Na Słońcu miał miejsce rozbłysk M1 i CME skierowany w stronę Ziemi

Kategorie: 

Słoneczne pola magnetyczne powyżej grupy plam 1261 spowodowały erupcję dziś rano o 06:19 czasu uniwersalnego. Powstał długi rozbłysk słoneczny klasy M1.

 

W szczytowym momencie rozbłysku, Solar Dynamics Observatory rejestrowało przypływ ekstremalnie wysokiego promieniowania ultrafioletowego wokół plam słonecznych.

 

 

Wybuch wyzwolił również koronalny wyrzut masy (CME) skierowany niemal dokładnie w kierunku Ziemi. Zdjęcia z koronografu SOHO i STEREO-A pokazały chmurę plazmy pędzącą od Słońca z prędkością niemal 900 km/s. Niewielkie lub umiarkowane burze geomagnetyczne są spodziewane, gdy CME przybędzie około 05 sierpnia.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Pulsar

"DUCHU ZIEMI" - Co do czasu

"DUCHU ZIEMI" - Co do czasu zjawisk, to ja bym raczej stwierdził iż im większy obiekt tym czas płynie wolniej. Ponoć czas jest względny.Kiedyś oglądałem na TV jak mówili że np: mucha reaguje 10 x szybciej od człowieka bo dla niej czas płynie szybciej o te 10 razy od nas. A co dopiero taka przeciętna bakteria która żyje do 8 godzin. To tak jakby nasze życie (te 80 lat) streścić do tych 8 godzn.A z drugiej zaś strony zwierzęta o dużej masie żyją o wiele dłużej niż my.To w skali planet zjawiska dla nas mikrusów dzieją się dniami lub tygodniami, co dla planety może być to zaledwie sekunda.Co zaś się tyczy mojego dopiska, to umieściłem go ponieważ ta strona mnie zainteresowała i zaintyrgowała niezwykłymi zjawiskami objawiającymi się w zachowaniu się naszej planety ziemi, jej zmianami dziejącymi się na naszych oczach.Dość już mam tych dysput religijnych. Robi się przez nie tylko bałagan i zamieszanie. Jak bym chciał wymienić się z poglądami z innymi osobami o religii i swym światopoglądzie, to poszukałbym odpowiedniego forum religijnego. Choć dla niektórych może być to dziwne ,bo jako Świadek Jehowy raczej powinienem zachować się jak tytejszy forumowicz "PRAWDA" lub "Na Świadectwo", ale piękno tej strony polega na tym iż niech ona będzie od spraw do kturych jest powołana, a wtedy każdy wyniesie coś dla siebie, niezależnie od tego jaki wyznaje światopogląd.

Portret użytkownika Obrońca Ziemi

Pulsar... Więc chwała Tobie,

Pulsar... Więc chwała Tobie, że jako świadek Jahwe uszanowałeś neutralność lub raczej charakter tej strony.  To z tą muchą tp trochę inaczej, ale na to samo wychodzi. Mucha odbiera o wiele więcej sygnałów wzrokowych na sekundę niż człowiek, w efekcie czego widzi nas w zwolnionym tempie. Dlatego muchę tak trudno trafić lub złapać.Tak, zgadza się, Słonie, żółwie, wieloryby "żyją" dłużej od nas, fakt. W naszym tylko odczuciu, ponieważ my mierzymy w tym wypadku długość życia "czasem". Stsoując inne jednostki miary wyjdzie może co innego. Czas jest tylko umowną jednostką miary wymyśloną przez Istoty Ludzkie, w Naturze pojęcie "czasu" nie istnieje, chociaż my go odczuwamy jako "byt" - bo nam go "zakodowano". Długo by o tym pisać, ale może innym razem. Pozdrawiam

---
Miłego pobytu na Planecie Ziemi
 

Portret użytkownika Pulsar

Moim zdaniem w strasznym

Moim zdaniem w strasznym skrucie to by było tak:Skoro słońce po przez wyrzuty masy zaburza pole magnetyczne ziemi, a że płyty tektoniczne zachowują się jak kryształy piezoelektryczne, które pod wpływem pola magnetycznego zmieniają swą właściwość i wpadają w rezonans, to pod wpływem tego rezonansu płyty tektoniczne zaczynają drgać wywołując trzęsienie ziemi. (podobnie jak przystawki piezoelektryczne w gitarach elektrycznych)wybuch koronalny słońca to "ręka wywołująca drgania"pole magnetyczne ziemi to "przetwornik piezoelektryczny"a skorupa ziemska to "drgające struny" Może trochę humorystycznie na przerost - ale coś w tym jest.

Portret użytkownika Obrońca Ziemi

Bardzo mi się podoba Twój

Bardzo mi się podoba Twój wpis, a jeszcze bardziej Twój dopisek pod wpisem... ;)Mam nadzieję inni wezmą przykład. Co do powiązań wybuchów na Słońcu a zachowaniem się Ziemi - to na pewno takie powiązanie ma miejsce. Jednak skala skutków takiej reakcji na akcję jest jak na razie nie do przewidzenia. Możliwe jest też "przesunięcie w czasie" n.p. o tydzień, co w skali kosmicznej jest niewiele. Wiadomo n.p. że trzęsienia ziemi po przejściu cienia księżyca (zaćmienie księżyca) mogą nastąpić i do tygodnia czasu po takim wydarzeniu. Zaburzenie Pola Magnetycznego przez wybuch na Słońcu jest impulsem, uderzeniem w struny, ale gdzie zabrzmi myzyka i jak głośno - tego na razie nie wiadomo. PozdrawiamOZ

---
Miłego pobytu na Planecie Ziemi
 

Portret użytkownika monika25

rozbłyski słoneczne mniejsze

rozbłyski słoneczne mniejsze lub większe towarzyszą nam odkąd istnieje ziemia i Słońce:)Wcześniej rozbłyski nie powodowały trzęsień ziemi wybuchu wulkanów itp????Dzieje sie to dopiero teraz czy jak???Niech mi to ktoś w końcu wytłumaczy bo ja tego nie rozumiem:)

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem