Specjaliści oczekują nieuchronnej erupcji Anak Krakatau

Kategorie: 

Ze szczytu góry Anak Krakatau wydobywają się gazy wulkaniczne, co skłoniło naukowców do wystosowania ostrzeżeń dla mieszkańców i turystów pragnących zbliżyć się do tego aktywnego wulkanu.

 

Wszystko wskazuje na to, że długo oczekiwana erupcja wulkaniczna może nadejść w każdym momencie. Ten wulkan to pozostałości jednego z najsłynniejszych wulkanów świata, Krakatau. Jego erupcja w 1883 roku była jedną z największych eksplozji w czasach nowożytnych. Cały wulkan wyleciał dosłownie w powietrze a dźwięk był słyszany prawie na całym globie.

 

Właśnie na ruinach Krakatau powstał Anak Krakatau, czyli Dziecko Krakatau w lokalnym języku. Nowy wulkan rosnący w obrębie starego krateru jest zasilany tymi samymi procesami, co katastrofalny Krakatau. Trudno się, zatem dziwić naukowcom, że przyglądają się z zaniepokojeniem rosnącym oznakom nadchodzącej erupcji.

 

Możliwe, że świat znowu usłyszy dźwięk porównywalny do tego z 1883 roku. Możemy mieć jednak pewność, że tym razem zostanie to nagrane. Stopień alarmu dla wulkanu pozostaje na poziomie 3.

 

Źródłohttp://news.gather.com/viewArticle.action?articleId=281474980808531

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Mały

A ja bardziej obawiam się

A ja bardziej obawiam się Yellowstone.Za dużo  ostatnio dziwnych trzęsień ziemi w USA.Było już na ZnZ że wulkan jest owiele większy niż się spodziewano i pod powierzchnią ziemi ciągnie się na dużej powierzchni USA. 

Klikając codziennie  Pajacyka pomagasz Polskiej Akcji Humanitarnej dożywiać dzieci. ">http://www.pajacyk.pl==self==null]

Portret użytkownika babinicz

To jest przedsmak tego co nas

To jest przedsmak tego co nas czeka. Coraz więcej tych wulkanów się ualtywnia jednak nie są to wielkie erupcje. Wygląda to tak jakby czekały na sygnał żeby wybuchnąc wszystkie naraz.
Swoją drogą to spore ciśnienie panuje w naszej Ziemi. Tyle wentyli otwartych a wciąż pojawiają się nowe.

Portret użytkownika Jowisz

  Ziemia się rozgrzewa. Jest

 Ziemia się rozgrzewa. Jest wszystko (wulkany, powodzie, susze, huragany, tsunami, trzęsienia ziemi etc. etc.), ale jeszcze nie została przekroczona granica, po której następuje globalna apokalipsa, na razie mamy taką jakby wersję demo armagedonu.

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem