Stosunki irańsko-izraelskie mogą wyglądać inaczej niż nam się to pokazuje

Kategorie: 

Media wtłoczyły ludziom w głowy pewne schematy. Każdy z nas po prostu wie, że Prezydent Iranu Mahmud Ahmadineżad to straszny antysemita i wcielony diabeł niewiele lepszy od Hitlera, który chce śmierci wszystkich Żydów. Tak go zresztą przedstawiał jeszcze wczoraj na "spontanicznej" demonstracji antyirańskiej pod ONZ, pokrzykujący burmistrz Rudolf Giulliani. Jednak nic bardziej błędnego. Ahmadineżad sam jest z pochodzenia Żydem a jego stosunek do tego narodu jest bardzo przychylny, co dobrze pokazuje powyższy film.

Jest to nagranie sprzed 5 lat, ale dzięki niemu świetnie widać poziom manipulacji serwowanej nam w rozmaitych dezinformacyjnych programach telewizyjnych. Otóż wrogiem Iranu według słów liderów tego kraju jest międzynarodowy syjonizm a nie naród żydowski, jako taki. Jest to zresztą rzeczą oczywistą,  że jak w każdym narodzie tak i u Żydów są ludzie dobrzy i źli. Ahmadineżad zdaje się to właśnie manifestować.

 

Nagranie Ahmadineżada, któremu błogosławią ortodoksyjni Żydzi wzbudziłoby zapewne zrozumiały dysonans w zmanipulowanych głowach, dlatego z pewnością nie zobaczymy go w mediach głównego nurtu. Większość inteligentnych ludzi z pewnością bez względu na okoliczności zobaczy tym jedną wielką sprzeczność. Tak jednak nie jest a stanowisko konserwatywnych Żydów względem Izraela i jego władz jest prawie tak samo radykalne jak to prezentowane oficjalnie z Teheranu. Świat jest po prostu dużo bardziej skomplikowany niż nam się to przedstawia.

 

Premier Izraela, Benjamin Netanjahu, zaprezentował wczoraj w ONZ sugestywną grafikę z bombą wskazując na konieczność wyznaczenia jak to nazwał "czerwonej linii" nie do przekroczenia. Według jego słów irański program atomowy jest już w drugiej fazie i szacuje się jego postęp na 90%. Przy aktualnym tempie prac Netanjahu spodziewa się, że w marcu 2013 Iran będzie miał broń jądrową.

 

Ahmadineżad zapytany w wywiadzie dla amerykańskiej telewizji czy ma bombę atomową albo czy ją buduje odparł, że bomby nie ma a jego lud chce tylko wykorzystać atom do produkcji energii elektrycznej. Zaznaczył jednak ironicznie, że nawet gdyby miał bombę to cóż znaczyłaby jego jedna bomba do 3500 amerykańskich. Dodał, że musiałby być szaleńcem, aby atakować USA przy takiej różnicy potencjałów. Mimo tych koncyliacyjnych słów atmosfera niechęci wobec Iranu i jego przywódcy jest szczególnie wyczuwalna.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika sandra

Żydzi obecni na tym spotkaniu

Żydzi obecni na tym spotkaniu to Naturei Karta organizacja żydow odrzucających syjonizm i prawo istnienia panstwa Izrael ,uczestnicza w wielu protestach razem z muzulmanami przeciwko swojemu rzadowi ,chca aby ziemie okupowane nalezały do Palestyny ....

Portret użytkownika luki

Mojim skormnym zdaniek

Mojim skormnym zdaniek prezydent Iranu jest bardzo dobrym przywódcą można to wyczytać z jego twarzy,mam mocne przeczucie ,że on ma jakiegoś mocnego Asa w rękawie może nim być np. sam naród! + wiedza starorzytnych .3mam kciuki za naród Irański i za wszytkie narody zniewolone(w tym Polskę) przez syjonistyczną mafję .

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

niedawno pisałem, że

niedawno pisałem, że illuminaci sterują wszystkimi religiami świata.. dostałem parę minusów.. Nie chcę powiedzieć... : "a nie mówiłem?"KOntrola tych religii daje strategiczne podstawy dla władzy, poprzez balansowanie antagonizmami i pretekstami do wojen globalnych.

Portret użytkownika ja

Słyszał ktoś o Zielonej

Słyszał ktoś o Zielonej Rewolucji w Iranie? Może wszystko jest tylko wielkim spektaklem a ludzie, ci najzwyklejsi mają mysleć dwojako "maja wybor" albo tak jak podają mass media albo przeciwnie tak jak inne źródła a prawda jest zgoła odmienna Smile Wojna Światowa która wisi w powietrzu jest jak ładunek wybuchowy ale detonatorem nie będzie Iran czy Izrael tylko sytuacja w innych krajach gdzie rosnie niezadowolenie do władz :/

Portret użytkownika ja

polityka to sztuka

polityka to sztuka uzyskiwania korzyści. Każdy powód jest dobry. A jakby nie patrzeć tamten region ma w tym większe dziejowe doświadczenie niż na przykład my. Zagrożenie może być propagandowe, ale korzyści mogą być jak najbardziej realne. Pieniądze, dotacje, wsparcie finansowe i militarne, ustępstwa tych którzy są sojusznikami naszego "wroga". I wiele innych korzyści można jeszcze odnosić. To jak w tej piosence z filmu Misja specjalna "Warto mieć wroga".

Portret użytkownika admin

Na niewiarygodne to często

Na niewiarygodne to często poruszają tematy, które trafiają na innemedium.pl i to jest raczej odpowiednik tej strony a nie ZnZ, już dwa razy zreszta wp.pl próbowała się ze mną dogadać nawet, żeby copy/paste robić z mojej zawartości na swoich stronach, ale ich pogoniłem Smile

Portret użytkownika lemo

  Moje dzieci, pokój niech

 Moje dzieci, pokój niech będzie z wami.Biada duszom, które nadal podążają w ciemnościach, ponieważ wielu się nie obudzi! Ponownie wam mówię, uporządkujcie swoje rachunki i pojednajcie się jak najszybciej z waszym Ojcem Niebieskim, aby wasze dusze nie zaznały ognia Bożej Sprawiedliwości.  Zaprawdę mówię, że ktokolwiek jest w grzechu ciężkim, jeśli nie okaże szczerej skruchy i nie powróci na drogę zbawienia, jego dusza może zostać stracona w głębinach otchłani, kiedy nadejdzie oświetlenie sumień.Ostrzegam was, zbuntowane i grzeszne owce powracajcie do stada i trzymajcie się z dala od grzechu; zbliżcie się do jednego z Moich pasterzy i wyznajcie swoje winy; nie bójcie się, jestem Dobrym Pasterzem, który daje swoje życie za owce, który opuszcza dziewięćdziesiąt dziewięć, aby iść szukać zagubionej owcy.   Pojednajcie się z waszym Wiecznym Pasterzem, abyście mogli być na zielonych pastwiskach i orzeźwiających wodach, gdzie zaspokoicie swój głód i pragnienie.Żałuj i nawracaj się zbuntowana młodzieży, żałujcie i nawracajcie się prostytutki, homoseksualiści, cudzołożnicy, rozpustnicy, narkomani, alkoholicy, kłamcy, złodzieje, czarownicy, zazdrośnicy, matki popełniające aborcję i inne dusze chodzące w grzechu ciężkim, aby wasz krok w wieczność nie stał się wiecznym koszmarem.  Czas Mojego ostrzeżenia jest bliski i puka do drzwi, nie grzeszcie więcej; wasze dusze giną i wielu nie powróci; cisza śmierci przyjdzie na wielu i nikt was nie usłyszy.Och ludzie, którzy jesteście w grzechu ciężkim, letniego serca, jeśli się nie obudzicie z Moim ostrzeżeniem, zapewniam was, że zginiecie na wieczność! Już jeźdźcy Mojej Sprawiedliwości zbliżają się i przynoszą spustoszenie mieszkańcom Ziemi. Na co czekacie uporczywi grzesznicy, aby powrócić do Boga? Przypominam wam, że podczas Mojej Sprawiedliwości nie będzie czasu na miłosierdzie.Rodzice nie bądźcie niemymi psami, wasze duchowe milczenie będzie zatraceniem dla waszych rodzin!   Mówcie w każdym czasie, mówcie waszym dzieciom, że życie wieczne lub śmierć wieczna jest prawdziwe; że piekło i demony istnieją i oczekują na grzeszników i na tych wszystkich, którzy żyją z dala od Boga i łamią Jego przykazania.Rodzice pojednajcie wasz dom z Bogiem, dawajcie dobry przykład waszym dzieciom, chodźcie na Mszę Świętą z waszymi dziećmi, szukajcie Moich pasterzy, wy i wasze rodziny spowiadajcie się z waszego życia i zachęcajcie członków waszej rodziny, ponieważ zaprawdę powiadam wam, że odpowiecie przede Mną za utratę waszych rodzin.  Słuchajcie co mówi Moje Słowo i tak czyńcie:  ”Już siekiera do korzenia drzew jest przyłożona. Każde więc drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, będzie wycięte i w ogień wrzucone.” (Mat 3:10)Ostrzegam was rodzice, abyście nie musieli jutro płakać. Wy i wasze rodziny powracajcie do Boga, abyśmy byli jedną rodziną w królestwie Mojego Ojca.Wasz Pasterz: Najświętszy Sakrament: umiłowany, który nie jest kochany.http://dzieckonmp.wordpress.com/category/inne-oredzia/

Portret użytkownika wer

To chyba jakiś jezuita na

To chyba jakiś jezuita na kolanie pisał.Zaciąga za bardzo językiem katolickim...,,matki popełniające aborcję"- można popełnić np.błąd,gafę,przestępstwo itp.lecz aborcji to można się poddać a nie popełnić chyba,że jakaś kobieta jest wstanie sama na sobie tego zabiegu dokonać(przeprowadzić).,,chodźcie na Mszę Swiętą..."(w pogańską niedzielę kultu słońca)W 1440 roku sobór florencki wydał formalny zakaz obchodzenia soboty jako  Dnia Świętego.Sobota była święcona przez chrześcijan jeszcze w XV wieku zwłaszcza przez Waldensów i Anababtystów.Według niektórych niedziela,która została ,,mianowana" przez koścół katolicki jako Dzień Święty jest ,,znamieniem bestii"-ale to historia długa i na inny temat.,,szukajcie moich pasterzy wy i wasze rodziny spowiadajcie się z waszego życia" -spowiedź uszna została wprowadzona w 1215r. na IV soborze laterańskim i jest to w tej chwili najlepszy ,,wywiad środowiskowy" co,kto,gdzie,i kiedy.Czyli kawa-na ławę i to na kolanach.To tak w telegraficznym skrócie. 

Portret użytkownika jesion

o jacież ... :) (tak tylko

o jacież ... Smile (tak tylko sobie mamroczę pod nosem..."zawrcajcie" -a moze nie można juz zawrócić bo nie ma dokąd ? może to "ulica jednokierunkowa zakończona robotami drogowymi z ostra "przepaścią? ...   "chodźcie na Mszę Świętą z waszymi dziećmi," - i tutaj Cie popieram !!! Jesli juz musicie to NIGDY DO SPICZASTYCH DOMKÓW NIE POZWÓLCIE DZIECIOM CHADZAĆ SAMOPAS ALBOWIEM CIEMNE ICH ZAKAMARKI I LEPKIE PASTERZY PALUCHY NIE JEDNO JUŻ ZŁO NIE NAPRAWIONE POCZYNIŁY !  Bądź zdrów lemo i nie strasz bo to już było :) 

Największym wynalazkiem ludzkości jest nóż na drugim biegunie stawiam koło. 

Portret użytkownika jesion

dlaczego używasz słowa

dlaczego używasz słowa "wiara" ? a nie stwierdzasz iż jesteś o "tym" przkonany ? Smile albo coś wiesz albo wierzysz że trzeba to wiedzieć Smile (i nie rozmawiaj z nimi ich językiem bo zawsze ich "będzie na wierzchu" -i nie chodzi o pobieranie energii z "bliźniego" czyli "mienie ostatniego słowa" Smile

Największym wynalazkiem ludzkości jest nóż na drugim biegunie stawiam koło. 

Portret użytkownika Jacek

Każdy polityk to tylko

Każdy polityk to tylko "twarz". Ahmadineżad może zdradzić Iran i być żydowskim zdrajcą, tego nikt nie wyklucza. Ale już tworzenie z niego drugiego Hitlera, to obecnie nadużycie i żydowskie śmierdzące gierki, nie warte komentarza.

Portret użytkownika 85r

Ortodoksyjni żydzi ucza

Ortodoksyjni żydzi ucza talmudu w którym zapisane jest by niszczyć gojów czyli nas.To że Ahmadineżad jest w takich dobrych stosunkach z żydami to raczej nic dobrego dla iranu nie znaczy. Znaczy tyle że  w iranie rządzi człowiek żydów. A to co media kreują to jest wykreowany scenariusz w który wpisują się odpowiednio dwie strony konfliktu po przez swoje wypowiedzi na arenie międzynarodowej. Tak przy okazji hitler też miał kożenie żydowskie, gdyby nie talmud to prawdopodobnie nie powstał by mein kampf a następnie państwo izrael. Nauki talmudu:http://www.youtube.com/watch?v=Zr75XP3zErY

Portret użytkownika Juszka1980OGL

Dlaczego tak najeżdzacie na

Dlaczego tak najeżdzacie na nich, przecież w tym wszyskim chodzi o kase podchody że ten zaatakuje tego lub tamtego są troche śmieszne, w tym wszystkim najlepsze jest to że ropa drożeje (Iran na Smile USA sprzedaje broń jak ciepłe bułeczki ( no i sami sie dozbrajają) Ruscy tak samo-kasa. ps był tu artykuł o tym że 25/26 września rozpocznie się atak na iran no i co z tego wyszła - przepowieści jak z tarotapozdrawiam Juszka

Portret użytkownika 777

Niektórzy wtajemniczeni żydzi

Niektórzy wtajemniczeni żydzi wiedzą iż Jezus Yeshua jest Mesjaszem !"..Świat żydowski trzyma tę tajemnicę nie wiedząc co z nią uczynić, jak ją zinterpretować, jak ją przełknąć. Jest tak wybuchowa, a jednocześnie tak prawdziwie porażająca, że ortodoksyjni Żydzi nie chcą w nią uwierzyć.Sprawa dotyczy notatki sporządzonej przez zmarłego w styczniu 2006 roku w wieku 108 lat rabina Yitzak Kaduri, jednego z najbardziej poważanych rabinów w historii. Rabin Kaduri, specjalista Talmudu i kabały, na kilka miesięcy przed swoją śmiercią spisał na małej karteczce swoje ostatnie słowa. Zaklejona w kopercie notatka miała być według życzenia rabina otwarta dopiero teraz. Gdy ją w końcu odczytano, wybuchła burza.Na kartce rabin Yitzhak Kaduri zapisał imię Mesjasza, na którego z utęsknieniem czekają Żydzi od tysięcy lat. Ku konsternacji ortodoksyjnych Żydów, jak również niedowierzaniu wszystkich Żydów na świecie, rabin Kaduri zapisał, że Mesjaszem, który przyjdzie jest Yehoshua, zwany także Yeshua, nam wszystkim znany jako Jezus. „Podniesie On ludzi i udowodni, że Jego słowa i prawo są ważne” – zapisał rabin Kaduri.Zdanie powyższe zapisane po hebrajsku brzmi: Yarim Ha’Am Veyokhiakh Shedvaro Vetorato Omdim, z którego ortodoksyjni Żydzi interpretując je w świetle stosowanych przez siebie kabalistycznych schematów, wyczytują właśnie imię Yehoshua, syna Yohozadaka. Opis Mesjasza – podany na oficjalnej stronie internetowej kaduri.net – zbliżony jest do opisu przyjścia Pana Naszego Jezusa Chrystusa, danego w Nowym Testamencie. „Czy uwierzymy w Mesjasza od razu?” – pyta się rabin Yitzhak Kaduri. „Nie, na początku niektórzy z nas uwierzą w Niego, inni jednak nie. Łatwiej będzie uwierzyć w Niego i podążyć za Nim ludziom nie-religijnym niż ortodoksyjnym. […] Trudno będzie uwierzyć i zrozumieć Mesjasza nawet wielu dobrym ludziom. Przywództwo Mesjasza, który przychodzi w ciele i krwi, jest trudne do zaakceptowania dla wielu. Jako przywódca, Mesjasz nie będzie piastował żadnych stanowisk, ale będzie pomiędzy ludźmi, jak również będzie korzystał z mediów do komunikowania się. Jego panowanie będzie czyste i pozbawione osobistych i politycznych celów. Podczas swego Królestwa, panowały będą tylko Sprawiedliwość i Prawda.”Rabin Kaduri stwierdza dalej, że “Objawienie Mesjasza przyjdzie w dwóch fazach: w pierwszej będzie potwierdzał swoją pozycję jako Mesjasz, jakkolwiek nie ujawni się. Potem ujawni się niektórym Żydom, niekoniecznie tym uczonym w Piśmie [Torze]. Ujawni się nawet ludziom prostym. Dopiero wtedy ujawni się On całemu narodowi, a ludzie będą dziwili się: ‘Czy to jest ten Mesjasz?’ Wielu będzie znało Jego Imię, lecz nie będzie wierzyło, że ten właśnie jest Mesjaszem”.Rabin Yitzchak Kaduri powiedział swego czasu swoim studentom, iż “Gdy Mesjasz przyjdzie, wyzwoli On Jerozolimę spod panowania innych religii, które chcą rządzić tym miastem. Będą one walczyły pomiędzy sobą.”Pismu Israel Today udostępniono wiele własnoręcznie sporządzonych przez rabina Yitzchak Kaduri manuskryptów. To co natychmiast rzuciło się w oczy specjalistom, była duża ilość symboli przypominających krzyż. Według żydowskiej tradycji, używanie krzyży i krzyżyków jest niedopuszczalne. Jak podkreślają specjaliści, nawet używanie zwykłego znaku plus („+”) jest zabronione, gdyż przypomina on krzyż. Syn rabina Kaduri, rabin David Kaduri zapytany o znaczenie tych licznych zakazanych znaków sporządzonych ręką swego ojca, nie jest w stanie udzielić sensownej odpowiedzi. “To są znaki Anioła” – mówi, lecz przyparty do muru nie znajduje innej odpowiedzi i stwierdza, że nie ma pojęcia. Po chwili wyjaśnia jednak, że jego ojciec miał duchowe spotkania z Bogiem i spotykał w śnie Mesjasza.Rabin David Kaduri w mocnych słowach zaprzecza też autentyczności dokumentu. Na wieść o tym, iż informacja o notatce ukazała się już na oficjalnej internetowej stronie jego Synagogi [kaduri.net], wybuchnął złością: „O, nie! To jest profanacja! Ludzie będą uważali, że mój ojciec wskazał na niego! [czyli Mesjasza Chrześcijan]”.Kilka tygodni po ujawnieniu notatki, ortodoksyjni Żydzi z rabinackiej szkoły Nahalat Yitzak Yeshiva wyjawili reporterom pisma Israel Today, że tajemnicza notatka rabina Kaduri “nigdy nie powinna była ujrzeć światła dziennego”. 

Portret użytkownika na świadectwo2

uwazałbym brdzo na pana

uwazałbym brdzo na pana Kaduriego bo był kabalista i Talmudystą , równiez uwazałbym na jego opisy Chrystusa bo po pierwsze sa sprzeczne z Biblią a po drugie ten człowiek nie wspomnaioł nawet słówkiem o antychryscie któtrego cały swiat bedzie wielbił i podziwiał

Portret użytkownika wer

Być może. Ale ciekawostką

Być może.Ale ciekawostką jest pewien  rozdział i werset ze Starego Testamentu W księdze Daniela,mianowicie rozdz,9werset 24-26,które mówią o przyjściu Mesjasza i,że będzie zabity(między innymi).Co ciekawe Talmud ten rozdział i wersety obejmuje klątwą.Cóż może z tego faktu wynikać jak to,że Biblia ,,mówi" o tym prawdę.Żydzi doskonale o tym wiedzą i jak i też doskonale wiedzą z ,,Kim" igrają. Ich knąbrość,ich ego i ich ,,żelazne"karki-nie mają chyba sobie równych na tym świecie a mimo to Bóg ich ukochał i każdego innego,który przychodzi do Niego....ale to już inna historia.  

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem