Smugi chemiczne z bliska

Kategorie: 

Zarejestrowałem niedawno z bliska kilka samolotów, które pozostawiały po sobie smugi chemiczne. Na filmiku wyraźnie widać, że smugi te powstają zaraz za silnikami samolotów. Nie widać by chemikalia wydostawały się jakąś inną drogą.

 

Wydaje mi się, że to do paliwa samolotowego dodawane jest aluminium, które bardzo dobrze odbija światło słoneczne docierające do Ziemi. Aluminium jest dostępne w formie płynnej, w sprayu, więc zmieszanie go z obojętnie czym nie jest problemem.

 

Mechanizm powstawania smug kondensacyjnych

Chmura powstaje poprzez skroplenie pary wodnej utrzymującej się w powietrzu w stanie przechłodzonym na wysokości kilku kilometrów nad ziemią. Dzięki aerozolowi, jakim są spaliny, a ściślej jądrom kondensacji, para wodna wytrąca się w postaci kropelek, po czym natychmiast zamarza.

Powietrze zawsze zawiera pewną ilość pary wodnej. Im wyższa jest temperatura powietrza, tym zawartość w nim wody może być większa. Jeśli temperatura powietrza nasyconego wilgocią spada poniżej punktu rosy, powstaje nadmiar pary wodnej. Powietrze wtedy nie jest już w stanie jej "zmagazynować" i w efekcie tego nadmiar pary wodnej kondensuje się w kroplach wody, które widoczne są w postaci mgły albo chmury.

W sterylnie czystym środowisku zjawisko to jednak może nie zajść od razu - do kondensacji pary potrzebna jest obecność obcych cząstek w postaci aerozolu, czyli zawieszonych w powietrzu stałych lub ciekłych cząstek, wokół których mogłyby się tworzyć zaczątki kropel wody. Mamy wówczas do czynienia ze zjawiskiem przechłodzenia. Gdy tylko pojawia się aerozol, w tym przypadku spaliny samolotu, para wodna błyskawicznie skrapla się i natychmiast zamarza w postaci drobnych kryształków lodu, tworząc strzępiastą chmurę, cirrus.

źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Smuga_kondensacyjna

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Avi

Wielokrotnie widziłem przelot

Wielokrotnie widziłem przelot samolotu pasażerskiego nawet w tym samym czasie był on na fligtradar  poruszają się one duzo szybciej od tych 'chemitralowych' i zostawiają smuge na całe niebo czesto z tym ze one po niedługiej chwili zaczynają znikać czasami tylko się zaczyna rozchodzić (chyba akurat wtedy leci rejsowy z zamontowanymi rozpylaczami bo w rejsowych równierz sa już montowane! Smile łatwo to samemu zaobserwować po kilku minutach po rejsowym smuga zaczyna sie strzępoić i rwać i znika cała albo prawie cała. Natomiast po tych lecacych wolna (ekonomicznie) krecha ciągnie się przez całe niebo i rozchodzi wszerz tworząć białawo szrą gołum okiem widoczna smugę która nie znika nigdy całkiem tylko rozchodzi się łaczac z kolejnymi i razem zaczynają tworzyć szaro/biały/srebny kolor nieba, to właśniejest chemitral czyli schury śmierci! :/

Portret użytkownika Pulsar

Jedno mnie zastanawia... bo

Jedno mnie zastanawia... bo już prawie byłem sceptykiem i nie wierzyłem w te opryski, ale ... dlaczego lecące dwa samoloty w niedużej odległości od siebie, - jedem ma znikającą smugę spalin, a drugi tworzy nitkę po całym niebie ?! Czyżby skład powietrza i jego właściwości zmieniały się co kilka metrów ?

Portret użytkownika Avi

Nie po prostu jeden pryska a

Nie po prostu jeden pryska a drugi prowadzi obserwację albo pryska innym składem i patrzą który lepiej działa czyli który skład jest lepszy w danych warunkach pogodowych do robienia trujacych chmur!

