Specjaliści dochodzą do wniosku, że zaginiony Boeing 777 został porwany

Kategorie: 

Już od tygodnia trwają poszukiwania samolotu malezyjskich linii lotniczych typu Boeing-777-200 z 229 pasażerami i 12 członkami załogi na pokładzie. Według najnowszych informacji musiał on został porwany. Władze Malezji raczej wykluczają obecnie katastrofę. W kręgu podejrzenia są piloci, lub osoby trzecie o znacznym poziomie wiedzy na temat tego rodzaju statków powietrznych.

 

Badacze tej tajemnicy stwierdzają jednocześnie, że motywy takiego działania nie zostały ustalone. Niejasne pozostaje również jak został porwany ten samolot. Wygląda na to, że ktoś zdołał wyłączyć zasilane obu transponderów odpowiadających za identyfikację samolotu w przestrzeni. Wyłączono też system kontroli pracy silników. Sygnał z niego zniknął najpóźniej.

 

Radary wojskowe potwierdzają, że samolot przeleciał nad Półwyspem Malajski, w kierunku archipelagu Andamańskiego. Z odczytów wynika, że nieznany samolot przeleciał nad tym obszarem celowo pomijając pośrednie punkty trasy – tzw. waypointy.

 

Mają one ściśle określoną długość i szerokość geograficzną, a ich celem jest ułatwienie poruszania się w ściśle wyznaczonych korytarzach powietrznych. Logiczne wydaje się zatem, że samolot leciał tak celowo a to prowadzi do konkluzji, że był prowadzony przez przeszkolonego pilota, który wiedział co robi.

 

Premier Malezji powiedział, że ostateczne ustalenie w sprawie lotu MH 370 jest takie, że został on porwany. Nie wiadomo jednak przez kogo i w jakim celu. Policja przeszukała mieszkanie pierwszego pilota, ale nie poinformowano, czy znaleziono cokolwiek podejrzanego. Sprawa wygląda na rozwojową, a poszukiwania samolotu muszą być prowadzone za pomocą innych środków niż zastosowane do tej pory.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika AK47

Porwanie to najmniej

Porwanie to najmniej prawdopodobny scenariusz bo po 1 musieli by gdzieś wylądować nie na byle polu tylko dośc duze lotnisko potrzebuje taki samolot a po 2 to kto porywa cokolwiek i nie ogłasza żądań jakichkolwiek.... zna ktoś z was przypadek że ktoś kogoś porwał i nie rządał okupu lub nie składał innych rządań tylko schował sie i siedział cicho bez sensu...

Portret użytkownika tubylec

Tyle satelitów, radarów,

Tyle satelitów, radarów, GPSów, technologie do namierzania pojedynczych ludzi, chipy dla krów, kotów i psów, drony .. a nie potrafią znaleźć samolotu! Dziwne to trochę, pewnie wtajemniczeni dobrze wiedzą gdzie on jest ale nie powiedzą prawdy, za to cała masa mędrków będzie snuć teorie na ten temat przez x lat mącąc w główkach całej reszcie słuchaczy żeby mieli zajęcie.

Portret użytkownika Aaron

Prawde piszesz. Ale nie tylko

Prawde piszesz.
Ale nie tylko o złoto i krew chodziło. Chińczyków najwięcej jest na świecie i reptilianie chcą nauczyć się ich mowy, żeby przniknąc do ich kraju. Chca sami produkowac chińskie trampki i na nich zarabiać kupę kasy...

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem