Somalia walczy z powodziami w centralnej i południowej części kraju

Kategorie: 

Z danych opublikowanych przez biuro ONZ do spraw Koordynacji Pomocy Humanitarnej dla Somalii (OCHA) wynika, że powódź spowodowała śmierć siedmiorga dzieci a tysiące ludzi zostało wysiedlonych. Miasta w południowej i centralnej części kraju są najbardziej dotknięte. Wody powodziowe spowodowały również wzrost liczby chorób, takich jak cholera, biegunka i malaria.

 

Miasta Baidoa, Jowhar i Middo, znajdujące się w południowej części kraju są najbardziej dotknięte przez powodzie, zarówno jak Wanlaweyn, Hudun, Dharoor i Abudwaq, które znajdują się w centralnej części. Stagnująca woda w niektórych regionach zwiększyła problem zapewnienia bezpieczeństwa. ONZ wraz z partnerami humanitarnymi szuka długofalowej strategii, która zwiększy gotowość ludzi, dzięki czemu będą mogli poradzić sobie w przyszłości z nagłymi problemami, takimi jak susza, powódź czy brak żywności.

 

Ulewne deszcze zniszczyły spore tereny gospodarstw a fala powodziowa zniszczyła również produkty rolne. Koordynator pomocy humanitarnej ONZ w Somalii Philippe Lazzarini w swojej ostatniej wizycie w tym kraju powiedział, że tutejsza społeczność nadal będzie narażona na powodzie i susze. Ma on jednak nadzieję, że lepsze przygotowanie może pomóc Somalijczykom poradzić sobie z kryzysem.

 

 

Źródło: http://hisz.rsoe.hu/alertmap/site/?pageid=event_desc&edis_id=FL-20130514-39244-SOM

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika euklides

Jak ja uwielbiam myślenie w

Jak ja uwielbiam myślenie w kategoriach kolektywu. To może Polacy powinni ponieść jakże sprawiedliwą karę za swoich bandytów i morderców? W końcu mordowaliśmy, jesteśmy zatem mordercami i należy nam się stryczek.

Portret użytkownika barra barra

@Jas. Somalia to był kraj

@Jas. Somalia to był kraj rybacki, żyli i utrzymywali się z połowów i tego co daje im zasobność swoich wód. Handlowali tym bogactwem i mieli pieniądze, żyło im się jakoś lepiej niż dziś. Ale przyszedł czas wielkich statków i przez kilka lat ich wody opuściło wszelkie życie, bo bogata cywilizacja Europy i Ameryki wyłowiła wszustko co było możliwe, pozostały w wodach nierozwinięte ryby i inne, które nie przeżyły, bo mieszkańcy Somalii musieli nakarmić swoje rodziny. Ta sytuacja zmusiła ich do angażowania się w zbrojne przedśięwzięcia w przechwytywaniu bogatych statków armatorów, którzy płacili okupy. Somalijczycy to nie są terroryści lecz wojownicy, których życie zmusiło do codziennego przeżycia. Somalijczycy zdobywali pieniądze poprzez wymuszanie okupów i w ten sposób mogli znowu karmić swoje rodziny i dzieci. Ale bogata cywilizacja pierd...i w środkach masowego rażenia i przedstawia ich w ten a nie inny sposób - to krzywe zwierciadło. @Jas, wszyscy patrzymy na straszną tragedię ludzi, których okradziono a teraz na naszych oczach ten naród zaczyna znikać. Przez kogo? Co Ty byś uczynił, aby wyżywić swoją rodzinę, kiedy odebrano by Tobie wszelkie możliwości do tego, abyś mógł przynieść do domu jedzenie i dał swojej córeczce, synkowi, żonie? Siedziałbyś i czekałbyś? Na co? Bo można czekać tylko na śmierć z głodu. Ale ten naród walczy i nie poddał się. I chwała i szacunek im za to. I niech Anioły opiekują się nimi i prowadzą do lepszego jutra. Być może za Twojego życia doznasz podobnych doświadczeń i pewnego dnia usłyszysz, że Morze Bałtyckie jest już jakieś takie puste. UE się rozwija i w ich mniemaniu atrakcyjne kraje, te które przede wzystkim majądostęp do morza.

Nadzwyczajne twierdzenia wymagają nadzwyczajnych dowodów

Skomentuj

Filtered HTML

 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
 • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
 __ __  ___      ___ 
\ \/ / / __\ _ __ ( _ )
\ / / / | '__| / _ \
/ \ / /___ | | | (_) |
/_/\_\ \____/ |_| \___/
Przepisz kod wyrażony w postaci znaków ASCII