Też to widziałem wielokrotnie nawet lepiej w krutkich odstępach czasu munutowych tym samym korytarzem leciały 3 jeden za drugim po 2 pierwszych ciagneły sie smugi i rozchodziły po 3 nie było widać nawet normalnego sladu czyli tego szybko znikającego a zauważyłem go tylko dlatego ze odbijało się przez chwilę od niego słońce!... chyba leciał na wyłaczonych silnikach z taką sama predkością jak 2 poprzednicy! Język

Portret użytkownika Tobi

OZ, dzięki za ubogacające

OZ, dzięki za ubogacające materiały, o niektórych faktach nie miałem pojęcia, przydadzą się w rozmowach z ludźmi. Trudna ta wojna infomacyjna, ale jak w każdej wojnie są interesy. Zastanówcie się niedowierzający wszystkiemu komu bardziej zależy na tym byś w dany sposób myślał: Szaremu człowiekowi zza komputera czy wielkim globalistycznym mediom które wykonują polecenia? Od czasów rozpowszechnienia TV kontrola nad ludźmi jest banalnie prosta, pamiętacie historię Jezusa jak przyszedł na świat nieść dobrą nowinę? Pomyślcie co dziś by zdziałał w obecnych realiach? Dziś kto nie jest w TV nic nie znaczy, dziś Tv wyznacza standarty zdrowego rozsądku. Jest to najznakomitrze narzędzie kontroli ludzkości. Wiecie czemu nie mówią o smugach i reszcie hitów? bo nie ma takiej potrzeby, oni nie muszą tego taić, wystarczy że nie będą o tym mówić - ot co! takie to proste. A jak wyłamie się jakijś odważny to zwołają zgraję ekspertów do studia TV i zmieszają go z błotem. Dziś potrzebna jest silna wiara dobrze umotywowana, stara poczciwa gra Lemingi może stać się rzeczywistością gdy nie zaczniecie szukać, szukać - nie odrazu negować, nie krzyczeć ale szukać, pytać, zastanawiać się.

Portret użytkownika Obrońca Ziemi

@TOBI dziękuję za moralne

@TOBI dziękuję za moralne wsparcie. Ja przedstawiłem tylko fakty, a nie moje tezy. Operacje na pogodzie oraz kamuflowanie ruchu wojsk sztucznami chmurami to dziś coś całkiem normalnego - jak to na co dzień widzimy.Wiem że ta sprawa była w niemieckim parlamencie, bo tu mieszkam i obserują te i podobne tematyki. Odpowiedź rządu też jest, tak jak to przytoczyłem, wspomnianą prognozę pogody która tą burzę wywołała też widziałem, bo była w głównym wydaniu dziennika na który zawsze patrzę (ale się wted zdziwiłem) - więc dla mnie sprawa jest udokumentowana i logicznie wyjaśniona. Wspomniane operacje wojskowe w Wietnamie można znaleźć w encyklopediach.Ci co się jeszcze "rzucają" trzymają swoją świadomość w piwnicy, ja nie mogę nic za to. Jest jak piszesz, TV nie podejmuje tej tematyki, niekt nie chce skończyć jak Pan Kachelmann co dopiero wyszedł z więzienia. Jego firma oczywiście upadła. Nikt nie chce się narażać, więc wolą milczeć. Dodam jeszcze że istnieje równierz udokumentowana działalność HAARP celem manipulacji ziemskiej atmosfery. Kto chce może sobie wygooglować US Patent HAARP, ten dokument nawet przeczytać. Celem tego urądzenia, jak pisze w patencie z końca lat 80-tych bodajże jest manipulacja części atmosfery i jonosfery - tak tam jest napisane.Dla mnie nie ma wątpliwości - wojna na pogodę i manipulacja w celach militarnych w pełnym toku. Jeżeli ktoś nie wierzy dokumentom i encyklopedii, ten nie ma tutaj nic do szukania. Ta strona jest dla tych co szukają, a nie dla tych co popierają NATO.  Pozdrawiam i życzę miłego dnia.OZ

---
Miłego pobytu na Planecie Ziemi
 

Portret użytkownika Obrońca Ziemi

@ Fakty w sprawie

@ Fakty w sprawie smug. 1952:Lynmouth, ponad 30 zabitych, 420 pozbawionych dachu nad głową po manipulacji pogody. Przez 50 lat było to tajemnicą. Wojna Wietnamska:Operacja: Agent OrangeOperacja „Operation Popeye”, manipulacja pogodą celem unieszkodliwienia przeciwnika. Akcja Dueppel lub Chaff w Niemczech.Już podczas II Wojny stosowanozrzucanie  pasków aluminiowych celem zamaskowania ruchów swoich wojsk przed „oczami” przeciwnika. Przez długi czas nie było wogóle wiadomo, że i w obecnym czasie tą technikę się w Niemczech stosuje. Wykryła to pewna prywatna firma meteorologiczna (już tu obszernie o tym pisałem, jej właścicielowi się to „odkrycie” nie opłaciło).Sprawa doszła aż do parlamentu. Efekt: Rząd Niemiecki stwierdził, że takie praktyki są wprawdzie przez ONZ zabronione, zrzucanie ale takich środków jest poprzez specjalne „zezwolenia” dozwolone, celem są świczenia wojskowe i zamaskowanie ruchu wojsk.W ten sposób spada na poszczególne rejony Niemiec rocznie 2 do 3 ton takich materiałów (kombinacja srebra z innymi tworzywami sztucznymi, nie chce mi się tego dokładnie tłumaczyć). To informacja oficjalna.Jak już tu pisałem, ta „prognoza pogody” gdzie Pan Kachelmann oficjalnie i na żywo określił i opisał o co chodzi na tych zdjęciach radarowych, miała miejsce 14.01.2009 i jest do znalezienia w sieci. Jakieś fotki też tu już wrzuciłem.Teraz wyczytałem że chodzi o aluminium, bar i wlokna polymerowe wykonane technologią „nano”.Na wszystko jest patent z USA. Dodatki nie są dodawane do paliwa, ale rozpryskiwane przez osobne urządzenia (samoloty Nato typu Globemaster C-17, z wysokości około 6 000 m).Podobne experymenty-zabiegi mają miejsce w stratosferze i troposferze. Na zapytania zmartwionych obywateli, padają pisemne odpowiedzi niemieckich posłów typu: konieczne celem lepienia dziur ozonowych lub zapobieganie nadmiernemu nagrzaniu atmosfery.W niemczech oddano sprawę do sądu za nielegalne zanieczyszczanie atmosfery. Więcej nie chce mi się pisać, bo po co. Kto ma oczy otwarte ten widzi, a ślepy nie uwierzy jak nie pomaca. Pozdrawiam.  NATO-wski Globemaster C-17 "odpowiedzialny" na terenie Niemiec (myślę że nie tylko) za zrzucanie środków chemicznych celem ukrycia ruchów wojsk przed oczami satelit.  Jeszcze raz prognoza pogody ze smugami.  NIE ROZMAWIAM Z NIEZAREJESTROWANYMI.

---
Miłego pobytu na Planecie Ziemi
 

Portret użytkownika spotter

Wielki znawco.. pokaż nam

Wielki znawco.. pokaż nam własne dowody na poparcie swoich tez ! No czekamy... Wiesz co, nie masz takowych więc jesteś zwykłym ściemniaczem i gówna wartym gówniarzem który łyka wszystko co znajdzie na YT... Dawaj własne fotki, filmy. Nie dasz takich bo nie masz więc jesteś dla mnie jak i dla wielu innych zwykłym dzieciakiem który nie ma odpowiedniej wiedzy i szukasz tylko poklasku wsród ludzi swojego pokroju, czyli ludzi o ułomnej wiedzy !

Portret użytkownika NEDDON

Masz swoja baze lotnicza

Masz swoja baze lotnicza ?Chcesz udowodnic tymi dwoma zdjeciami ktore wkleiles, ze wszystko TO o czym tu piszemy to nic nie warte " gowno " ? Co maja opryski wspolnego z grypa ?  Ciesz sie ze takie cacko maszyny lataja nad Twoja glowa Smile w koncu masz na co popatrzec :)  !Jesli chodzi o pogorszenia zdrowia, to zobaczymy co powiesz za 10 lat. Zycze ZDROWIA !

jestem NIKT

Portret użytkownika Obrońca Ziemi

@1977 Environmental

@1977Environmental Modification Convention - Konwencja ONZ zabraniająca manipulacji atmosfery w celach militarnych. Taka konwencja nie powstaje bez powodu!!!ENMOD - Konwencja ONZ ponownie zabraniająca manipulacji , dodatkowo zabrania stosowania zmian w środowisku naturalnym (tu nie jest wyszczególnione, ponieważ możliwości jest dużo, od pogody do trzęsień ziemi) jako broni zagłady. Niedowiarkom mogę zdradzić, że tą konwencję podpisały tylko 73 Państwa. Dalczego tak mało? Ta pierwsza konwencja nie przeszła w USA przez Senat. Dlaczego? 

---
Miłego pobytu na Planecie Ziemi
 

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem