nigdy nie dopuściłby się do podobnego czynu.

 

 

Źródło: http://www.reuters.com/article/2015/07/16/us-usa-shooting-tennessee-idUSKCN0PQ1WY20150716

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Made in Poland

    "Co ciekawe, znajomi

    "Co ciekawe, znajomi mężczyzny nie mogą wyjść ze zdziwienia i opisują go jako spokojnego, mądrego i porządnego człowieka, który ich zdaniem nigdy nie dopuściłby się do podobnego czynu."
To tak samo jak u nas muzulmanscy sprzedawcy kebabow. To samo napisza gazety za pare lat gdy zaczna sie dziac podobne rzeczy w Polsce. Wystarczy tylko pozwolic im sie tu osiedlac i rozmnazac. A kto bedzie za to odpowiedzialny? Nikt inny, jak ci, ktorzy ich tu utrzymuja kupujac u nich kebaby. Kupujac kebaba wspierasz powstawanie Panstwa Islamskiego w Polsce. A pisze to nie z nienawisci rasowej czy religijnej, ale z troski o swoje dzieci i wnuki. Moze komus to da do myslenia.
 

Portret użytkownika niewolnik 32765

mieszkam w anglii i boje sie

mieszkam w anglii i boje sie o przyszlosc mojego syna. Kolorowe gangi robia co chca a policja slabo sobie z tym radzi, islamisci gwalca dziewczynki, kiedys nie do pomyslenia, teraz codziennosc. Niepozwolcie zrobic tego samego z polski!! to wasz kraj wy decydujcie kogo wpuszczacie, nie UE czy sprzedajny rzad!! przynajmniej niech ta czesc swiata zostanie normalna, bo multikulti to coagle napiecia, konflikty, nietolerancja i bomba zegarowa, jak wybuchnie bedzie wojna cywilna.

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem