Smog we Francji - w Paryżu ograniczają ruch pojazdów

Kategorie: 

W związku z tym, począwszy od poniedziałku, w Paryżu czasowo ograniczono użytkowanie pojazdów osobowych, donosi radio RFI.

 

Właściciele samochodów, skuterów i motocykli z parzystymi i nieparzystymi numerami rejestracyjnymi będą mogli wjeżdżać do miasta na przemian – co drugi dzień. Realizację tych założeń będzie śledziło około siedemset policjantów. Środki ograniczenia wprowadza się w życie począwszy od godziny 05:30 dnia 17 marca.


Podobne ograniczenie zostało wprowadzone w Paryżu tylko raz w 1997 roku. Zdaniem Philip Martina, Ministra Ochrony Środowiska Francji, wtedy uzyskano „dobre wyniki", chociaż kierowcy po dziś dzień mają „dość negatywne wspomnienia” z tego okresu.


Według Meteo -France, w poniedziałek w Paryżu jakość powietrza poprawi się nieznacznie, choć pozostanie ponad normą, która wynosi 50 mg/m³. Według prognoz, poziom zanieczyszczenia powietrza osiągnie 80 mg/m³, a było nawet 110 mg/m³ w ten weekend.


Do zostawiania samochód w domu kierowców dodatkowo zachęca fakt, że od piątku transport publiczny jeździ bezpłatnie. Władze miasta nie są jeszcze gotowe, aby powiedzieć, jak długo będą obowiązywać środki ograniczające.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika olo manolo

Trans[ort publiczny jezdzi za

Trans[ort publiczny jezdzi za darmo?

Ciesze sie ze kierowcy, obsluga, mechanicy, zarzad taborow zgodzili sie pracowac za darmo, koncerny dostarczyly paliwo za darmo, elektrownie zrezygnowaly z pobierania oplat za prad itd.

Gdyby tak juz zawsze to nie dosc ze czyste powietrze, ale jeszcze transport za darmo! Potem trzeba to rozszerzyc na inne obszary - edukacja, sluzba zdrowia i oczywiscie urzedy (tu moze sie nie udac, ale to zrozumiale - zeby dobrze tym wszystkim zarzadzac trzeba miec duza motywacje, a nic tak nie motywuje jak gratyfikacje finansowe - zaraz po popedzie seksualnym i instynckie przetrwania).

Wiwalafrans.

Portret użytkownika zibi

Oj jakie mają ludzie małe

Oj jakie mają ludzie małe móżdżki myślą że to przez auta tak się dzieje,a to nie pierwsze takie takie zdarzenie w Londynie w Pekinie i wszystko nagle, taki smog się pojawia,proponuje jeszcze żeby przestali palić papierosy bo przecież może smog wywołać

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem