Słynny spekulant walutowy George Soros przewiduje wielką zapaść światowej ekonomii

Kategorie: 

Wszechmocny finansista George Soros, który przez długi czas rozdawał karty w Europie Wschodniej wypowiedział się w sprawie globalnego kryzysu finansowego.

 

Soros zapowiedział zagładę światowego systemu finansów. Stwierdził, że nie widać sposobów na opanowanie sytuacji a pompowanie pieniędzy w bankrutujące gospodarki może je tylko wepchnąć w większe kłopoty w postaci pułapki zadłużenia.

 

Mimo to Soros jest zdeklarowanym zwolennikiem podjęcia bardziej radykalnych działań, aby powstrzymać kryzys zadłużenia państw w Unii Europejskiej. Oświadczył, że popiera interwencję Europejskiego Banku Centralnego, a nawet emisję euroobligacji. Soros dodał, że są też aspekty pozytywne, do których zaliczył arabską wiosnę ludów.

 

Komentarz ZnZ:

Soros to finansista żydowskiego pochodzenia wywodzący się z Węgier. Zasłynął gigantycznymi operacjami na rynku walutowym. Jego siła ekonomiczna jest tak wielka, że zachwiał kursem Funta mimo deklaracji jego obrony przez Bank Anglii. Jego pochodzenie powoduje, że jest bardzo aktywny w naszej części Europy. Wpływowa w Polsce Fundacja Batorego jest właśnie instytucją ufundowaną przez Sorosa.

Tajemnicą poliszynela pozostaje to, że poprzez rozmaite środki nacisku i sprzyjających mu polityków próbował wywierać wpływ na Ukrainę, Gruzję czy też państwa nadbałtyckie. Słynna pomarańczowa rewolucja czy rewolucja róż z Gruzji to wydarzenia łączone z jego działaniami. Nie dziwi zatem to, że "filantrop" w superlatywach wyraża się o rewolucjach arabskich, których jedynym efektem może być chaos w regionie i podporządkowanie go Izraelowi poprzez wewnętrzne osłabienie krajów znajdujących się w okolicy małego tropikalnego państewka posiadającego od dawna arsenał około 100 bomb atomowych.

 

Źródłohttp://www.businessinsider.com/soros-the-global-fiscal-system-is-in-a-self-reinforcing-process-of-disintegration-2011-12#ixzz1fKMvQjmR

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Koliber

których jedynym efektem może

których jedynym efektem może być chaos w regionie i podporządkowanie go Izraelowi poprzez wewnętrzne osłabienie krajów znajdujących się w okolicy małego tropikalnego państewka posiadającego od dawna arsenał około 100 bomb atomowych.  Wlasciciel tej strony jest nie smacznie zlosliwy przy zachowaniu populistycznej retoryki dotyczacych liczby 100 . Moze warto dodac jeszcze jedno zero aby wzbudzic jeszcze wieksza sensacje . Mialem Cie kolego za bardziej powazna osobe i pisze to w nadziej ze dalszy antagonizm nie bedzie Twoim udzialem w tej stronie .Lubie czytac wiadomosci z tego serwisu ale to co wyzej nie pasuje tu wogole Pozdrawiam

Portret użytkownika Art

Koliber? - a może Ty z

Koliber? - a może Ty z Izraela? Tak lubisz liczyć te stówki. he he :)Pamiętaj, że na tym forum za takie wypominki dziesionujemy :)Bezpardonowo!Żarty, żarty. Pewnie Cię uraziłem, że z Izraela itd. Żyd też człowiek ino dziki Smile

Portret użytkownika PanFord

inna sprawa ze izrael nie

inna sprawa ze izrael nie odpuści, gdyz uważają oni iż otrzymali tę ziemię od Boga na własność (ehh. "lekka" nadinterpretacja z ich strony, cóż) i mając w łapach banki, pieniądze, rządy, ludzi ze świecznika, nie popuszczą...

Portret użytkownika Lem Jaskiniowy

A ja na @Ned-a powiem "plus",

A ja na @Ned-a powiem "plus", a to dlatego że najbliższe miesiace mają kilka wariantów i sa przygotowywane na kilka sposobów. Dlatego Ned może mieć rację, czego mu zyczę.
 
Głupotą jest też zakładanie, że jakakolwiek rewolucja jest oddolna - tak może myśleć tylko cymbał. Rewolucje sa ZAWSZE starannie przygotowane i mają swój cel; rewolucja francuska i rosyjska też miały (i do dziś mają). Tak samo nie ma przypadkowych milionerów, bo nie może być. "Ich" system jest tak kastowy, że hindusi wymiękają. Trzeba się urodzic w odpowiedniej rodzinie aby zostać szefem. Nie wierzycie? To zastanówcie się - jeśli kapitał należy do "jednolitej grupy" (usiłującej stwarzac wrażenie, że 'od pucybuta do milionera'), to czy dopuszczą do stołu obcego? Otóż nie dopuszczą, tak dlugo będą podkładac świnie, aż upadnie. To jest własnie tajemnica władzy.
Jest zdanie które to obrazuje i ktorego potęgi i sensu wewnetrznego prawie nikt nie rozumie: "dziel i rządź". Jeśli raz zrozumiecie, że każde z działań, które ma prowadzić do podziału umysłów ma, tak naprawdę, ułatwić rządzenie, to bedziecie miec umiejętność stania z boku. A to jest już wolność. Chuda bo chuda ale własna.
 
 

Portret użytkownika Adrian

nie przejmuj się Neddon,

nie przejmuj się Neddon, chamstwo i trolstwo na serwisach i w rzeczywistości u polakach to normalność, nie wszyscy są, ale większość tak, pełna ignorancja, zazdrość, podejrzliwość (masz wrażenie, że każdy próbuje się dorobić na twoim karku i zrobić cie w ch…), brak pomocy i wsparcia, każdy prawie cię bierze za złodzieja i cwaniaka, na wszystko i praktycznie, musisz mieć papier i potwierdzenia kupna, widać szpanerstwo i pokazania się jak on się już dorobił (gdzie nie co nie robił ile zarabia, ile ma koncie, bryka z alufelgami i domek jednorodzinny w pastelowych kolorach z dwoma kolumienkami ), pełno obietnic a co do czego przyjdzie, wymówki i krętactwa, większość słów na k… i tylko same znajomości, a ta biurokracja….. ten kraj już dawno umarł, tylko nie liczni go podtrzymują – patriotyzmem i bezinteresowną pomocą, czasem ma się ochotę płakać i śmiać, to ci nie tacy sami ludzie co parę lat temu

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem