Spektakularne halo słoneczne w Chinach

Kategorie: 

Mieszkańcy północnych Chin, a konkretnie prowincji Chifeng, zobaczyli niezwykłe zjawisko. Halo słoneczne, które było na tyle duże, że uformowały się parheliony, słońca poboczne, wyglądające jak rzeczywiste dodatkowe słońca. Całość sprawiała niesamowite wrażenie.

 

W rzeczywistości jest to oczywiście złudzenie optyczne wywołane obecnością w atmosferze kryształków lodu, które działają niczym wielkie soczewki i reagują w silnym świetle. Aby je załamać muszą się one znajdować powyżej 6 kilometrów.

Zjawisko rozpoczęło się o 9:00 rano czasu miejscowego i trwało przez dwie godziny. W niektórych regionach tej prowincji widziano jeszcze bardziej spektakularne załamanie świetlne, bo przy podwójnym halo naliczono nawet 5 słońc.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Mojeimnie44

 Wszyscy będziemy świecić jak

 Wszyscy będziemy świecić jak tej chemi w naszym środowisku będzie przybywać^^ Ja mam wrażenie, że wogóle powietrze ma bardziej pomarańczowy odcień niż rok temu.  No ale może mi oczy siadają? Wiecie co? Pracujcie, kręćcie, wierćcie czy róbcie cokolwiek innego żeby prawda wyszła na jaw! Od każdego z nas jest zależne co  z nami dalej będzie!

Portret użytkownika pako1205

To piękne

To piękne zjawisko,niestety,zanim się pojawi,zazwyczaj niebo jest najpierw "przypudrowane"jakimiś chemikaliami z samolotów na wysokim pułapie.Około miesiąca temu były trzy dni intensywnych oprysków w rejonie,gdzie mieszkam i trzy dni pod rząd występowało zjawisko halo,więc trudno jednego z drugim nie wiązać.

Portret użytkownika Terminator II

pako1205 napisał: To piękne

pako1205 wrote:

To piękne zjawisko,niestety,zanim się pojawi,zazwyczaj niebo jest najpierw "przypudrowane"jakimiś chemikaliami z samolotów na wysokim pułapie.Około miesiąca temu były trzy dni intensywnych oprysków w rejonie,gdzie mieszkam i trzy dni pod rząd występowało zjawisko halo,więc trudno jednego z drugim nie wiązać.

Pako jak mogli tak ci przypudrować niebo. Oj paskudy z tego NWO. Mam nadzieję, że zdążyłeś założyć maskę przeciwgazową żeby nie wdychac tych "chemikaliów" ROFL

Portret użytkownika MonaLisa

Coś cicho na temat

Coś cicho na temat całkowitego zaćmienia słońca w Afryce. Czego mamy się spodziewać? Zawsze coś znaczące się wydarzy się po takim zaćmieniu, niekoniecznie źle wydarzenie, ale zawsze zapowiada zmianę w trochę innym kierunku - czy to w życiu planety, czy w społecznych międzyludzkich stosunkach, czy robi sie skok w technologii. Ustawienie wielu planet w takiej pozycji, jaka była teraz, kumuluje w krótkim czasie dużą energie kosmiczną, która z pewnością oddziałuję na Ziemie i na nas. Myślę, ze wkrótce zobaczymy lub odczujemy te skutki. Oby na lepsze!

Portret użytkownika łukasz_inny

heh skąd wy się bierzecie,

heh skąd wy się bierzecie, zaćmienie słońca to żadne nadzwyczAJNE zjawisko - wydaarza się bardzo czesto, tylko przez to że większość nie zdaża się nad NASZYMI Głowami wydaje się że rzadko
 
Ważne rzeczy dzieją się dookoła ciebie non stop wystarczy się rozejrzeć a nie patrzeć tylko w jednym kierunku w okolice 70cm od twarzy w szereg diodek i lampek składających się na obraz na twoim monitorze naprawde poza tymi 22' jest jeszcze inny świat

Portret użytkownika MonaLisa

Tak, Pio, mamy czas od czasu

Tak, Pio, mamy czas od czasu zaćmienia, tylko nie mieszaj zaćmień Słońca i Księżyca. Ale całkowite zaćmienie mamy co roku? Nie. Do tego, jak wierz ze szkolnych lekcji astronomii, ustawienia planet wobec siebie mają ogromne znaczenie: wytwarzają silne pole elektromagnetyczne, do tego nasze Słoneczko - to nic innego, tylko reaktor nuklearny. Ziemia należy do układu Słonecznego, więc nie może pozostawać bez wpływu na nią takiej potężnej siły kosmicznej.
A czy świat stoi w miejscu? Może twój i zatrzymał się, ale mój, jak również i wszechświata biegnie nieustannie dalej.
Sądząc po twojej wypowiedzi, twój świat zatrzymał się dawno temu i na dobre. Obudź się i zacznij trzeźwo myśleć. Jak nie potrafisz precyzyjnie wyrazić swoje myśli, to używaj cytatów pisarzy.
Pozdrawiam i życzę pomyślności!

Portret użytkownika Pio'76

Wzruszyłem się Twoją troska o

Wzruszyłem się Twoją troska o moją pomyślność. Dziękuję.
Zapewniam Cię, że jestem tu jedną z ostatnich osób, które mieszają fakty i pojęcia, co z resztą wywołuje niechęć części forumowiczów. Ty za to piszesz ładnie i grzecznie, ale nieprawdę.
Od 2011 do 2020 r. będzie 26 zaćmień słońca, z czego 6 całkowitych, plus to ostatnie, hybrydowe, czyli na niektórych obszarach całkowite, a na innych obrączkowe. W sumie siedem w dziesięć lat. Co roku? Nie. Średnio co 17 miesięcy, ale to też nie takie proste, bo czasem częściej, a czasem rzadziej. To chyba znacznie częściej niż Ci się wydawało?
W żadnej poważnej szkole nie uczą rzeczy jakie opisujesz, powołując się na szkolnictwo. Może w jakichś szkołach ezoterycznych, gdzie każdy może wygadywać co mu ślina na język przyniesie, tak.
Ogromne znaczenie do ułożenia planet jest przypisywane w astrologii, nie astronomii. W ostatnim czasie w układzie planet nie było nic szczególnie interesującego. Ostatni na prawdę ciekawy układ był w grudniu 2012. Nie spowodowało to końca świata, ani nie przyniosło powszechnego pokoju czy przebudzenia ludzkości.
W reaktorach mamy do czynienia z reakcją rozszczepiania jąder pierwiastków. Na Słońcu reakcja jest całkowicie odwrotna, czyli synteza. Różnica jest kardynalna.
Poza tym nie mam pojęcia o co Ci chodzi z tym wpływem magnetyzmu Słońca na Ziemię w kontekście zaćmienia. Wytłumacz dokładnie bo zaczynam Cię podejrzewać o wielkie dziury w wiedzy na temat, o którym piszesz. Uważasz, że co się zmienia w magnetyzmie w momencie zaćmienia?
To nie ja zaplątałem się w fantazjach, uważając je za bieg wszechświata. Fantazji nie należy mylić z wyobraźnią. Wyobraźnia opiera się na wiedzy i polega na umiejętności wyciągania wniosków z faktów.
Przeczytaj co napisałaś i zastanów się kto ma problemy z wyrażaniem myśli, ze składnym pisaniem oraz interpunkcją. Może następnego posta napiszesz używając cytatów pisarzy... Jak nie wiesz o co chodzi, to powiedz. Przepiszę Twój tekst poprawnie i wstawię w tej dyskusji.
Obserwuję coraz większą tendencję do autorytatywnego wypowiadania się osób bez podstawowej wiedzy w tematach, w których chcą wykazywać się mądrością. Gdyby poświęciły kilka minut na sprawdzenie swoich opinii, uniknęłyby kompromitacji. Jednak fantazjowanie tak je pochłania, że rzeczywistość i fakty uważają za wroga, a każdy, kto im tą wiedzę usiłuje naświetlić, zostaje określony zacofanym oszołomem. Dziwne to czasy, kiedy głupota i ignorancja, bez najmniejszego wstydu podnosi dumnie głowę i atakuje obiektywną wiedzę. Bardzo dziwne czasy...

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem