Śmierć poważnego polityka Korei Północnej zagraża bezpieczeństwu w regionie

Kategorie: 

Nagła śmierć polityka Korei Północnej Kim Yang Gon, który nadzorował stosunki z Koreą Południową, może stać się zagrożeniem dla bezpieczeństwa w regionie, pisze The Guardian.

 

 

Należy zauważyć, że główny asystent przywódcy Kim Dzong Una był w stanie uniknąć poważnego konfliktu tego lata po wymianie pocisków artyleryjskich pomiędzy Koreą Północną i Koreą Południową. Teraz, zdaniem analityków, śmierć Kim Yang Gon doprowadzi do pogorszenia stosunków między Phenianem i państwami ościennymi.

„To będzie miało negatywny wpływ na stosunki koreańskie. Biorąc pod uwagę charakter Korei Północnej, nie widzę nikogo, kto mógłby go zastąpić. Kto teraz odważy się przedstawić idee polityczne i doradztwo dla lidera?"- komentuje sytuację Yang Moo-Jin. 

Śmierć Kim Yang Gon może utrudnić rozmowy pomiędzy Seulem i Phenianem. Północnokoreańska Centralna Agencja Prasowa określiła politykę zmarłego towarzysza, że ta była „droga i niezawodna”.

 

Zauważono również, że ta śmierć to wielka strata dla partii i ludzi. Kim Yang Gon był „lojalny i kompetentny”. Wcześniej podawano, że Kim Yang Gon zginął w wypadku samochodowym w wieku 73 lat.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Takitam

Zapewne przeszkadzał

Zapewne przeszkadzał wielkiemu wodzowi w realizowaniu wielkich planów więc musiał "wypić cykutę". Chyba był świadom jego szaleńczych planów i być może odradzał mu pewne posunięcia. Za mało wiemy co tam się naprawdę dzieje, mogła to być również i śmierć naturalna - młody nie był.

Portret użytkownika n..

"I jeszcze tylko chwilka, a

"I jeszcze tylko chwilka, a już nie będzie niegodziwca; i zwrócisz uwagę na jego miejsce, a już go nie będzie. Lecz potulni posiądą ziemię i naprawdę będą się wielce rozkoszować obfitością pokoju.
Złoczyńcy jak trawa szybko zwiędną i umrą. Pokładaj nadzeję w Jehowie i trzymaj się jego drogi, a on cię wywyższy, byś posiadł ziemię. Zobaczysz jak niegodziwcy zostaną wytraceni!" Psalm 37.

Portret użytkownika Akamai

Litości. Niedług będziemy

Litości. Niedług będziemy mieć papkę zamiast mózgu. Informacje typu: "Kim Yong Un dostał zatwardzenia. To może się przerodzić w globalny konflikt" nie powinny być powielane na tym portalu. Bo to informacje bez znaczenia.

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem