Śnieżyce i ulewy sieją spustoszenie na Bliskim Wschodzie

Kategorie: 

Równolegle z trwającym rozlewem krwi w Syrii w całym kraju są też ulewne deszcze i śnieg. Opady nie oszczędziły nawet Wzgórza Golan. Poinformowano, że większość dróg jest zablokowana przez zaspy. Podobną pogodę obserwuje się także w Jordanii i Libanie. Niekończące się ulewy i śnieg trwają na Bliskim Wschodzie już przez kolejny dzień.

 

Burza nie przeszkodziła antyrządowym demonstracjom w Syrii, które miały miejsce w dniu 2 marca w 12 miastach w tym, co nietypowe również w Damaszku i Aleppo. Należy zauważyć, że pogoda zdezorganizowała życie w Jordanii, gdzie dzieci już drugi dzień nie chodzą do szkoły. Wstrzymano również zajęcia na uniwersytetach. Według meteorologów, burze, która rozpoczęły się w środę, potrwają do soboty na całym Bliskim Wschodzie. W obszarach górskich Libanu temperatury mogą spaść do - 4 stopni.

W Libanie w akcjach ratunkowych zaangażowana jest armia. Ratunek potrzebny był mieszkańcom górskich wiosek, odciętych przez burze śnieżne. Spychacze i ciągniki próbują wyczyścić drogi, które w całym kraju są pokryte prawie dwumetrowymi zaspami. W Syrii, z wielkim trudem uratowano ośmioro rybaków na dwóch łodzi, które wyszły w morze na połowy.

W Izraelu, szalała burza z opadami śniegu, głównie na północy, i deszczu, w jego centralnej części. Wiele z autostrad zostało zamkniętych z powodu powodzi. Meteorolodzy prognozują szczyt takiej pogody w nadchodzący weekend.  Pokrywa śnieżna na Hermon osiągnęła trzy metry. Na Wzgórzach Golan nadal się utrzymuje.

Deszczowi w różnych częściach kraju towarzyszy silny wiatr. Na południu Izraela doszło do powodzi. Również na południu niebezpieczeństwo dymu, utrudniają widoczność na drogach. Takie duże opady śniegu, które obserwuje się w ostatnich dniach w północnym Izraelu, były ostatnio w 1992 roku.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Krzysztof

Znaki zapowiadające zburzenie

Znaki zapowiadające zburzenie Jerozolimy [Vt-6,15]
15 Gdy więc ujrzycie "ohydę spustoszenia", o której mówi prorok Daniel, zalegającą miejsce święte - kto czyta, niech rozumie -
16 wtedy ci, którzy będą w Judei, niech uciekają w góry!
17 Kto będzie na dachu, niech nie schodzi, by zabrać rzeczy z domu.
18 A kto będzie na polu, niech nie wraca, żeby wziąć swój płaszcz.
19 [JK] Biada zaś brzemiennym i karmiącym w owe dni!
20 A módlcie się, żeby ucieczka wasza nie wypadła w zimie albo w szabat.
21 Będzie bowiem wówczas wielki ucisk, jakiego nie było od początku świata aż dotąd

Trzy etapy poznawania prawdy: najpierw wyśmiewana, później zaprzeczana a na końcu oczywista. Arthur Schopenhauer

Portret użytkownika vito

 Ziemia nie chce wojny i

 Ziemia nie chce wojny i niepotrebnego przelewu Jej pole morfogenetyczne Ziemi powoli zmienia swoj sklad jakosciowy, bowiem coraz wiecej ludzi widzi bezsens wojny i jej nie chce.Te nasze pozytywne mysli zmieniaja to pole Ziemi,a ono odpowiednio reaguje tak jak potrafi.Dajac ludziom czas i szanse na opamietanie sie.Pzdr

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Używasz Adblock? Blokujesz reklamy, ale podoba ci się to co tu czytasz? Wpłać cegiełkę na utrzymanie portalu, albo odblokuj reklamy na ZnZ