Soros: konflikt między Rosją i Ukrainą jest śmiertelnie niebezpieczny dla strefy euro

Kategorie: 

Miliarder George Soros obwinia szefów państw Zachodu, że mają lekceważący stosunek odnośnie Ukrainy i nie zdają sobie sprawy, że konflikt między Ukrainą a Rosją niesie poważne niebezpieczeństwo dla strefy euro.

 

W wywiadzie dla Financial Times, Soros powiedział, że kraje zachodnie mają stosunek do Ukrainy jako do kraju, który po prostu potrzebuje pomocy finansowej, nie zdając sobie sprawy, że mający miejsce na wschodniej granicy UE konflikt zagraża zarówno europejskiej gospodarce, jak i ocaleniu UE  znacznie mocniej niż wybory w Grecji.

 

Według Sorosa, efekt anty-rosyjskich sankcji w związku ze spadkiem cen ropy był bardziej poważny niż przywódcy zachodni mogli sobie wyobrazić. Dodał, że Rosji może grozić bankructwo. Soros uważa, że trudności finansowe Rosji zawierają w sobie zarówno strategiczne, jak i ekonomiczne zagrożenie dla Europy, ponieważ ze względu na trudności ekonomiczne stanowisko Moskwy może stać się jeszcze bardziej agresywne.

 

Jednak on nie uważa, że sankcje powinny być złagodzone, ponieważ są one niezbędne w celu zapobieżenia ekspansji Rosji na Ukrainę. Soros powiedział, że USA i UE zrobią duży błąd, jeśli nie będą w stanie utrzymać sankcji dużym programem wsparcia dla Ukrainy. Według niego, jego wielkość mogłaby wynieść 50 miliardów dolarów i powinna się rozpocząć w ciągu pierwszych trzech miesięcy tego roku.

„Władze amerykańskie i europejskie zamierzają uniknąć wojny, ale jeśli nie zapewnią one równowagi sankcji wobec Rosji za wsparcie Ukrainy, to mogą ją otrzymać" - powiedział Soros. Według Sorosa, w UE nadal nie zrozumieli, że rosyjskie władze próbują podważyć fundamenty Unii Europejskiej i promowanie idei takiego porządku światowego, w którym rządzi nie prawo lecz siła. 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Bartek_94

Panie Soros, nie trzeba było

Panie Soros, nie trzeba było sponsorować Majdanu. Rozumiem, że te wszystkie Rewolucje: Pomarańczowa, Róż, Tulipanowa... to m.in. pańskie dzieło, tak? No ale dobrał się Pan do krymskiej ropy. I wypełnił Pan misję; "słowiańskie bydło" walczy przeciwko sobie.

Portret użytkownika oko proroka

TEN PEJS TYLKO LZE JAK

TEN PEJS TYLKO LZE JAK PIES,SAM DAWAL KASE NA ROZRUCH TEGO DZIADOSTWA POD POLSKIM BOKIEM,PEWNIE JUZ MU SIE SNILY BOGACTWA NATURALNE NA KTORE POLOZY LAPSKO,ALE TAM LUDZIE MAJA KOCHONES I NIE POZWOLA Z SIEBIE ZROBIC NIEWOLNIKOW JAK POLACY WE WLASNYM KRAJU PO 89 ROKU,PAMIENTAM TE FUNDACIE SOROSZA CZY JAK MU TAM,JAK BALCEROWICZ DZIALAL,PRYWATYZOWAL,DZIS JEZDZIMY NA ZACHOD JAKO PAROBKI,ALBO JESTESMY PAROBKAMI W POLSCE ZA 1800 ZL.A EUROPE CZEKA PLAJTA NIESTETY AMERYKA WYSTAWILA NAS PRZECIW ROSJI,ODCIELA OD POTEZNEGO RYNKU ZBYTU,POLAKOW ART ROLNE,NIEMCY PRZEMYSL,PAMIETACIE JAK POLSKIE PIESKI Z RZADU SZCZEKALY NA MAJDANIE JAK SIE ZACZYNAL,TERAZ SPOKOJ,POSZLI W ODSTAWKE,NIKT ICH NIE BIERZE POWAZNIE W POLITYCE,TO SA TAKIE DUPOWLAZY.

Portret użytkownika Kazek12

Panie Soros, to nie jest

Panie Soros, to nie jest konflikt między Rosja i Ukrainą. bo po pierwsze Ukrainy w prawie międzynarodowym nie ma, a po drugie to konflikt między USA i Rosja w sprawie hegemonii dolara oraz hegemonię poliotyczną i pan o tym dobrze wie . Nie potrzebne sa pańskie fałszywe opinie na ten temat, bo zawsze one maja drugie dno.

Portret użytkownika fara

"Soros powiedział, że kraje

"Soros powiedział, że kraje zachodnie mają stosunek do Ukrainy jako do kraju, który po prostu potrzebuje pomocy finansowej, nie zdając sobie sprawy, że mający miejsce na wschodniej granicy UE konflikt zagraża zarówno europejskiej gospodarce, jak i ocaleniu UE", "Soros uważa, że trudności finansowe Rosji zawierają w sobie zarówno strategiczne, jak i ekonomiczne zagrożenie dla Europy", "Soros powiedział, że USA i UE zrobią duży błąd, jeśli nie będą w stanie utrzymać sankcji dużym programem wsparcia dla Ukrainy"-
Czyli co można z tego wywnioskować, otuż jest niebezpiecznie bawimy się kosztem innych a ryzyko jest wliczone w koszty tej zabawy, a przestraszony lud zrobi co im podsuniemy pod nos.

Portret użytkownika Pantałyk

A co taki syjonistyczny

A co taki syjonistyczny kleszcz może powiedzieć? Tacy jak się pomylą to rzekną prawdę. Niech się lepiej przyzna, ile sam dołożył pieniędzy na operację uwłaszczania i rozkradania wszystkich państw byłego bloku wschodniego. Bo jest jednym z decydentów bezpośrednio za to odpoweiedzialnym. A co do Ukrainy to dobrze wie, że jego kolesie (jeśli nie on sam) też maczali w tym swoje brudne łapska.
 

Portret użytkownika Zenek :)

  Jak amerykanie i

 
Jak amerykanie i anglicy widzą wyjście ze swojego kryzysu ekonomicznego?
 
TAK JAK I ZA POPRZEDNIM RAZEM TOPIĄĆ KONTYNENTALNĄ EUROPĘ W GOJSKIEJ KRWII.
 
To co "mówi" soros jest tylko szczuciem do dalszego ekonomicznego ZARZYNANIA Europejczyków by tak jak niemcy w 1938 przymuszeni głodem i biedą  MUSIELI iść na wschód w nowym DRANG NACH ODST wojować o nowe ziemie obiecane dla nazistowskiej rasy  wybranej by spłacić pozaciągane przez "swoje" rzady kredyty.
 
Europe czeko to samo jak nie pogoni zdrajców od stołków gejropy.
 

Portret użytkownika achiles

I to jest właśnie typowe

I to jest właśnie typowe zachowanie wybranego przedstawiciela z narodu "wybranego "w ICH SAMYCH MNIEMANIU. Najpierw sami tworzą problem, potem jak się tlić zaczyna ognia zarzewie, do ogniska podlewają benzyny, potem jak już dobrze się zaczyna hajcować, a ludzie zaczynają pojmować, kto to rozpalił i kto dodał do ognia benzyny, podpalacz staje się nagle STARZAKIEM, i udaje, ze zaczyna gasić ten POŻAR. HIPOKRYZJA, FAŁSZ, KŁAMSTWA I INTRYGI, to to na czym najlepiej zna się ten PRZEDSTAWICIEL NARODU WYBRANEGO W SWYM MNIEMANIU I MU PODOBNYM KLAKIEROM. A te jego sugestie problemu rozwiązania i diagnozy, to każdy samodzielnie myślący i umiejący analizować samodzielnie fakty z tego co się dzieje człowiek, powinien o KANT DUPY rozbić sobie. Pobożne życzenia: ROSJA UPADNIE GOSPODARCZO, F.R, już pada na kolana, a za chwilę leży, niech ten WIELKI PAJAC lepiej prawdę powie światu, jak nisko pod ziemią leży ZDEGENEROWANY ZACHÓD i jak już to dzięki też takim jak on PAZERNYM ZWIERZAKOM, którzy pompowali z poszczególnych KRAJÓW BUDŻETÓW MILIARDY DOLARÓW, za pomocą swoich MACHINACJI I MALWERSACJI FINANSOWYCH doprowadzając te kraje na skraj przepaści, a w niektórych przypadkach tak jak na UPADŁEJ KRAINIE, w stosunkowo szybkim dość czasie doprowadzili tamten naród do STRACENIA I SPALENIA i wrzucili już go w przepaść, o czym jeszcze głośno się, nie mówi, ale długo już się nie da tego utrzymywać w tajemnicy, w nieskończoność. A już zupełnym szczytem jego bezczelności w tym wywiadzie jest propozycja wpompowania w TEN UPADŁY KRAJ 50 MILIARDÓW $, które to zaraz zostaną i tak stamtąd wypompowane i wyprowadzone, przez jego i jego współbraci z tegoż samego klanu, czyli narodu niby "wybranego".

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem